Trwa ładowanie...

Syrop na kaszel dla dzieci – jaki wybrać, syrop na kaszel suchy, syrop na kaszel mokry, syropy ziołowe

Syrop na kaszel dla dzieci jest jednym z częściej wybieranych przez rodziców leków. Niestety kaszel rzadko występuje samoistnie, jako samodzielny objaw. Kaszel jest objawem towarzyszącym infekcjom górnych dróg oddechowych. Kaszel może być wywołany poprzez alergie, dlatego należy wiedzieć jaki rodzaj syropu najlepiej jest podać swojemu dziecku.

Zobacz film: "Domowe sposoby na grypę i przeziębienie"

spis treści

1. Syrop na kaszel dla dzieci – jaki wybrać?

Mass media regularnie dostarczają ludziom reklam, w których prezentowane są różnego rodzaju leki na kaszel: tabletki, lizaki, syropy. W związku z tym rodzic jest zakłopotany, gdyż nie wie której reklamie ma ulec. Najczęściej jednak wybierane są syropy na kaszel. Syrop na kaszel jest łatwy w podaniu nawet małemu dziecko, gdyż można to zrobić za pomocą strzykawki. Tabletek niestety nie akceptuje każde dziecko. Warto wiedzieć o tym, że syrop na kaszel dla dziecka należy wybrać zgodnie z jego przeznaczeniem, oznacza to, że jeżeli dziecko ma kaszel suchy, to syrop powinien być na kaszel suchy.

Naturalne sposoby na kaszel i ból gardła u dziecka
Naturalne sposoby na kaszel i ból gardła u dziecka [7 zdjęć]

Czosnku nikomu przedstawiać nie trzeba. Warzywo znane ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych...

zobacz galerię

2. Syrop na kaszel dla dziecka – syrop na kaszel suchy

Jeżeli dziecko bardzo męczy się z kaszlem, a kaszel jest uporczywy i suchy, to należy podać mu syrop na kaszel suchy. Taki syrop zahamuje odruch kaszlu, dzięki czemu dziecku będzie się lepiej oddychało.

Syropy na kaszel suchy działają na ośrodek kaszlu znajdujący się w ośrodkowym układzie nerwowym, dlatego po zażyciu tego rodzaju syropu odruch kaszlu jest zminimalizowany. Syropów przeciwkaszlowych nie powinno się stosować dłużej niż trzy dni. U mniejszych dzieci podanie syropu przeciwkaszlowego powinno być skonsultowane z lekarzem.

U dzieci poniżej trzeciego roku życia syrop na kaszel suchy przepisuje lekarz i tylko w sytuacji, która koniecznie wymaga zastosowania tego typu leku. Lekarz powinien podać nazwę syropu na kaszel dla dziecka, jeżeli tego nie zrobi, to w aptece należy powiedzieć, ile lat ma dziecko.

3. Syrop na kaszel dla dziecka – syrop na kaszel mokry

Kaszel mokry objawia się odkrztuszaniem gęstej, lepkiej wydzieliny, która powstaje podczas infekcji. Syropy na kaszel mokry mają za zadanie rozrzedzać wydzielinę oraz przyśpieszyć jej wydalanie z organizmu. Warto pamiętać o tym, że syropów na kaszel mokry nie powinno podawać się po godzinie 18, ponieważ może to uniemożliwić dziecku sen.

4. Syrop na kaszel dla dziecka – syropy ziołowe

Syropy ziołowe na kaszel dla dziecka są najlepszym wyborem. Pomagają pozbyć się zalegającej wydzieliny, są dobre w smaku, ale przede wszystkim pomagają dziecku szybciej wrócić do zdrowia.

Najczęstsze zioła wchodzące w skład syropu na kaszel dla dzieci, to:

  • cebula;

  • tymianek;

  • prawoślaz;

  • babka lancetowa;

  • podbiał;

  • dziewanna.

Musisz to wiedzieć

Wszystkie wyżej wymienione przyprawy działają przeciwzapalnie, łagodząca, a niektóre także wykrztuśnie. Warto jest zwracać uwagę na składniki syropów na kaszel dla dzieci, z tego względu, że mogą być one dodatkowo dosładzane, co jak wiadomo jest to niezdrowe. Aby otrzymać najbardziej naturalny i pozbawiony konserwantów syrop na kaszel można wykonać go samemu w domu. Takie syropy dobrze działają na dzieci, pomagając im w pozbyciu się kaszlu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.