Atrakcje dla dzieci - Lubelskie

Na wczasy z dzieckiem warto wybrać się w któryś z regionów kraju. Atrakcje dla dzieci w Polsce są coraz liczniejsze i z pewnością trafią w gusta małych podróżników. Zamiast wyjazdu nad morze lub w góry warto wybrać mniej oblegany region – Lubelszczyznę. Jest tu wiele miejsc wartych zobaczenia, są również atrakcje turystyczne dla najmłodszych. Co ciekawego rodzice z dziećmi mogą zwiedzić w Lubelskim?

Atrakcje dla dzieci na Lubelszczyźnie

W stolicy regionu jest wiele zabytków i miejsc o historycznym znaczeniu, które mogą zainteresować dzieci. Przede wszystkim warto wybrać się na Stare Miasto i zobaczyć znajdujące się tam budowle, a także zjeść coś i odpocząć chwilę w jednej z wielu znajdujących się tam restauracji. Dzieci chętnie zwiedzą Lubelskie Podziemia, czyli liczącą prawie 300 metrów trasę turystyczną, która biegnie pod zabudową Starego Miasta. Wycieczka po Lublinie nie będzie kompletna bez wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zwiedzić można archaiczne zabudowania wiejskie. Dla dzieci przygotowano zajęcia edukacyjne i konkursy.

Polecane wideo:

Atrakcje Lubelszczyzny dla najmłodszych to:

  • Małe Zoo – Leonów – czyli Małe Zoo. Park Rozrywki w Leonowie pod Lublinem to miejsce, gdzie dzieci mogą na żywo zobaczyć osły, kozy, kangury, wielbłądy, świnki wietnamskie, strusie, emu, żółwie oraz lamy. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw, dla starszych dzieci paintball, a dla dorosłych możliwość rozpalenia ogniska.
  • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to propozycja dla dzieci zainteresowanych historią. Oprócz zwiedzania pałacu można zobaczyć historyczne powozy i obejrzeć aktualną wystawę w galerii.
  • Kazimierz Dolny – spodoba się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Dla młodszych atrakcją będzie rejs statkiem po Wiśle, a starsze dzieci chętnie wejdą na Basztę, by podziwiać panoramę Kazimierza.
  • Roztocze przyciąga coraz większą liczbę turystów i powinno spodobać się dzieciom, które lubią mieć kontakt z naturą.

Wioski tematyczne na Lubelszczyźnie

Na wczasach z dzieckiem można wybrać się do wioski tematycznej. Dwie pierwsze na Lubelszczyźnie powstały w Hołownie i w Zaliszczu. Wioski tematyczne to okazja dla małych społeczności do wypromowania swojego miejsca zamieszkania i zaciśnięcia więzi społecznych na danym obszarze. W Hołownie działa Kraina Rumianku, a w Zaliszczu Wioska Dyniowa. Nazwy są bajkowe, zaś atrakcje jak najbardziej rzeczywiste. W Hołownie znajduje się wiejskie SPA, które przypadnie do gustu dorosłym, a także zajęcia edukacyjne z pieczenia chleba, toczenia na kole garncarskim lub tkania płótna. Dla wielu dzieci może to być pierwsze zetknięcie się z wiejskimi tradycjami.

Wczasy z dzieckiem nie muszą być dla najmłodszych nudne. Wystarczy zaplanować podróże w taki sposób, aby uwzględnić gusta dzieci. Nie należy zupełnie zapominać o walorach edukacyjnych, ale nie warto na siłę uszczęśliwiać dziecka. Niech wyjazd z rodzicami kojarzy mu się z zabawą i przyjemnościami. Wówczas wyjazd na wczasy z dzieckiem będzie udany.  

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Wyniki

mika17 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bezpieczne samochody

Bezpieczne samochody

Najnowsze modele samochodów są wyposażone w najlepsze systemy, mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.

Wycieczki

Kombi

Kombi

Do Skody Kombi zmieści się z pewnością cała rodzina.

Wycieczki

Opona

Opona

Chłopcy są zainteresowani szczegółową budową wszystkich elementów samochodu - także opon.

Wycieczki

Dziewczynka w aucie

Dziewczynka w aucie

Dzieci to często spotykani pasażerowie aut. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo w samochodzie.

Wycieczki

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Wizualizacja zderzenia jest przeprowadzana pod wieloma płaszczyznami, aby przy konstrukcji samochodu zapewnić jego bezpieczeństwo.

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.