Trwa ładowanie...

Derwan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Derwan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Derwan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Derwan - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Derwanek, Derwanio, Derwanuś, Derwi, Derwek, Derwko, Derwunio, Derwusio, Wanio, Waniuś.

2. Derwan - znane osoby o tym imieniu

  • Derwan: książę plemienia Surbiów (Serbów łużyckich), wzmiankowany ok. 632 roku w kronice Fredegara.

3. Derwan - numerologia

Liczba imienia Derwan wynosi 11.

3.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Jedenastka zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. To doskonałość, przynajmniej takie odnosi się pierwsze wrażenie. Odkrywczość i nowatorstwo w działaniu sprzyja zdobyciu ciekawych doświadczeń. Liczba imienia 11 wzmacnia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zaradność to jedna z cech numerologicznej 11, które natychmiast rzuca się w oczy. Typowa Jedenastka to również dobry psycholog i znawca ludzkich charakterów, a także urodzony humanista. Ta liczba imienia, podkreśla wysoki poziom rozwoju duchowego. Zasady moralne i ich przestrzeganie wpisują się w jej motto życiowe. Numerologiczna Jedenastka często jest członkiem elitarnego klubu lub dobrego towarzystwa, mając zadatki aby wieść wygodne i bogate życie.

3.2. Zawody

Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"

Opierające się na kontaktach z innymi ludźmi, stanowiska wymagające mądrego i odpowiedzialnego działania np.: sędzia, mediator, adwokat, radca prawny itp. 11 odnajdzie się również w dziedzinach gdzie liczy się prestiż. To imię jest doskonałe dla artystów, ale i dla tych twardo stąpających po ziemi.

3.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedenastki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i ziemi. Są to przeciwstawne żywioły, jednak w tym przypadku ogień, który jest ruchliwy ożywia stabilną naturę ziemi. Ogień symbolicznie wypala ziemię, użyźnia ją i daje szansę wzrostu nowym roślinom. Naturą życia jest śmierć i odrodzenie.

3.4. Planety

Planetarnie numerologiczna Jedenastka łączy się z wpływem Marsa i Księżyca. Mars ewidentnie należy do sfery aktywności. Obdarza zdecydowaniem i odwagą. Księżyc pozwala korzystać z pokładów mądrości życiowej i intuicji. To połączenie jest pełne energii i gracji zarazem.

3.5. Pory roku

Wiosna i lato.

3.6. Miesiące

Marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

3.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i wtorek.

3.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 11 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

3.9. Metale

Srebro z powłoką patyny, złoto czerwone.

3.10. Kamienie

Diament, topaz.

3.11. Kolory

Biały, różowy.

3.12. Tonacja

Ton a.

3.13. Amulety roślinne

Rumianek, złotorost ścienny, hiacynt.

3.14. Drzewa

Baobab, tykwa, jarzębina.

3.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, słowik, słoń.

3.16. Runy ochronne

Mannaz, durisaz.

3.17. Zapachy

Wyraziste np.: mięta i lawenda.

3.18. Miejsca istotne

To te, gdzie zapadają różne wiążące decyzje, tereny elitarne i miejsca wytworne, pałace, okazałe budynki, plaże, estrady, miejsca związane z kulturą.

3.19. Pomyślny kierunek

Wschód i północny wschód.

3.20. Życie rodzinne

Jedenastka spełnia się w życiu rodzinnym. Rodzina tworzy Jedenastce zaplecze, aby ta mogła oderwać się od wiru codziennych spraw.

3.21. Rozwój

Ważny okres dla Jedenastki to czas do 5. roku życia.

3.22. Dopasowanie imion

Imię Derwan współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 8. Jedenastka z Trójką stworzą doskonały tandem. Obydwie wibracje cenią takt i dobre maniery. Ósemka da Jedenastce poczucie bezpieczeństwa i ofiaruje silne przywiązanie.

3.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny. Baran i Bliźnięta doskonale odnajdą się w ruchliwej i aktywnej przestrzeni Jedenastki. Byk i Panna to znaki bardziej stonowane, ale też dobrze wiedzące czego chcą, podobnie jak mistrzowska Jedenastka.

4. Derwan - dziecko

Osoby noszące imię Derwan w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator ; to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

5. Derwan - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoby o imieniu Derwan będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i zajęcie innymi, również często zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze