Trwa ładowanie...

Bonawentura– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bonawentura– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Bonawentura– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Bonawentura imieniny obchodzi 31 marca, 14 lipca, 15 lipca, 10 września i 26 października Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bonawentury jest 15 lipca.

2. Bonawentura - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Bonek, Bono, Bonio, Boniek, Wentura, Wenturi, Wenturo, Wenturko, Bonawenturek, Bonawenturko.

3. Bonawentura - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia włoskiego, prawdopodobnie sztuczne imię klasztorne. Wywodzi się od słów bona vantura oznaczającego "dobry los". Ciekawostka Imię to pierwszy raz zostało użyte przez św. Bonawenturę, ucznia św. Franciszka z Asyżu.

4. Bonawentura - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Bonaventura
 • angielski: Bonaventure
 • hiszpański: Buenaventura
 • niemiecki: Ventura
 • włoski - Bonaventura.

5. Bonawentura - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
 • Bonaventura Francesco Cavalieri - włoski matematyk i astronom
 • Bonawentura Dąbrowski: polski malarz portrecista i miniaturzysta
 • Buenaventura Durruti Dumange: hiszpański anarchista, działacz polityczny i związkowy
 • Bonaventura Genelli - włoskiego pochodzenia niemiecki malarz i grafik
 • Bonawentura Kudlicz: polski aktor, reżyser teatralny, śpiewak basowy, kierownik i dyrektor Szkoły Dramatycznej
 • Bonawentura Lenart: polski grafik, liternik, konserwator, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych
 • Bonawentura Metler - polski ksiądz katolicki, astronom, podróżnik.

6. Bonawentura - numerologia

Liczba imienia Bonawentura wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Dni pomyślne

Piątek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Platyna i brąz.

6.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.11. Kolory

Zielony, purpura.

6.12. Tonacja

Ton g.

6.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.14. Drzewa

Orzech, buk.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.17. Zapachy

Przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Bonawentura współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Bonawentura - dziecko

Osoby noszące imię Bonawentura w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Bonawentura w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Bonawentura - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Bonawentura pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze