Trwa ładowanie...

Urodziła dwie pary bliźniąt pomimo stosowania antykoncepcji

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci się trafi" - ten cytat zdaje się trafnie opisywać życie Emmy Power. Kobieta stosowała po sobie dwie różne metody antykoncepcyjne, które zawiodły. Miały uchronić przed zapłodnieniem, a w rezultacie Emma zaszła w dwie ciąże mnogie.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

Emma z York poznała swojego męża na studiach. Mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych w wieku 19 lat poczęli dzieci, w dodatku bliźniaki. - Byłam totalnie zaskoczona tym, że zaszłam w ciążę. Brałam tabletki już spory czas i sądziłam, że nie ma możliwości pojawienia się ciąży. Zażywałam je regularnie, nie pomijałam dawek - powiedziała Emma.

Emma z mężem i dwiema parami bliźniąt
Emma z mężem i dwiema parami bliźniąt

Chłopcy Connora i Kyle mają obecnie 10 lat. Po ich urodzeniu kobieta straciła zaufanie do tabletek antykoncepcyjnych i postanowiła zmienić tę metodę zapobiegania ciąży na implant antykoncepcyjny. - Zaszłam w ciążę stosując tabletki, nie mogłam ryzykować ponownie - powiedziała.

Redakcja poleca:

Po upływie pięciu lat samopoczucie kobiety zaczęło ulegać pogorszeniu. Postanowiła więc udać się do apteki po test ciążowy, którego wynik okazał się być pozytywny. Kiedy Emma udała się do ginekologa, doznała kolejnego szoku. Na ekranie monitora było widać dwa bijące serduszka. Jak powiedziała, mąż nie chciał uwierzyć, dopóki nie zobaczył zdjęcia USG.

Prawdopodobieństwo zajścia w dwie ciąże mnogie podczas stosowania tych metod antykoncepcji wynosi jeden do trzech miliardów. Lekarze twierdzą, że stało się tak sprawą tego, że małżeństwo jest niezwykle płodne. Prawdopodobnie organizm Emmy produkuje co najmniej dwa jajeczka podczas każdej owulacji.

Urocze dziewczynki raz w roku stają się bohaterami oscarowych filmów
Urocze dziewczynki raz w roku stają się bohaterami oscarowych filmów [6 zdjęć]

Już w nocy z 26 na 27 lutego br. poznamy werdykt Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. To...

zobacz galerię

Kiedy para dowiedziała się, że zwykłe metody antykoncepcyjne nie gwarantują tego, że na świat nie przyjdą kolejni potomkowie, postawnoili się poddać sterylizacji i wazektomii.

Jak powiedziała, jest bardzo szczęśliwa z posiadania tej czwórki dzieci, mimo tego, że ich przyjście na świat było zaskoczeniem.

1. Jak działa implant antykoncepcyjny?

Implant, który stosowała Emma, jest długotrwałą i odwracalną metodą antykoncepcyjną. Implant wszczepia się pod skórę kobiety w górnej części ramienia, ręki niedominującej. Jego działanie polega na uwalnianiu hormonu, jakim jest progestagen.

Za jego sprawą dochodzi do zahamowania owulacji, zagęszczenia śluzu szyjkowego i zatrzymania cyklicznego dojrzewania endometrium. Wskaźnik Pearla w przypadku tej metody to 0,01, co oznacza, że jego skuteczność to ponad 99 proc.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.