Trwa ładowanie...

Tragedia podczas urlopu. 36-latka osierociła troje dzieci

36-letnia mama trójki dzieci od tygodni cierpiała na przewlekły ból. Niestety lekarze nie mogli znaleźć przyczyny jej dolegliwości. W czasie przerwy między badaniami Lucy postanowiła wybrać się na wakacje z rodziną. Jeszcze wtedy nie wiedziała, że będzie to jej ostatnia podróż.

Rodzina 36-latki uważa, że lekarze dopuścili się zaniedbań
Rodzina 36-latki uważa, że lekarze dopuścili się zaniedbań (Facebook)
spis treści

1. Cierpiała na przewlekły ból

Lucy Broome z West Midlands (Anglia) skarżyła się na ból brzucha, brak apetytu i utratę wagi. Otrzymała nawet skierowania na tomografię komputerową i USG, jednak badania nic nie wykazały, a dolegliwości 36-latki nie ustępowały. Kobietę skierowano na dalszą diagnostykę - m.in. gastroskopię.

Terminy kolejnych badań były dość odległe, więc Lucy postanowiła wybrać się na krótkie wakacje wraz z mężem i trójką dzieci.

2. Ostatnie wakacje

W trakcie wypoczynku w Blackpool nie czuła się dobrze, Rodzina wspomina, że zmagała się z ogromnym bólem, miała problemy z mówieniem i trudności z oddychaniem.

Stan kobiety pogarszał się, więc jej bliscy wezwali pogotowie ratunkowe.

Podana przez ratowników medycznych glukoza sprawiła, że Lucy poczuła się lepiej. Niestety kilka godzin później jej stan ponownie się pogorszył - zemdlała i została zabrana do Blackpool Victoria Hospital.

Niestety w placówce nie było wolnych łóżek. Lucy musiała czekać na izbie przyjęć, aż zwolni się miejsce na oddziale. Jej stan był tak poważny, że transport do innego szpitala nie wchodził w grę.

Wreszcie 36-latka trafiła na oddział intensywnej terapii. Lekarze podłączyli ją do respiratora i zaintubowali. Niestety mimo ich starań życia kobiety nie udało się uratować.

3. Zapalenie trzustki

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było ostre zapalenie trzustki.

Trzustka to bardzo ważny narząd, który pełni w organizmie kluczowe funkcje. Bez niego prawidłowe funkcjonowanie jest niemalże niemożliwe. Zdarza się, że styl życia lub inne choroby sprzyjają wystąpieniu zapalenia trzustki, które dzielimy na ostre i przewlekłe.

Charakterystyczną dolegliwością w przypadku zapalenia trzustki jest silny, niekiedy trudny do wytrzymania ból nadbrzusza i środkowej części brzucha. Utrzymuje się on przez wiele godzin, a nawet dni. Mogą mu towarzyszyć nudności i wymioty, podwyższona temperatura ciała i ból mięśni.

Pogrążona w żałobie rodzina postanowiła skierować sprawę do sądu. Bliscy kobiety uważają, że diagnozujący ją lekarze dopuścili się zaniedbań - m.in. zwlekali z wystawieniem skierowania na gastroskopię.

Proces trwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.