Trwa ładowanie...

Czy można się uzależnić od emolientów?

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"

Od emolientów nie można się uzależnić, ale od ich fantastycznego, dobroczynnego wpływu na skórę jak najbardziej. Szczególnie u niemowląt. Dlaczego? Przyczyna leży w tym, że w pierwszych trzech latach życia skóra nie jest całkowicie wykształcona i nie spełnia swej funkcji ochronnej. W efekcie łatwo ulega przesuszeniu, zaczerwienieniom, szorstkości czy odparzeniom. Spowodowane mogą być one zarówno negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, jak również nieprawidłową pielęgnacją (zbyt częste i długie kąpiele, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków).

Wyjątkowo pozytywny wpływ na skórę niemowląt, zwłaszcza w kontekście zapobiegania powszechnym podrażnieniom, jak również poważniejszym zmianom, mają apteczne emolienty oparte wyłącznie na hipoalergicznych składnikach naturalnego pochodzenia. Nie zawierają one bowiem szeregu substancji o potencjale drażniącym, które nierzadko są elementami receptur kosmetyków dla niemowląt. W naturalnych emolientach nie znajdziemy barwników, kompozycji zapachowych czy detergentów o działaniu pianotwórczym. Ponadto nie zawierają one oleju parafinowego, silikonów, glikolu propylenowego czy emulgatorów PEG. Naturalne emolienty stosowane u niemowląt od pierwszego dnia życia neutralnie wspomagają prawidłowy rozwój skóry, spełniając trzy najważniejsze pielęgnacyjne potrzeby niemowląt.

1. Skuteczne natłuszczenie i ochrona

Aby zapobiec negatywnemu wpływowi zewnętrznych czynników (otarcia, odparzenia, przesuszenie), konieczne jest systematyczne i intensywne natłuszczanie skóry przy zastosowaniu preparatów, które pozostawiają na jej powierzchni delikatnie wyczuwalną warstwę ochronną. W naturalnych emolientach rolę tę spełniają substancje aktywne, takie jak: oleje, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (np. rokitnikowy, wiesiołkowy, jojoba, ogórecznikowy), trójglicerydy kwasu kaprynowego i kaprylowego, skwalan z oliwek, masło shea.

2. Intensywne nawilżenie

Niewykształcona w pełni warstwa ochronna naskórka i tzw. naturalny czynnik nawilżający (który jest obecny w zdrowej skórze osób dorosłych) powoduje, że u dzieci poniżej 3. roku życia zauważamy dużo większą utratę wody z powierzchni naskórka (tzw. TEWL – transepidermal water loss). Przyczynia się ona do przesuszenia skóry. Właśnie dlatego jednym z najważniejszych kierunków w pielęgnacji skóry dziecka jest intensywne nawilżanie. Należy więc stosować preparaty bogate w składniki aktywne o właściwościach wiążących wodę w głębszych warstwach skóry na dłużej, takie jak aminokwasy, gliceryna, glukoza oraz mocznik.

3. Łagodzenie podrażnień i ukojenie

W codziennej pielęgnacji dziecięcej skóry niezwykle istotną rolę odgrywa również ukojenie oraz łagodzenie podrażnień, które mogą powstawać zarówno na skutek działania czynników zewnętrznych, jak i w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji. Nie bez wpływu na kondycję skóry pozostają również pieluszki i ubranka, które mogą powodować otarcia naskórka. Dlatego kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci powinny zawierać substancje aktywne o właściwościach wspomagających regenerację skóry, takie jak: cucurbityna, którą pozyskuje się z pestek dyni, masło shea, D-pantenol.

Spośród dostępnej na rynku oferty emolientów w sposób szczególny wyróżniają się naturalne, hipoalergiczne preparaty z serii Oillan Baby, które znajdziemy wyłącznie w aptekach. Zostały one opracowane przez farmaceutów przy bliskiej współpracy z lekarzami pediatrami i dermatologami. Można je stosować już od pierwszego dnia życia. Zawierają wyłącznie naturalne składniki aktywne, ale jako jedyne zapewniają bezpieczeństwo stosowania potwierdzone w testach z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry.

W ofercie Oillan Baby znajdziemy zarówno preparaty do codziennej higieny (płyn do mycia i kąpieli 2w1, szampon nawilżający) i pielęgnacji (mleczko nawilżające, krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała), jak również produkty do zadań specjalnych (krem na ciemieniuchę, krem przeciw odparzeniom). Efekty działania naturalnych emolientów Oillan Baby – miękka, gładka, zdrowa skóra – są widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Szczególnie krzepiąca jest świadomość, że osiągnęło się to dzięki naturalnym preparatom. Od chronicznego zadowolenia warto jest się uzależnić.

Więcej informacji o produktach Oillan Baby.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.