Atrakcje dla dzieci - Lubelskie

Na wczasy z dzieckiem warto wybrać się w któryś z regionów kraju. Atrakcje dla dzieci w Polsce są coraz liczniejsze i z pewnością trafią w gusta małych podróżników. Zamiast wyjazdu nad morze lub w góry warto wybrać mniej oblegany region – Lubelszczyznę. Jest tu wiele miejsc wartych zobaczenia, są również atrakcje turystyczne dla najmłodszych. Co ciekawego rodzice z dziećmi mogą zwiedzić w Lubelskim?

Atrakcje dla dzieci na Lubelszczyźnie

W stolicy regionu jest wiele zabytków i miejsc o historycznym znaczeniu, które mogą zainteresować dzieci. Przede wszystkim warto wybrać się na Stare Miasto i zobaczyć znajdujące się tam budowle, a także zjeść coś i odpocząć chwilę w jednej z wielu znajdujących się tam restauracji. Dzieci chętnie zwiedzą Lubelskie Podziemia, czyli liczącą prawie 300 metrów trasę turystyczną, która biegnie pod zabudową Starego Miasta. Wycieczka po Lublinie nie będzie kompletna bez wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zwiedzić można archaiczne zabudowania wiejskie. Dla dzieci przygotowano zajęcia edukacyjne i konkursy.

Polecane wideo:

Atrakcje Lubelszczyzny dla najmłodszych to:

  • Małe Zoo – Leonów – czyli Małe Zoo. Park Rozrywki w Leonowie pod Lublinem to miejsce, gdzie dzieci mogą na żywo zobaczyć osły, kozy, kangury, wielbłądy, świnki wietnamskie, strusie, emu, żółwie oraz lamy. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw, dla starszych dzieci paintball, a dla dorosłych możliwość rozpalenia ogniska.
  • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to propozycja dla dzieci zainteresowanych historią. Oprócz zwiedzania pałacu można zobaczyć historyczne powozy i obejrzeć aktualną wystawę w galerii.
  • Kazimierz Dolny – spodoba się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Dla młodszych atrakcją będzie rejs statkiem po Wiśle, a starsze dzieci chętnie wejdą na Basztę, by podziwiać panoramę Kazimierza.
  • Roztocze przyciąga coraz większą liczbę turystów i powinno spodobać się dzieciom, które lubią mieć kontakt z naturą.

Wioski tematyczne na Lubelszczyźnie

Na wczasach z dzieckiem można wybrać się do wioski tematycznej. Dwie pierwsze na Lubelszczyźnie powstały w Hołownie i w Zaliszczu. Wioski tematyczne to okazja dla małych społeczności do wypromowania swojego miejsca zamieszkania i zaciśnięcia więzi społecznych na danym obszarze. W Hołownie działa Kraina Rumianku, a w Zaliszczu Wioska Dyniowa. Nazwy są bajkowe, zaś atrakcje jak najbardziej rzeczywiste. W Hołownie znajduje się wiejskie SPA, które przypadnie do gustu dorosłym, a także zajęcia edukacyjne z pieczenia chleba, toczenia na kole garncarskim lub tkania płótna. Dla wielu dzieci może to być pierwsze zetknięcie się z wiejskimi tradycjami.

Wczasy z dzieckiem nie muszą być dla najmłodszych nudne. Wystarczy zaplanować podróże w taki sposób, aby uwzględnić gusta dzieci. Nie należy zupełnie zapominać o walorach edukacyjnych, ale nie warto na siłę uszczęśliwiać dziecka. Niech wyjazd z rodzicami kojarzy mu się z zabawą i przyjemnościami. Wówczas wyjazd na wczasy z dzieckiem będzie udany.  

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

po porodzie

~mloda mama kat • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów