Trwa ładowanie...

Wybierz się z dzieckiem w podróż dookoła świata z nowymi zestawami LEGO® DUPLO®

Informacja prasowa

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Na świecie żyje wiele różnorodnych zwierząt, które zachwycają kolorami, wielkością, inteligencją czy cechami charakteru. Dzieci, dzięki swemu chłonnemu umysłowi i nieograniczonej wyobraźni, mogą łatwo podróżować po całym świecie, spotykać zwierzątka i poznawać różne piękne krainy geograficzne. Z nowymi zestawami LEGO DUPLO łatwo przekraczać granice, poszerzać horyzonty i odkrywać świat!

spis treści

Co to za zwierzę w biało-czarne paski? Jak nazywa się dziecko słonia? Jakie odgłosy wydaje małpa? Gdzie żyje tygrys? Jakie są różnice między zwierzętami mieszkającymi w dżungli, a tymi na Arktyce? Nowe zestawy LEGO DUPLO uczą przyrody, i, co najważniejsze, poziom wiedzy łatwo dostosować do wieku dziecka! Z maluchami można rozmawiać o tym, jakie odgłosy wydają poszczególne stworzenia albo ćwiczyć logiczne myślenie, łącząc w pary małe z ich rodzicami. Starsze dzieci będą zainteresowane tym, jakie są przyzwyczajenia różnych zwierząt, jak wygląda ich dzień i co jedzą.

1. Podróż dookoła świata

Dzieci w swoich snach i marzeniach podróżują każdego dnia na różne kontynenty, do egzotycznych krain, a nawet na odległe planety. Lecz co wiedzą o naturalnym środowisku, w którym żyją ich ulubione zwierzątka? Czy są w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie hipopotam i nosorożec mają swoje domy? Z nowym zestawem LEGO DUPLO „Dookoła świata” mali odkrywcy mogą podróżować łodzią lub samolotem z miejsca na miejsce, po całej kuli ziemskiej! W zasięgu ich ręki jest Arktyka, sawanna, las bambusowy i 17 różnych zwierzątek, w tym wieloryb z otwieraną paszczą.

2. W sercu dżungli

Z LEGO DUPLO „Dżungla” zabawa jest naprawę gorąca. Chłopcy i dziewczynki mogą wykreować egzotyczne drzewa własnego pomysłu, które będą ich chronić przed tropikalnym słońcem lub zbudować most wiszący, by przejść na drugą stronę. Zestaw jest źródłem ciekawych i pełnych przygód historii o zwierzętach, które dzieci mogą opowiadać podczas twórczej i radosnej zabawy. A gdy podróż dobiegnie końca, mały eksplorer może polecieć małym samolotem z obracającym się śmigłem i zrobić kilka zdjęć z lotu ptaka.

3. Odkrywając mroźną Arktykę

Jeśli mały budowniczy lubi śnieg i zimę, z LEGO DUPLO „Arktyka” może ułożyć fantazyjne igloo z otwieranymi drzwiami i kuchenką go gotowania. Zestaw zawiera również sanie do psiego zaprzęgu, kajak i wędkę, a wieloryb, pies husky i miś polarny zainspirują dzieci do wymyślania i odgrywania ciekawych historii zza kręgu polarnego.

4. Słońce świeci nad sawanną

Kto chce poznać żyrafę, lwa i pelikana? Nawet, gdy podczas zabawy zestawem LEGO DUPLO „Sawanna”, te zwierzęta zostaną najlepszymi przyjaciółmi dzieci, one wiedzą, że lwy naprawdę nie są aż tak miłe... Maluchy mogą także wybrać się jeepem na safari, zbudować drzewo tak wysokie jak żyrafa i wspiąć się po nim, a potem nakarmić lwa specjalnie dekorowanym klockiem w kształcie mięsa.

5. Nowi przyjaciele

Mały tygrysek, żyrafka, miś polarny i żółwik to mini figurki, które dzieci znajdą w zestawie LEGO DUPLO „Zwierzątka” i dzięki którym będą mogły skompletować swój świat fauny.

6. Jak zainteresować maluchy światem zwierząt? - porada dla rodziców

Wydrukuj kilka zdjęć zwierząt w ich naturalnym środowisku. Następnie daj je dziecku i poproś, by dopasowało zdjęcia do mini figurek LEGO DUPLO. Gdzie one żyją? Na Arktyce czy sawannie? Jest mnóstwo pomysłów na eksplorowanie świata egzotycznych zwierząt i naukę przyrody!

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Zwierzątka” (nr katalogowy 10801) - 39,99 zł, „Sawanna” (10802) - 79,99 zł, „Arktyka” (10803) - 119,99 zł, „Dżungla” (10804) - 199,99 zł, „Dookoła świata” (10805) - 449,99 zł. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.