Trwa ładowanie...

Czy można się uzależnić od emolientów?

Avatar placeholder
05.12.2017 16:12
Czy można się uzależnić od emolientów?
Czy można się uzależnić od emolientów?

Artykuł sponsorowany

Od emolientów nie można się uzależnić, ale od ich fantastycznego, dobroczynnego wpływu na skórę jak najbardziej. Szczególnie u niemowląt. Dlaczego? Przyczyna leży w tym, że w pierwszych trzech latach życia skóra nie jest całkowicie wykształcona i nie spełnia swej funkcji ochronnej. W efekcie łatwo ulega przesuszeniu, zaczerwienieniom, szorstkości czy odparzeniom. Spowodowane mogą być one zarówno negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, jak również nieprawidłową pielęgnacją (zbyt częste i długie kąpiele, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków).

Wyjątkowo pozytywny wpływ na skórę niemowląt, zwłaszcza w kontekście zapobiegania powszechnym podrażnieniom, jak również poważniejszym zmianom, mają apteczne emolienty oparte wyłącznie na hipoalergicznych składnikach naturalnego pochodzenia. Nie zawierają one bowiem szeregu substancji o potencjale drażniącym, które nierzadko są elementami receptur kosmetyków dla niemowląt. W naturalnych emolientach nie znajdziemy barwników, kompozycji zapachowych czy detergentów o działaniu pianotwórczym. Ponadto nie zawierają one oleju parafinowego, silikonów, glikolu propylenowego czy emulgatorów PEG. Naturalne emolienty stosowane u niemowląt od pierwszego dnia życia neutralnie wspomagają prawidłowy rozwój skóry, spełniając trzy najważniejsze pielęgnacyjne potrzeby niemowląt.

1. Skuteczne natłuszczenie i ochrona

Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"

Aby zapobiec negatywnemu wpływowi zewnętrznych czynników (otarcia, odparzenia, przesuszenie), konieczne jest systematyczne i intensywne natłuszczanie skóry przy zastosowaniu preparatów, które pozostawiają na jej powierzchni delikatnie wyczuwalną warstwę ochronną. W naturalnych emolientach rolę tę spełniają substancje aktywne, takie jak: oleje, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (np. rokitnikowy, wiesiołkowy, jojoba, ogórecznikowy), trójglicerydy kwasu kaprynowego i kaprylowego, skwalan z oliwek, masło shea.

2. Intensywne nawilżenie

Niewykształcona w pełni warstwa ochronna naskórka i tzw. naturalny czynnik nawilżający (który jest obecny w zdrowej skórze osób dorosłych) powoduje, że u dzieci poniżej 3. roku życia zauważamy dużo większą utratę wody z powierzchni naskórka (tzw. TEWL – transepidermal water loss). Przyczynia się ona do przesuszenia skóry. Właśnie dlatego jednym z najważniejszych kierunków w pielęgnacji skóry dziecka jest intensywne nawilżanie. Należy więc stosować preparaty bogate w składniki aktywne o właściwościach wiążących wodę w głębszych warstwach skóry na dłużej, takie jak aminokwasy, gliceryna, glukoza oraz mocznik.

3. Łagodzenie podrażnień i ukojenie

W codziennej pielęgnacji dziecięcej skóry niezwykle istotną rolę odgrywa również ukojenie oraz łagodzenie podrażnień, które mogą powstawać zarówno na skutek działania czynników zewnętrznych, jak i w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji. Nie bez wpływu na kondycję skóry pozostają również pieluszki i ubranka, które mogą powodować otarcia naskórka. Dlatego kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci powinny zawierać substancje aktywne o właściwościach wspomagających regenerację skóry, takie jak: cucurbityna, którą pozyskuje się z pestek dyni, masło shea, D-pantenol.

Spośród dostępnej na rynku oferty emolientów w sposób szczególny wyróżniają się naturalne, hipoalergiczne preparaty z serii Oillan Baby, które znajdziemy wyłącznie w aptekach. Zostały one opracowane przez farmaceutów przy bliskiej współpracy z lekarzami pediatrami i dermatologami. Można je stosować już od pierwszego dnia życia. Zawierają wyłącznie naturalne składniki aktywne, ale jako jedyne zapewniają bezpieczeństwo stosowania potwierdzone w testach z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry.

W ofercie Oillan Baby znajdziemy zarówno preparaty do codziennej higieny (płyn do mycia i kąpieli 2w1, szampon nawilżający) i pielęgnacji (mleczko nawilżające, krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała), jak również produkty do zadań specjalnych (krem na ciemieniuchę, krem przeciw odparzeniom). Efekty działania naturalnych emolientów Oillan Baby – miękka, gładka, zdrowa skóra – są widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Szczególnie krzepiąca jest świadomość, że osiągnęło się to dzięki naturalnym preparatom. Od chronicznego zadowolenia warto jest się uzależnić.

Więcej informacji o produktach Oillan Baby.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze