Trwa ładowanie...

Ramona– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Ramona– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Ramona– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Ramona imieniny obchodzi 7 stycznia, 23 stycznia, 29 maja i 4 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ramony jest 23 stycznia.

2. Ramona - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Ramonka, Ramonia, Monka, Monia, Monka, Monik, Ramonuś, Monuś, Monunia, Monusia.

3. Ramona - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie, hiszpańska wersja imienia Rajmunda.

4. Ramona - odpowiedniki w różnych językach

  • angielski - Raymonde, Raymonda
  • francuski: Raymonde, Raymonda
  • niemiecki - Raimunde, Reimunde
  • hiszpański: Ramona
  • czeski - Reimunda.

5. Ramona - numerologia

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Liczba imienia Ramona wynosi 8.

5.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

5.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

5.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

5.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

5.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

5.7. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.8. Metale

I brąz.

5.9. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

5.10. Kolory

Purpura.

5.11. Tonacja

G.

5.12. Amulety roślinne

Ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

5.13. Drzewa

Buk , orzech.

5.14. Zwierzęcy przewodnicy

Skorpion, wilk.

5.15. Runy ochronne

Ingwaz , perdo.

5.16. Zapachy

Korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

5.17. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

5.18. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

5.19. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

5.20. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

5.21. Dopasowanie imion

Imię Ramona współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

5.22. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

6. Ramona - dziecko

Osoby noszące imię Ramona w dzieciństwie i w młodości doskonale radzą sobie w sytuacjach, które wymagają koncentracji uwagi i zaangażowania sporych sił. W pierwszych latach życia osoby o tym imieniu są nie do zdarcia. Mając imię Ramona z łatwością inspiruje się innych do działania. Młodość to nie jest czas rozczulania się nad sobą, ale pora wytężonej pracy i zdobywania praktycznych umiejętności.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Ramona - schyłek życia i starość

Na starość imię Ramona przyniesie bogactwo i uznanie. Schyłek życia spędzany jest w dobrze urządzonym otoczeniu. Silne więzi uczuciowe i zbudowane wcześniej związki w tym okresie życia mogą procentować. Ramona posiada duże pokłady mądrości, z której umiejętnie korzysta.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze