Trwa ładowanie...

Według szpitala dziecko nie żyło. Tuż przed kremacją okazało się, że to pomyłka

Avatar placeholder
12.04.2017 17:37
Według szpitala dziecko nie żyło. Tuż przed kremacją okazało się, że to pomyłka
Według szpitala dziecko nie żyło. Tuż przed kremacją okazało się, że to pomyłka (Poród/123rf)

Przerażająca historia. W 24 tygodniu ciąży na świat przyszła dziewczynka. Ważyła tylko 350 gramów. Matce powiedziano, że nie żyje, ponieważ nie oddycha i nie płacze. Personel szpitala zadecydował o kremacji wcześniaka bez uprzedniej konsultacji i stwierdzenia zgonu przez lekarza.

1. Tuż przed kremacją okazało się, że dziecko żyje

Rodzice udali się na pożegnanie, które odbywa się przed kremacją. Jednak dziecko zaczęło płakać. Natychmiast zabrano je z powrotem do szpitala. Teraz lekarze i walczą o drugie życie dziewczynki. Niestety, jej szanse na przeżycie są niewielkie, ponieważ płuca w tym wieku są zbyt słabo rozwinięte.

Rodzice dziecka nie tracą nadziei i są pewni, że cud wydarzy się po raz drugi i wrócą razem z noworodkiem do domu.

Niemowlę
Niemowlę (123rf)
Zobacz film: "Tajemnicza śmierć dziecka. Armia internatów próbuje pomóc"

O tej szokującej sprawie poinformowały służby zdrowia z regionu Bundii w Indiach. Kolejnym szokującym faktem w tej sprawie, jest to, że podczas porodu nie było lekarza, a na sali znajdował się tylko położny. Jak zapewnia wicedyrektor szpitala śledztwo w tej sprawie już trwa, a winni na pewno zostaną ukarani.

Musisz zobaczyć:

2. Poród w Indiach

Według statystyk na 100 tys. porodów umiera ok. 250 matek. Indie są w czołówce państw, gdzie liczba zgonów przy porodzie jest wysoka. Na prowincjach jest jeszcze gorzej, ponieważ tamtejsi mężczyźni często zabraniają swoim kobietom chodzić do lekarza.

Choć państwo kilka lat temu wyszło naprzeciw ciężarnym i zaproponowało pieniądze za poród w szpitalu, to nadal nie wszystkie indyjskie kobiety się na to decydują. Szpital nie zawsze zapewnia właściwą opiekę rodzącym, warunki też nie zawsze są sprzyjające, przez co dochodzi do wyżej opisanych sytuacji. Lecz problem nie leży tylko w szpitalach.

Indie/123rf
Indie/123rf

Chodzi również o świadomość i edukację społeczną Mieszkańcom indyjskich wsi brakuje wiedzy na temat podstawowej opieki medycznej, zaś przypadku porodów, dostęp do niej może przesądzić o życiu lub śmierci.

3. Sytuacja ciężarnych na świecie

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba zgonów kobiet ciężarnych zmniejszyła się. WHO podaje, że ten pozytywny wynik ma związek z opieką prenatalną, wprowadzoną w wielu państwach na przestrzeni lat. Jednak wskaźnik ten pozostaje nadal na wysokim poziomie.

W listopadzie 2016 r. organizacja opublikowała wytyczne dotyczące opieki okołoporodowej, które mają wpłynąć na pozytywne doświadczenia ciężarnych kobiet. Ich priorytetem jest skupienie się na wszechstronnej opiece nad kobietą w czasie ciąży.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze