Trwa ładowanie...

Borzysław– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Borzysław– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Borzysław– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Borzysław imieniny obchodzi 19 czerwca.

2. Borzysław - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Borzysławek, Borzysławcio, Borzysławciu, Borzysławuś, Borzysławuniek, Borzysławunio, Borzyk, Borzyś, Borz, Sławek, Sławcio.

3. Borzysław - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: "sławny walecznością lub sławny dzięki walce". Imię pojawiło się po raz pierwszy w dokumentach z XIII wieku.

4. Borzysław - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Borislaus
 • francuski - Bogoris
 • grecki - Vorislaos
 • litewski - Borisas
 • węgierski - Borisz.

5. Borzysław - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
 • Borzysław I herbu Łabędź: arcybiskup gnieźnieński w latach 1316:1317
 • Borisław Biserow Michajłow - bułgarski piłkarz, grający na pozycji bramkarza, działacz sportowy
 • Borislav Đorđević - jugosłowiański piłkarz pochodzenia serbskiego, występujący na pozycji napastnika
 • Borislav Ivkov: serbski szachista, arcymistrz od 1955 roku
 • Borislav (Boris, Bora) Kostić: serbski szachista, arcymistrz od 1950 roku
 • Borislav Punczev: bułgarski operator, scenarzysta i reżyser
 • Borisław Ljubenow Welikow: bułgarski chemik, pedagog i polityk, specjalista od hydrochemii, pracownik naukowy uniwersytetu.

6. Borzysław - numerologia

Liczba imienia Borzysław wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Borzysław współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Borzysław jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Borzysław.

7. Borzysław - dziecko

Osoby noszące imię Borzysław już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Borzysław przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Borzysław - schyłek życia i starość

Na starość autorytet osoby o imieniu Borzysław w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze