Trwa ładowanie...

Chusta do noszenia niemowląt

Avatar placeholder
18.03.2015 08:49
Chusta do noszenia niemowląt
Chusta do noszenia niemowląt (Zdjęcie autorstwa Suzanne Shahar / CC BY-ND 2.0)

Chusta do noszenia niemowląt ostatnio zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Dzięki niej między rodzicem a dzieckiem wytwarza się silniejsza więź. Chusta do noszenia jest wygodnym rozwiązaniem dla rodziców aktywnych. Wózek wymaga wiele zachodu. Jest nieporęczny, gdy musisz wejść do sklepu, gdy chodnik jest nierówny lub gdy nie ma specjalnych podjazdów dla wózków. Noszenie malucha na rękach szybko męczy. Chusta do noszenia dzieci jest więc dobrą alternatywą. Pozwala zachować obie ręce wolne.

spis treści
Jak wiązać chustę?
Jak wiązać chustę?

Kiedy noszenie niemowlaka na ręku staje się męczące warto wykorzystać chustę, z której można wykonać

zobacz galerię

1. Wybór i wiązanie chusty do noszenia dzieci

Chusty są proste w użyciu i bardzo lekkie. Zastanawiasz się jaka chusta do noszenia dziecka będzie najlepsza? Będzie to zależało od ciebie i od rozmiarów dziecka. Chusta kieszonka najlepsza będzie dla początkujących. Chusta na kółkach i wiązana wymagają już więcej zachodu. Chusta elastyczna do noszenia ma wymiary o długości 2,5 do 5 metrów. Można ją wiązać na różne sposoby.

Zobacz film: "Jak wiązać chustę?"
  • Na brzuchu – chusta do noszenia niemowląt może być wiązana na brzuchu. Na brzuchu i plecach powstaje podwójny krzyż. Takie wiązanie chusty pozwala na ułożenie dziecka na dwa sposoby. Po pierwsze, gdy jest malutkie lub gdy chcemy karmić piersią układamy je na leżąco. Jeżeli dziecko jest już trochę większe, można je usadzać pionowo.
  • Na plecach – chusty do noszenia dzieci wiązane na plecach mają wiele zalet. Dzięki temu rodzic może swobodnie spacerować, w domu ma więcej możliwości ruchu. Wiązanie chusty do noszenia na plecach sprawdza się w wypadku starszych dzieci.

2. Zalety chust do noszenia dziecka

Chusta do noszenia dzieci ma kilka niewątpliwych zalet. Nie jest tak kłopotliwym środkiem transportu jak wózek. Pozwala dziecku ułożyć się wygodnie i słyszeć bicie serca rodzica. Rodzic, poruszając się, kołysze lekko dzieckiem. Ten ruch jest niemowlakowi doskonale znany.

Chusta do noszenia niemowląt jest polecana gdy twojemu maleństwu dokucza kolka niemowlęca. Chusta do noszenia powoduje, że brzuszek dziecka jest cały czas masowany. Poza tym dzięki niej możesz karmić dziecko publicznie. Chusta do noszenia umożliwia dyskretne karmienie piersią.

Nosidełka dla niemowląt są również prostym rozwiązaniem. Mają małe wymiary, są łatwe w obsłudze i umożliwiają szybkie wkładanie i wyjmowanie dziecka. Nosidełko dla niemowląt ma najczęściej uniwersalne rozmiary. Może być noszone na grubsze ubranie lub pod kurtką.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze