Trwa ładowanie...

Maska do nurkowania dla dzieci. Jaka będzie najlepsza?

Maska do nurkowania dla dzieci to gadżet, który przyda się do obserwacji podwodnego świata. Jej zakup nie może być przypadkowy. Podpowiadamy więc, jaka maska do nurkowania będzie najlepsza, a także jak dobrać maskę do snorkelingu.

Zobacz film: "Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole dla dziecka?"

spis treści

1. Maska do nurkowania dla dzieci. Kiedy się przyda?

Otwieramy się na nowe kierunki. Chętnie podróżujemy w egzotyczne rejony świata, gdzie jedną z atrakcji jest nurkowanie. Nie jest już ono zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Coraz więcej dzieci również chce odwiedzić głębiny. Warto im na to pozwolić! Nurkowanie to bowiem doskonała zabawa, ale też odkrywanie podwodnego (i fascynującego!) świata.

By jednak było to możliwe, nasza pociecha potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Podstawą jest maska do snorkelingu.

Praktyczny poradnik, jak pomóc osobie tonącej. Przydatny nie tylko podczas wakacji
Praktyczny poradnik, jak pomóc osobie tonącej. Przydatny nie tylko podczas wakacji [7 zdjęć]

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu czasu na łonie natury. Często jako kierunek naszych wycieczek wybieramy

zobacz galerię

2. Jak działa maska do snorkelingu?

Snorkeling to sposób nurkowania nieco odmienny od tradycyjnego. Niepotrzebny jest zestaw do nurkowania dla dziecka, bo zanurza ono jedynie głowę (ciało pływa po powierzchni). Przydać się mogą płetwy, ale nie są one konieczne.

Najważniejsza jest maska do wody. W przypadku kilkulatków najłatwiejsza w obsłudze i wygodna będzie maska do nurkowania pełnotwarzowa. By spełniała swoją funkcję musi być szczelna. Istotne jest też, by posiadała system odprowadzania pary wodnej (maska nurkowa nie będzie wówczas parować), a także posiadała panoramiczne pole widzenia.

3. Maska pełnotwarzowa czy zwykła?

Tradycyjna maska do nurkowania z tlenem wymaga pewnego obycia ze sprzętem. Nie jest łatwo zsynchronizować oddech z pływaniem i podziwianiem podwodnego świata. Stąd na początek najlepsza jest maska do snorkelingu dla dzieci.

4. Maska do oddychania pod wodą. Jak działa?

Maska do nurkowania pełnotwarzowa dla dzieci zakładana jest na całą twarz. Ściśle do niej przylega. Maska posiada zintegrowaną z nią fajkę, która pozwala na swobodną wymianę powietrza (nie trzeba trzymać ustnika).

Profesjonalna maska do nurkowania, której cena będzie odpowiednio wyższa, może też posiadać uchwyt do zamocowania kamery GoPro, co daje dziecku możliwość nagrywania podwodnych przygód.

5. Jak dobrać maskę do nurkowania?

Najlepszym sposobem jest jej przymierzenie i dopasowanie do twarzy dziecka. Maska podwodna musi dobrze przylegać, ale też nie może być zbyt ciasna. Pomocny jest pasek regulacyjny. Ze względów higienicznych zaleca się, by maska pod wodę była kupowana nowa. Jej koszt w zależności od producenta to ok. 130-150 zł.

6. Maski dla dzieci do nurkowania. Dlaczego warto?

Dawniej zwykłe okulary do nurkowania dla dzieci robiły furorę. Dzięki nim można było obserwować podwodną faunę i florę, pływając przy brzegu jeziora. Używało się ich też w przydomowych basenach, szukajac na dnie zabawek.

Dziś poszliśmy o krok dalej, również dlatego, że wielu z nas wyjeżdża na wakacje poza granice Polski. Jeśli obiermay takie kierunki jak Chorwacja, Hiszpania czy Zanzibar, to maska do pływania dla dzieci będzie przydatnym gadżetem.

Sprawi, że dzieci nie będą się nudzić. Wzrośnie też ich zainteresowanie morskimi głębinami. By jednak tak się stało, maska do nurkowania dla dzieci musi być odpowiednio dobrana i wygodna dla małego pasjonata podwodnego świata.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.