Trwa ładowanie...

Trening umysłu przy wspólnej zabawie!

Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, a także poznawania i odkrywania świata. Charakterystyczny dla dzieci w tym wieku głód wiedzy najlepiej zaspokoić w sposób adekwatny do ich predyspozycji i aktualnych potrzeb, tak aby każde dziecko miało możliwość doskonalenia różnorodnych umiejętności, zdobywania i porządkowania wiedzy, a zarazem odczuwało satysfakcję dzięki samodzielnemu znajdowaniu rozwiązań i rozwijaniu swoich zainteresowań.

Jednymi z najlepszych form zabawy, które wspierają rozwój umysłowy maluchów, są łamigłówki i zagadki. Rozwiązywanie zagadek to nie tylko atrakcyjna rozrywka dla najmłodszych, lecz także taki sposób nauki, który pozwala mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Takie podejście do uczenia się, kształtowane od dzieciństwa, ułatwia start w szkole i pomaga lepiej radzić sobie w nowych, nieznanych dotąd dziecku sytuacjach.

Warto zadbać przede wszystkim o to, by nauka była dla dziecka przyjemnością. Kolorowe, zabawne obrazki ułatwiają zapamiętywanie, a wiedza o świecie podana w formie ciekawych pytań i zadań będzie zachęcać do samodzielnych poszukiwań i uczyć myślenia przyczynowo-skutkowego. Ilustracje nie tylko wspomagają naukę, lecz także pobudzają wyobraźnię i kształtują poczucie estetyki od najmłodszych lat.

Zagadki obrazkowe z serii Kapitan Nauka to książeczka edukacyjna w formie połączonych kart, która gwarantuje świetną, wielogodzinną zabawę i rozwija różne kompetencje, m.in.: społeczne, emocjonalne i językowe. Dzięki zabawie z zagadkami obrazkowymi dzieci poszerzają zakres słownictwa, uczą się zasad zdrowej rywalizacji, ustalania reguł oraz czekania na swoja kolej. Z pomocą kart możesz uczyć swoje dziecko języka angielskiego i zasad ortografii, wprowadzić je w świat matematyki, rozwijać jego zdolność myślenia logicznego i wnioskowania, koncentrację, pamięć i spostrzegawczość, a także, po prostu, dostarczyć mnóstwo radości.

Zagadki obrazkowe zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów i specjalistów specjalnie z myślą o dzieciach, ich potrzebach i są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych: 3-5 oraz 6-9 lat. Każdy zestaw zawiera około 100 zagadek o różnym stopniu trudności na 50 kolorowych, dwustronnych kartach. Po jednej stronie każdej karty znajdują się jedna lub dwie interesujące zagadki z zabawnymi ilustracjami, a po drugiej – rozwiązania, dzięki czemu dziecko szybko może samodzielnie sprawdzić odpowiedź lub wiedzę dorosłych, jeśli odwrócimy role. Nauka podczas wspólnej zabawy z opiekunami będzie również doskonałą propozycją na twórcze spędzanie wolnego czasu i pogłębianie więzi z dzieckiem.

W skład serii wchodzą następujące zestawy:

  1. Zagadki obrazkowe Łamigłówki (3-5 lat)
  2. Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (3-5 lat)
  3. Zagadki obrazkowe Angielski (3-5 lat)
  4. Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (6-9 lat)
  5. Zagadki obrazkowe Koncentracja (6-9 lat)
  6. Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć (6-9 lat)
  7. Zagadki obrazkowe Ortografia (6-9 lat)
  8. Zagadki obrazkowe Angielski (6-9 lat)

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.

Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl

Kapitan Nauka jest również na facebooku: www.facebook.com/KapitanNauka

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.