Trwa ładowanie...

Barierki na schody – jaką wybrać, by dziecko było bezpieczne?

Bezpieczeństwo dziecka jest dla Ciebie najważniejsze? Mieszkacie w piętrowym domu i obawiasz się, że Twoja pociecha spadnie z któregoś ze schodów? Zadbaj o zdrowie maluszka i zastosuj barierki na schody dostępne w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Zwracaj uwagę na to, że barierki na schody dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale nie tylko. Liczy się także stylistyka, która powinna być koniecznie dopasowana do pozostałych elementów aranżacji Twojego domu lub mieszkania.

Zobacz film: "Co warto kupić? Oczyszczacze powietrza"

spis treści

1. Barierki na schody – z jakich materiałów powinny być wykonane?

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane są schody, warto zastosować zabezpieczenie w postaci barierki. Dla małych dzieci w Twoim domu będzie mieć to spory wpływ na ich bezpieczeństwo. Barierki ochronne na schody powinny być wykonane z takich materiałów, jak:

  • tworzywo sztuczne;
  • drewno naturalne;
  • stal.

Co ciekawe, wybierając barierki na schody, musisz zadbać, aby te były jak najlepszej jakości. Kupuj tylko te, które są odpowiednio zabezpieczone i pozwolą Twojemu dziecku na bezpieczne wchodzenie i schodzenie samodzielnie po stopniach. Możesz też zamontować bramkę na schodach, dzięki której maluch bez Twojej wiedzy nie da rady wejść na schody.

Dom bezpieczny dla dziecka
Dom bezpieczny dla dziecka

Dom, w którym mieszka małe dziecko musi być funkcjonalny i bezpieczny, dlatego należy tak go urządzić,...

zobacz galerię

2. Barierki na schody dla dzieci – najpopularniejsze rodzaje

Zwróć uwagę na to, że nawet najlepiej wykonane schody w Twoim domu nie będą gwarancją bezpieczeństwa dla dziecka.

Chcesz zapewnić Twojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa? Wybierz barierki na schody, które montowane są na górze i dole stopni, dzięki czemu Twoja pociecha będzie bez problemu poruszać się po schodach. Co do rodzajów barierek ochronnych na schody dla dzieci, wyróżniamy:

  • rozporowe barierki na schody – tego typu modele są najczęściej wybierane przez wielu rodziców. Możesz zamocować je bezpośrednio do powierzchni ścian lub futryn bez konieczności wiercenia otworów montażowych. Barierki ochronne na schody dla dzieci tego typu dają maksimum bezpieczeństwa, a w przypadku najnowszych modeli dostępna jest także opcja powiadamiania rodziców, kiedy dziecko zbliża się do schodów. Co ważne, montażu barierki na schody możesz dokonać samodzielnie bez specjalistycznych narzędzi.
  • przykręcane barierki na schody dla dzieci – wybierz taki produkt, jeśli zależy Ci na wysokim poziomie stabilności i bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. Kiedy przykręcisz tego rodzaju barierki ochronne na schody dla dzieci, otworzysz je w dwie strony, umożliwiając dziecku przechodzenie pomiędzy kondygnacjami Twojego domu. Mimo to, że montaż przykręcanych barierek na schody dla dzieci jest nieco bardziej inwazyjny, to jednak zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.
Bezpieczny dom dla malucha (co trzeba zmienić w wystroju domu, co może pomóc w wygodniejszym zajmowaniu się dzieckiem)
Bezpieczny dom dla malucha (co trzeba zmienić w wystroju domu, co może pomóc w wygodniejszym zajmowaniu się dzieckiem)

Po pojawieniu się w domu noworodka każdy, nawet najbardziej przestronny, pokój staje się nagle odrobinę...

przeczytaj artykuł

3. Barierki ochronne na schody dla dzieci – kiedy są niezbędne?

Barierki ochronne na schody dla dzieci są wręcz niezbędne, kiedy Twoja pociecha zaczyna już samodzielnie chodzić. Nie oznacza to jednak, że tego typu zabezpieczenia są koniecznie tylko w przypadku niemowlaków. Stosuj barierki na schody dla dzieci w wieku do 3-4 lat, aby mieć pewność, że podczas poruszania się po domu Twojemu dziecku nie stanie się krzywda.

4. Czy warto inwestować w barierki na schody przy małym dziecku?

Zdecydowanie warto zainwestować w wysokiej jakości barierki na schody dla dzieci. Takie rozwiązania to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i Twojego spokoju.

Zarówno barierki, jak i bramki na schody to doskonała opcja dla każdego, kto chce zapewnić maksimum bezpieczeństwa swojemu dziecku. Kiedy znasz już rodzaje barierek i wiesz, czym powinny się charakteryzować, bez żadnego problemu dokonasz zakupu odpowiedniego produktu.

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka i swój komfort psychiczny. Zainwestuj w nowoczesne barierki ochronne na schody dla dzieci i zminimalizuj ryzyko niebezpiecznych wypadków, do jakich mogłoby dojść w Twoim dwupiętrowym domu.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.