Moto Parenting

Coraz większa liczba rodziców jest jednocześnie czynnymi użytkownikami pojazdów mechanicznych.

Na stałe w słowniku pojęć związanych z rodziną zagościł „rodzinny samochód”. Przemieszczamy się więc po naszych polskich i zagranicznych drogach. Coraz więcej czasu spędzamy we wnętrzu auta. Znam rodziców, którzy rozmawiają z dziećmi najczęściej właśnie w samochodzie. Podczas dłużących się minut porannych i popołudniowych korków, dyskutujemy z dzieckiem „przez lusterko”. Zauważyłam, że wielu rodziców zakłada nawet dodatkowe, aby móc łatwiej nawiązać z dzieckiem kontakt wzrokowy.


W tym dziale będziemy poruszać tematy związane ze wszystkim, co znajduje się na styku rodziny i motoryzacji. Choćby dobór odpowiedniego fotelika. Wyjaśnimy, że poza tym, że powinien być ładny, musi spełniać szczegółowo ustalone normy. Napiszemy o tym, jakie grzechy popełniamy jako rodzice-kierowcy i postaramy się wytłumaczyć, dlaczego tak ważne jest, by dziecko zrozumiało zasady bezpieczeństwa w samochodzie i przyswoiło je sobie.

Zajmiemy się także czymś, co nazwałam „lifestyle tylnego siedzenia”, czyli konsolami, ekranami w oparciach, zabawkami i zabawami w podróży. To duża kolejna grupa spraw, o której będziemy pisać w tym dziale. Liczę na to, że powstanie zbiór gier i zabaw, które mogą umilić czas zarówno podczas dalekich wakacyjnych wojaży, jak i codziennych dojazdów do szkoły czy przedszkola. W skrócie, w co się bawić?

Porozmawiamy o cateringu w trasie. Jakie jedzenie zabierać, jak pakować itd. Poszukamy także przyjaznych miejsc na rodzinne dobre jedzenie podczas podróży. Będziemy więc pisać o miejscach przyjaznych zmotoryzowanym rodzicom i oczywiście ich dzieciom. Może poszukamy moteli, zajazdów i stacji paliw, na których rodzina z dziećmi może sympatycznie i miło odpocząć podczas dłuższej wyprawy.

Nie pominiemy oczywiście zagadnień dotyczących wyboru pojazdu dla rodziny. Jaki właściwie powinien on być? Które kryteria wyboru są najważniejsze i dlaczego? Jak postrzegają to zagadnienie matki, a jak ojcowie? Co jest wspólne, a co różnicuje oba podejścia?

Bardzo ważne dla nas są też wasze głosy. Niech usłyszą je ci, od których zależy stan i poziom rodzimej infrastruktury służącej zmotoryzowanym rodzinom.
Chcemy też skupić się na tym, jak przygotowujecie siebie i dzieci do wyjazdów. Napiszemy choćby o tym, jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną.

Tematów z pewnością nie zabraknie i jestem pewna, że nawet ci z was, którzy jeszcze nie mają na tylnej szybie naklejki „Dziecko w samochodzie” znajdą tu dla siebie coś ciekawego.

DYSKUSJE NA FORUM

Zabawki

AlaGrunwald • ostatni post 10 miesięcy temu

8
Artykuły Moto Parenting
Moto Parenting

Bagażnik nowego Citroëna C4 Picasso

Bagażnik nowego Citroëna C4 Picasso

Ogromny bagażnik samochodowy W tym bagażniku spokojnie zmieszczą się wszystkie niezbędne torby, które chcecie zabrać ze sobą w podróż.

Moto Parenting

Wymiana opon

Wymiana opon

Zmiana opon na letnie Należy pamiętać o zmianie opon. Zimowe opony nagrzewają się szybciej niż letnie, tracąc przez to przyczepność czy wydłużając drogę hamowania.

Moto Parenting

Komfortowa podróż

Komfortowa podróż

Przestronne wnętrze nowego Citroëna C4 Picasso Dzięki zastosowaniu platformy modułowej wnętrze samochodu jest przestronne, co zapewnia komfortową jazdę.

Moto Parenting

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso

Sterowaniem za pomocą dotykowego tabletu Sterowanie zestawem głośnomówiącym w nowej wersji Citroëna C4 Picasso jest szybkie i bardzo wygodne.Obsługa klimatyzacji w nowym Citroënie C4 Picasso Dwustrefowa klimatyzacja również jest obsługiwana za pomocą...

Moto Parenting

Auto bezpieczne dla dziecka

Auto bezpieczne dla dziecka

Samochód rodzinny Samochód bezpieczny dla dziecka musi spełniać szereg warunków. Jednym z kluczowych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest stan techniczny auta.

Moto Parenting

Tapicerka - ważna sprawa

- Kupujemy nowy samochód - zadecydowała żona. Rzeczywiście nasze BMW serii 3 ma już kilka lat - był to ukochany samochód, kiedy zaczynaliśmy życie małżeńskie. Teraz jesteśmy rodzicami Jasia (7 lat) i Małgosi (4 lata). Wszyscy uwielbiamy aktywnie spędzać...

Moto Parenting

Wybór używanego kombi dla rodziny

przypadku zapewniają znaczną ilość miejsca – zarówno dla pasażerów, jak i na bagaż. Następnym atutem opisywanych przez nas aut są koszty. Kompaktowe

Moto Parenting

Bezpieczna jazda jesienią

Pogoda nie daje się nam jeszcze we znaki, ale nie sposób nie zauważyć, że jesień zadomowiła się na dobre. Już wkrótce temperatura powietrza zacznie stopniowo spadać, a ciepłe kurtki staną się nieodzowne w chłodne, deszczowe dni. Zmiana aury ma wpływ nie...

Moto Parenting

Jak usunąć brzydkie zapachy z auta?

W samochodzie spędzamy coraz więcej czasu, dlatego warto zadbać o przyjemne warunki do jazdy. Świeży zapach w aucie to podstawa - niestety, nie w każdym samochodzie unosi się woń kwiatów. Jeśli w twoim aucie czuć dym papierosowy, stęchliznę, pleśń lub...