Trwa ładowanie...

Grażyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Grażyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Grażyna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Grażyna imieniny obchodzi 1 kwietnia, 26 lipca i 9 września.

2. Grażyna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Gaga, Gagunia, Gagusia, Gaja, Grania, Grazia, Graziczek, Grazik, Graziula, Graśka, Graż, Graża, Grażeczka, Grażek, Grażunia, Grażusia, Grażyn, Grażynia, Grażynka, Grażyńcia, Gusia.

3. Grażyna - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie pochodzenia litewskiego (od graži; "piękna"). Wymyślone przez Adama Mickiewicza dla tytułowej bohaterki jego poematu z 1823.

4. Grażyna - znane osoby o tym imieniu

  • Grażyna Auguścik: wokalistka jazzowa
  • Grażyna Banaszkiewicz: reżyser, poetka, dziennikarka
  • Grażyna Barszczewska: aktorka
  • Grażyna Błęcka-Kolska: aktorka
  • Grażyna Brodzińska: śpiewaczka, popularyzatorka operetki
  • Grażyna Bukowska: dziennikarka
  • Grażyna Dobroń: dziennikarka
  • Grażyna Orlińska: poetka, scenarzystka
  • Grażyna Plebanek: pisarka, dziennikarka
  • Grażyna Strachota: aktorka.

5. Grażyna - numerologia

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

Liczba imienia Grażyna wynosi 2.

5.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 2 obdarza naturą spokojną i praktyczną, daje też doskonałą zdolność radzenia sobie w świecie materialnym. Na numerologicznej Dwójce można polegać. Liczba imienia 2 to wibracja raczej przyziemna, trwała i ceniąca stałość u innych. Typowa numerologiczna Dwójka jest skoncentrowana na sobie i dość przewidywalna. Numerologia imienia 2 skłania do postępowania metodycznego i planowego, co przez innych może być oceniane jako niespieszne lub wręcz powolne.

5.2. Zawody

Zapewniające kontakt z naturą np.: ogrodnik, agronom, ale również architekt. Silne związki numerologicznej Dwójki z materią preferują też zawody związane z obrotem nieruchomości i bankowością.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Dwójki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i wody. Woda zasila energią życiową płodną ziemię, która daje obfity plon. Woda idealnie wypełnia wszystkie szczeliny ziemi, tworząc doskonałe i harmonijne połączenie. Woda będąca symbolem życia w połączeniu z ziemią aktywizuje i wzmacnia przestrzeń materii.

5.4. Planety

Numerologiczne Dwójki planetarnie łączą się z wpływem Księżyca i Wenus. Są to dwa ciała niebieskie, których oddziaływanie określa się jako silną manifestację energii żeńskiej. Wenus wnosi łagodność i chęć szukania porozumienia z otoczeniem. Księżyc wzmacnia intuicję i wrażliwość.

5.5. Pory roku

Wiosna, początek lata.

5.6. Miesiące

Maj, czerwiec, wrzesień.

5.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i piątek.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 2 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 6 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Srebro, miedź.

5.10. Kamienie

Agat, perła.

5.11. Kolory

Szaroniebieski, zielony.

5.12. Tonacja

Ton g.

5.13. Amulety roślinne

Dzika róża, storczyk.

5.14. Drzewa

Jabłoń, jaśmin.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, gołąb.

5.16. Runy ochronne

Fehu, berkanan.

5.17. Zapachy

Słodkie i zmysłowe, hiacynt, lubczyk oraz fiołek.

5.18. Miejsca istotne

Dom rodzinny, parki, rezydencje, muzea, oceany, tereny przy wodze, stołówki i restauracje.

5.19. Pomyślny kierunek

Południowy zachód.

5.20. Życie rodzinne

Bezpieczeństwo emocjonalne daje Dwójce dobrze funkcjonująca rodzina. Dwójka tworzy stabilne i poukładane relacje z bliskimi.

5.21. Rozwój

Ważny dla rozwoju Dwójki okres wypada pomiędzy 3. i 5. rokiem życia.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Grażyna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 6 lub 8. Praktyczna i stabilna Dwójka znajdzie wspólny język z rodzinną Szóstką. Wraz z Ósemką doskonale zrealizuje się na planie materialnym.

5.23. Znak zodiaku

Imię Grażyna jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka, Wagi oraz Ryb. Wymienione znaki uchodzą za te, których przedstawiciele potrafią budować doskonałe relacje z otoczeniem. Są spokojne i łagodne co odpowiada naturze osób o imieniu Grażyna.

6. Grażyna - dziecko

Osoby noszące imię Grażyna w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Grażyna mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Grażyna - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Grażyna spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Grażyna buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze