Trwa ładowanie...

Dawid– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Dawid– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Dawid– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Dawid imieniny obchodzi 1 marca, 20 maja, 24 maja, 26 czerwca, 15 lipca, 17 września, 16 grudnia, 29 grudnia i 30 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dawida jest 29 grudnia.

2. Dawid - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Dada, Dadi, Dadzio, Daw, Dawcio, Dawciu, Dawek, Dawideczek, Dawidek, Dawidi, Dawido, Dawidu, Dawidua, Dawidunio, Dawiduś, Dawidzia, Dawidzio, Dawiniu, Dawuś, Dede.

3. Dawid - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia semickiego, wywodzące się od słowa, które ma kilka znaczeń: dowódca, opiekun, ukochany, godny kochania. Dawniej imię to było nadawane jako tytuł osobom, które sprawowały wysokie funkcje. W Polsce używane od XIII wieku.

4. Dawid - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski - David, Davie, Davy
 • francuski - Davide
 • grecki: Dawid
 • łacina - David
 • niemiecki - David
 • ukraiński - Dawyd
 • włoski - Davide.

5. Dawid - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"
 • David Arquette: amerykański aktor
 • David Beckham: angielski piłkarz
 • David Bowie: muzyk brytyjski
 • David Copperfield: iluzjonista
 • David Duchovny: amerykański aktor
 • David "The Edge" Evans: irlandzki muzyk, gitarzysta zespołu U2
 • David Fincher: amerykański reżyser i producent filmowy
 • David Gahan: muzyk brytyjski, frontman zespołu Depeche Mode
 • David Gilmour: muzyk, gitarzysta i wokalista grupy Pink Floyd
 • David Lynch: amerykański reżyser filmowy.

6. Dawid - numerologia

Liczba imienia Dawid wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

Wtorek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1, lub 2, albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Czerwony oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Wilk, baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Sowelo, teiwaz.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Dawid współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Dawid jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Dawid - dziecko

Osoby noszące imię Dawid już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Dawid przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, to ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Dawid - schyłek życia i starość

Na starość autorytet osoby o imieniu Dawid w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze