Trwa ładowanie...

Dariusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Dariusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Dariusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Dariusz imieniny obchodzi 25 lipca, 29 września, 19 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dariusza jest 19 grudnia.

2. Dariusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Darcio, Dareczek, Darek, Daren, Darian, Darianek, Dario, Dariuszek, Dariuszka, Darko, Darkos, Daro, Daru, Daruchna, Darulek, Darunio, Daruniu, Darusiek, Daruś, Dar.

3. Dariusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia perskiego. Utworzone z elementów daraya ; "posiadać" i vahu ; "dobro". Może to oznaczać kogoś, kto jest dobry. Według innych źródeł imię oznaczać może "posiadającego bogactwa". Imię to w odróżnieniu od swojego żeńskiego odpowiednika, którym jest Daria znana w Polsce od średniowiecza, pojawiło się w Polsce z pewnością co najmniej w XVIII wieku, było jednak niezwykle rzadkie. Popularność zyskało w XX wieku.

4. Dariusz - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski - Darius
 • białoruski - Daryj
 • czeski - Darius
 • francuski - Darius
 • hiszpański - Dario
 • litewski: Darius
 • łacina - Darius
 • niemiecki - Darius
 • słowacki - Dárius
 • włoski - Dario.

5. Dariusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
 • Dariusz Kubicki - polski piłkarz i trener
 • Dariusz Kuć - polski lekkoatleta
 • Dario Mangiarotti - włoski szermierz, szpadzista
 • Dario Messana - włoski siatkarz
 • Darius Milhaud - kompozytor francuski
 • Dariusz Pawelec - polski krytyk literacki, wykładowca uniwersytecki
 • Darío Rodríguez - piłkarz urugwajski
 • Dariusz Rosati - polski polityk i ekonomista
 • Darius Ružel: - litewski szachista
 • Darío Silva - piłkarz urugwajski.

6. Dariusz - numerologia

Liczba imienia Dariusz wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Dla Ósemek szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Dni pomyślne

Piątek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Platyna i brąz.

6.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.11. Kolory

Zielony, purpura.

6.12. Tonacja

Ton g.

6.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.14. Drzewa

Orzech, buk.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.17. Zapachy

Przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres, wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Dariusz współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Dariusz - dziecko

Osoby noszące imię Dariusz w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Dariusz ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Dariusz - schyłek życia i starość

Imię Dariusz niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Dariusz dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze