Trwa ładowanie...

Świat w sam raz dla malucha - konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Niepokojące jest to, co dzieje się teraz na świecie. Dane demograficzne pokazują, że rodzi się coraz mniej dzieci, a młodzi, ambitni i wykształceni ludzie dziesiątkami tysięcy wyjeżdżają z Polski. Czy nasz kraj staje się państwem ludzi starych? Czy to naprawdę nieuniknione?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Przykładem państwa należącego do Unii Europejskiej, w którym rodzi się najwięcej dzieci, jest Szwecja. Badania wskazują na to, że w Szwecji rodzice i dzieci czują się bezpiecznie i po prostu dobrze. Dlaczego akurat tam? Czy to kwestia doskonałej polityki prorodzinnej, czy może jest jeszcze inny powód?

Szwedzi są uważani za bardzo dobrych organizatorów. Aktywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i dbają o to, by ich dzieci miały gdzie kształcić się oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. W związku z tym, młodzi ludzie wiedzą, że nie zostaną sami z wychowywaniem dzieci, ale mogą liczyć na pomoc zarówno państwa, jak i społeczności.

Może zauważyłeś, że w Twojej okolicy nie ma miejsca, w które można by było pójść z dzieckiem? Może brakuje placu zabaw, świetlicy lub zajęć czy warsztatów rozwijających zainteresowania i wyobraźnię maluchów? Bardzo ważne jest też angażowanie rodziców oraz wspieranie ich w wychowywaniu dzieci. Czy są u Was w okolicy dostępni specjaliści, pedagodzy, psycholodzy? Jeśli nie do końca, możesz wykazać się inicjatywą i coś z tym zrobić! Zastanów się lub zapytaj sąsiadów, co sprawiłoby, że Wasze osiedle czy miejscowość stałyby się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla rodzin.

Każdy pomysł może zostać zrealizowany! Nie masz funduszy? Możesz je wygrać w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”, który jest organizowany przez Fundację Aviva. Fundacja ta ma na celu wspieranie lokalnych inicjatyw, które pomagają rodzicom w trudzie wychowywania dzieci. Na konkurs przeznaczyła 100 tysięcy złotych!

Wystarczy wejść na stronę Fundacji Aviva, zapoznać się z regulaminem i zgłosić swój pomysł. Projekt trzeba opisać, znaleźć organizację, która zechce zająć się jego realizacją oraz określić, jakie są koszta takiej realizacji. Zgłoszenia można robić do 28 marca, a internauci swoimi głosami wyznaczą 20 najciekawszych pomysłów, spośród których jury Fundacji wybierze zwycięzcę.

Ty też możesz coś zdziałać! Zachęcamy do udziału w konkursie i dzielenia się swoimi pomysłami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.