Trwa ładowanie...

Brajan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Brajan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Brajan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Brajan imieniny obchodzi 10 grudnia.

2. Brajan - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Brajanek, Branajuś, Brajaneczek, Brajanusiek, Brajanuniek, Brajanik, Brajaniuś, Brajek, Bri, Janek.

3. Brajan - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia celtyckiego, wywodzące się najprawdopodobniej od słów bruaich - ;wzgórze;, brigh - ;wysoki;, ;szlachetnie urodzony; lub bri - ;silny;. Do Polski trafiło z języka angielskiego i zaczęto je nadawać dopiero w latach 90. XX wieku. Ciekawostka Imię Brajan szczególnie popularne jest w krajach anglosaskich, gdzie funkcjonuje zarówno jako samodzielne imię, jak i jako forma zdrobniała od Bernarda i Barnaby.

4. Brajan - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski: Bryan, Brian
 • łacina - Brennus
 • francuski - Brien, Briand
 • włoski - Brenno.

5. Brajan - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
 • Bryan Adams: kanadyjski piosenkarz, gitarzysta i autor piosenek
 • Brian Boitano: amerykański łyżwiarz figurowy, mistrz olimpijski
 • Brian De Palma: amerykański reżyser, scenarzysta, producent, montażysta, aktor i operator
 • Bryan Ferry: brytyjski piosenkarz, muzyk i kompozytor, był głównym wokalistą zespołu Roxy Music, potem rozpoczął karierę solową
 • Brian Harold May: brytyjski gitarzysta i wokalista rockowy, współzałożyciel zespołu Queen, doktor astronomii, autor wielu przebojów tej grupy
 • Brian Molko: brytyjski wokalista, gitarzysta, basista i autor tekstów zespołu Placebo
 • Brian Rafalski: amerykański hokeista pochodzenia polskiego
 • Brian Setzer - amerykański wokalista, kompozytor, autor tekstów, uznany za jednego z pięciu najlepszych gitarzystów na świecie
 • Brian Warner - amerykański wokalista rockowy, znany szerzej pod pseudonimem Marilyn Manson.

6. Brajan - numerologia

Liczba imienia Brajan wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

Wtorek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1, lub 2, albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Czerwony oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Wilk, baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Sowelo, teiwaz.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Brajan współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Brajan jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Brajan - dziecko

Osoby noszące imię Brajan w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Brajan - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Brajan ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie. Schyłek życia Brajan ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym, stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze