Trwa ładowanie...

Beatrycze– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Beatrycze– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Beatrycze– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Beatrycze imieniny obchodzi 18 stycznia, 13 lutego, 10 maja, 29 lipca, 29 sierpnia, 1 września i 25 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Beatrycze jest 29 lipca.

2. Beatrycze - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Beatryczka, Beatrunia, Beatrusia, Beata, Beatrynia, Beatrysia, Betka, Beta, Trunia, Trysia, Trusia.

3. Beatrycze - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię łacińskie, pochodzące od słowa beatrix ("przynosząca szczęście") albo od wyrazów viator, viatrix (wymawianych: biator, biatriks), które oznaczały: "podróżujący lub uszczęśliwiający". W Polsce używane od XIII wieku.

4. Beatrycze - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Beatrix
 • angielski: Beatrice
 • hiszpański: Beatriz
 • niemiecki: Beatrice
 • włoski: Beatrice.

5. Beatrycze - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
 • Beatrycze Aragońska: królowa Węgier
 • Beatrix Balogh: węgierska piłkarka ręczna
 • Beatrycze Elżbieta Maria Mountbatten-Windsor - brytyjska księżniczka z dynastii Windsorów, wnuczka królowej Elżbiety II, córka Andrzeja, księcia Yorku i Sarah Ferguson, piąta pretendentka do tronu oraz pierwszą kobietą na liście pretendentów
 • Beatrix Potter: angielska ilustratorka i pisarka powieści dla dzieci, twórczyni postaci Piotrusia Królika (The Tale of Peter Rabbit)
 • Damiana Maria Beatrycze Szulgowicz: polska biskup starokatolicka, ordynariuszka kustodii płockiej Kościoła Katolickiego Mariawitów w RP, od 2005 zwierzchniczka Kościoła Katolickiego Mariawitów w RP
 • Beatrycze (właściwie Beatrix Wilhelmina Armgard van Oranje-Nassau): królowa Holandii od 1980 roku.

6. Beatrycze - numerologia

Liczba imienia Beatrycze wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

I srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Beatrycze współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Beatrycze jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Beatrycze.

7. Beatrycze - dziecko

Osoby noszące imię Beatrycze w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Beatrycze mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Beatrycze - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Beatrycze spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Beatrycze buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze