Świat w sam raz dla malucha - konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Niepokojące jest to, co dzieje się teraz na świecie. Dane demograficzne pokazują, że rodzi się coraz mniej dzieci, a młodzi, ambitni i wykształceni ludzie dziesiątkami tysięcy wyjeżdżają z Polski. Czy nasz kraj staje się państwem ludzi starych? Czy to naprawdę nieuniknione?

Przykładem państwa należącego do Unii Europejskiej, w którym rodzi się najwięcej dzieci, jest Szwecja. Badania wskazują na to, że w Szwecji rodzice i dzieci czują się bezpiecznie i po prostu dobrze. Dlaczego akurat tam? Czy to kwestia doskonałej polityki prorodzinnej, czy może jest jeszcze inny powód?

Polecane wideo:

Szwedzi są uważani za bardzo dobrych organizatorów. Aktywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i dbają o to, by ich dzieci miały gdzie kształcić się oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. W związku z tym, młodzi ludzie wiedzą, że nie zostaną sami z wychowywaniem dzieci, ale mogą liczyć na pomoc zarówno państwa, jak i społeczności.

Może zauważyłeś, że w Twojej okolicy nie ma miejsca, w które można by było pójść z dzieckiem? Może brakuje placu zabaw, świetlicy lub zajęć czy warsztatów rozwijających zainteresowania i wyobraźnię maluchów? Bardzo ważne jest też angażowanie rodziców oraz wspieranie ich w wychowywaniu dzieci. Czy są u Was w okolicy dostępni specjaliści, pedagodzy, psycholodzy? Jeśli nie do końca, możesz wykazać się inicjatywą i coś z tym zrobić! Zastanów się lub zapytaj sąsiadów, co sprawiłoby, że Wasze osiedle czy miejscowość stałyby się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla rodzin.

Każdy pomysł może zostać zrealizowany! Nie masz funduszy? Możesz je wygrać w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”, który jest organizowany przez Fundację Aviva. Fundacja ta ma na celu wspieranie lokalnych inicjatyw, które pomagają rodzicom w trudzie wychowywania dzieci. Na konkurs przeznaczyła 100 tysięcy złotych!

Wystarczy wejść na stronę Fundacji Aviva, zapoznać się z regulaminem i zgłosić swój pomysł. Projekt trzeba opisać, znaleźć organizację, która zechce zająć się jego realizacją oraz określić, jakie są koszta takiej realizacji. Zgłoszenia można robić do 28 marca, a internauci swoimi głosami wyznaczą 20 najciekawszych pomysłów, spośród których jury Fundacji wybierze zwycięzcę.

Ty też możesz coś zdziałać! Zachęcamy do udziału w konkursie i dzielenia się swoimi pomysłami.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.

Wspólne spędzanie czasu

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi

Modem Linksys Smart Wi-Fi Router Linksys to urządzenie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci na wszystkich urządzeniach, które podłączamy do Internetu w domowej sieci.

Wspólne spędzanie czasu

Prokrastynacja, co to jest i jak z nią walczyć?

Prokrastynacja, co to jest i jak z nią walczyć?

tak silny opór i lęk przed wykonaniem zadania, że jest w stanie podjąć znacznie większy wysiłek, aby je odsunąć w czasie. Choć odkładanie swoich spraw (...) swojej pracy Jedną z lepszych metod na zorganizowanie swojego czasu...

Wspólne spędzanie czasu

Symulator farmy - galeria

Symulator farmy - galeria

Jak urządzić swoją farmę? Gra Symulator Farmy pokazuje, w jaki sposób wygląda codzienne życie w gospodarstwie wiejskim. Areał w Symulatorze farmy Zbiór zboża odbywa się każdego roku, mniej więcej o tej samej porze. Snopek w Symulatorze farmy Tworzenie...

Wspólne spędzanie czasu

Gears of War

Gears of War

Bohaterowie, którzy dużą ilość czasu spędzają w wirtualnej siłowni, a swoją masę wykorzystują w walce.

Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"? Odtwórz wideo

Na samym początku przygody z Księgą Czarów gracz znajduje się w bibliotece Hogwartu. Tam poznaje profesora, który pomoże mu stać się czarodziejem. Księga Czarów składa się z pięciu rozdziałów, a każdy z nich koncentruje się na kolejnych cechach dobrego...

Wspólne spędzanie czasu

Wonderbook

Wonderbook

, deszczowe popołudnie spędzane w domu. Za pomocą różdżki wykreślamy wybrany kształt i rzucamy czar. W grze Księga Czarów możemy kreować swój świat i władać