Trwa ładowanie...

Bogumiła– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bogumiła– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Bogumiła– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Bogumiła imieniny obchodzi 10 czerwca, 19 grudnia 20 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogumiły jest 19 grudnia.

2. Bogumiła - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Bogusia, Boguśka, Bogna, Bognia, Boginka, Bogumcia, Miła, Miłka, Milka, Mila.

3. Bogumiła - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię żeńskie złożone z członów bog ("Bóg", ale pierwotnie "los, dola, szczęście") i miła ("miła"). Znaczenie imienia "miła Bogu", pierwotnie mogło ono oznaczać "ta, której los sprzyja". Ciekawostka Inną formą tego imienia jest Bogmiła.

4. Bogumiła - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Bogumila, Amadea
 • angielski: Godeliva
 • czeski: Bohumila
 • niemiecki: Godelieff
 • włoski - Bogomila.

5. Bogumiła - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
 • Bogumiła Berdychowska: polska publicystka, specjalizująca się w historii Ukrainy w XX wieku i stosunkach polsko-ukraińskich
 • Bogumiła Matusiak: najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa
 • Bogumiła Pajor-Szyszka-Kobus: polska hokeistka na trawie, olimpijka z Moskwy w 1980 roku
 • Bogumiła Pyziołek z d. Barańska - polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej
 • Bogumiła Umińska - regionalistka, historyk, muzealnik
 • Bogumiła Wander: polska spikerka i prezenterka Telewizji Polskiej, reżyser filmów dokumentalnych
 • Bogumiła Żongołłowicz - dziennikarka, poetka, pisarka.

6. Bogumiła - numerologia

Liczba imienia Bogumiła wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

C.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

I tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie, kina i opery oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Bogumiła współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Bogumiła jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Bogumiła - dziecko

Osoby noszące imię Bogumiła w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Bogumiła mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Bogumiła - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Bogumiła spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Bogumiła buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze