Trwa ładowanie...

Supertata to ja! - konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Mężczyzna opiekujący się dzieckiem, zmieniający mu pieluszkę, idący z nim na spacer? Tak! Coraz częściej widzimy takie sytuacje i przestają nas one dziwić.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

W dzisiejszych czasach mężczyźni nie wstydzą się pokazywać, że sprawdzają się w roli tatusiów i chcą uczestniczyć w ich życiu, śledzić rozwój i służyć swoją pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Wielu ojców żałuje, że nie może więcej czasu poświęcić swojemu synowi lub córce ze względu na pracę lub inne obowiązki. Taki zaangażowany w wychowanie dziecka tata to nowoczesny model ojcostwa, który jeszcze paręnaście lat temu był zupełnie obcy społeczeństwu.

Właśnie z tego powodu współcześni tatusiowie powinni być wspierani. Czy masz jakieś propozycje na specjalne zajęcia dla młodych ojców? Jak można im pomóc poprawić więzi rodzinne, nauczyć opieki nad noworodkiem i nie załamywać się w przypadku niepowodzeń? Przecież bycie ojcem to powód do dumy, a spotkania z pewnością pomogłyby tatusiom otworzyć się na dzieci, uczyć się od innych mężczyzn oraz dzielić się swoimi doświadczeniami. Każdy pomysł jest wart uwagi, dlatego podzielcie się nimi z Fundacją Aviva.

Fundacja w styczniu rozpoczęła konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, który ma na celu wspieranie rodziców w ich trudzie wychowywania dzieci. Aviva przeznaczyła na to 100 tysięcy złotych, więc jest o co walczyć.

Postaraj się o wypracowanie planu zajęć dla dzieci i ich ojców. Podziel się nim z innymi, aby zyskać duże poparcie. Wyznacz też koszty, które należy ponieść przy realizacji wymyślonego przez Ciebie planu. Musisz też znaleźć organizację, która będzie chciała podjąć się zorganizowania tych zajęć.

Kolejnym krokiem jest zgłoszenie projektu do konkursu na stronie Fundacji Aviva. Tam też jest zamieszczony regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje. Internauci spośród wszystkich projektów wybierają 20, z których jury Fundacji wybiera jednego zwycięzcę. Głosowanie na stronie internetowej trwa do 28 marca.

Zgłoszenia trwają! Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej z województwa opolskiego już zamieścił swój pomysł: „Z Tatą na szlaku rycerskiej przygody”. Zaproponował specjalny biwak dla tatusiów i ich dzieci, w czasie którego będą oni mieli możliwość jeszcze lepiej się poznać i wzmocnić swoje więzi. Harcerze proponują mieszkanie w obozowisku, które ma zostać urządzone tak, by przypominało osadę rodem ze średniowiecza. Dodatkowo planują prowadzić specjalne zajęcia i warsztaty np. strzelania z łuku czy tańca.

Tego rodzaju pomysłów jest już bardzo dużo. Podziel się więc swoim lub zagłosuj na ten, który najbardziej Ci się spodobał.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.