Trwa ładowanie...

Benigna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Benigna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Benigna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Benigna imieniny obchodzi 20 czerwca.

2. Benigna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Benignanka, Benignunia, Benignusia, Benignuńka, Benisia, Beniusia, Benka, Benia, Gnusia, Nusia, Nunia.

3. Benigna - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa benignus (uprzejmy, życzliwy). W Polsce używane od XIV wieku.

4. Benigna - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Benigna
 • angielski: Benigna
 • francuski: Bénigne
 • hiszpański: Benigna
 • niemiecki: Benigna
 • rosyjski: Benigna
 • węgierski: Benigna
 • włoski: Benigna.

5. Benigna - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
 • Wilhelmina Żagańska, właśc. Katharina Friederike Wilhelmine Benigna von Kurland: księżna żagańska
 • Benigna z Wrocławia (Trzebnicy), błogosławiona Benigna lub święta Benigna - mniszka i święta zakonu cysterskiego, błogosławiona Kościoła katolickiego, męczennica
 • Benigna Marie Reußzu Ebersdorf: hrabina Reuß von Lobenstein, niemiecka autorka hymnów i pieśni kościelnych
 • Benigna Schultzen: oskarżona o czary. Inkwizycja proces w jej sprawie prowadziła od 1699 do 1711 roku - ponad 12 lat, a tym samym był to jeden z najdłuższych w historii procesów ofiar oskarżeń Kościoła katolickiego o czary
 • Benigna Gottlieba von Trothagt Treyden - księżna Kurlandii, małżonka Ernsta Johanna von Biron.

6. Benigna - numerologia

Liczba imienia Benigna wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce, jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości, np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9 Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Wierzba , sosna.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafy koralowe, brzegi mórz, rzek, jezior, sanktuaria i świątynie oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp. kina i opery.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem też codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Benigna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Benigna jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Benigna - dziecko

Osoby noszące imię Benigna w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator; to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Benigna - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoby o imieniu Benigna będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i chęć do zajęcia się innymi, często zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze