Trwa ładowanie...

Strach ma wielkie oczy... i złote serce!

Dzwoneczek, najsłynniejsza bajkowa wróżka, którą miliony widzów i czytelników znają z opowieści o przygodach Piotrusia Pana, powraca w kolejnej animowanej produkcji studia Disney „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”. Najnowsza pełnometrażowa przygoda z udziałem Dzwoneczka i wróżek z Przystani Elfów zadebiutuje na DVD i Blu-ray™ w ofercie Galapagos Films już 22 maja!

spis treści

„Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” to wzruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o potędze przyjaźni, śmiechu i magicznego pyłu, wyreżyserowana przez Steve’a Lotera.

"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" na DVD

"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" na DVD

Główną postacią filmu jest Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt. Głęboko wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też, nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznaną nikomu ogromną bestią i decyduje się sprowadzić ją do Przystani Elfów.

Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu… Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego potwora zanim ten zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami stanie w obronie bestii.

Dołącz do Dzwoneczka oraz jej przyjaciółek i odkryj prawdę o tajemniczej bestii z Nibylandii. Najnowsza produkcja Disneya to doskonały dodatek do domowej kolekcji filmów każdej małej fanki wróżek z Przystani Elfów!

W polskiej wersji językowej bohaterkom głosów użyczają: Maria Niklińska (Jelonka), Natalia Rybicka (Dzwoneczek), Ewa Prus (Nyks), Katarzyna Glinka (Mgiełka), Kaja Paschalska (Iskierka), Tamara Arciuch (Różyczka), Monika Dryl (Widia).

1. Wróżki z Przystani Elfów

Jelonka darzy zwierzęta bezwarunkową miłością i potrafi dostrzec dobro w każdym stworzeniu. Odważna i psotna, uwielbia przygody i często pakuje się w kłopoty, bo żeby pomóc zwierzęciu w potrzebie, gotowa jest złamać wszelkie zasady. Przy podejmowaniu wyborów kieruje się wyłącznie sercem. Jej ulubiony przysmak to roztopione masło żołędziowe.

Nyks to wróżka zwiadowca, której zadaniem jest ochrona Przystani Elfów i jej mieszkańców. Jest prawdziwą profesjonalistką i traktuje swoją pracę niezwykle poważnie. Bezwzględnie dąży do celu, ale wszystkie działania podejmuje w dobrej wierze.

Dzwoneczek - niepokorna i zadziorna, ale niezwykle lojalna wróżka, która nigdy nie opuszcza przyjaciół w potrzebie. Pomysłowa i wytrwała, jako jedyna z wróżek nie boi się zbliżać do ludzi. Uwielbia babeczki dyniowe.

Mgiełka to sympatyczna wróżka wodna. Jest nieco roztrzepana, czasami niemądra, ale zawsze życzliwa i pomocna. Jej ulubiony przysmak to orzechy wodne.

Iskierka to wróżka światła i urodzona optymistka, dla której najważniejsze są porządek i przestrzeganie reguł. Lubi bezy cytrynowe.

Różyczka to bystra i urocza wróżka ogrodowa. Zawsze służy dobrą radą, troskliwie dba o swój wygląd, a jej głównym celem jest upiększanie świata. Jej ulubiona przekąska to zupa z jaskrów.

Widia - zadziorna, bezpośrednia i trochę drażliwa wróżka szybkolotna. Słynie z ciętego języka i zamiłowania do ciasta cytrynowego. To samotniczka, ale nie boi się wyzwań i zawsze pomaga wróżkom w potrzebie.

2. Rodzinne inspiracje

"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" na Blue-ray

"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" na Blue-ray

W historię o Dzwoneczku i bestii z Nibylandii wpleciono mnóstwo prawdziwych wydarzeń i cech charakteru żyjących ludzi.

Loter wyjaśnia: – W tym filmie odnaleźć można sporą część życia mojej rodziny. Nyks, która ma obsesję na punkcie ochrony Przystani Elfów to tak naprawdę ja w chwilach, kiedy ogarnia mnie potrzeba kontrolowania wszystkich poczynań moich dzieci. Dlatego bardzo ważne było dla mnie, aby nie przedstawiać jej jako szwarccharakteru, bo to by oznaczało, że jestem złym rodzicem.

Pomysł na nowy film o przygodach Dzwoneczka zrodził się w głowie Steve'a Lotera w 2010 roku, kiedy urodzony na nowojorskim Brooklynie reżyser postanowił przełamać swój strach przed psami ze względu na uwielbiającą zwierzęta córeczkę:

– Ona jest z tych dziewczynek, które wyrażają swoją miłość do psów, rzucając się im na szyję. Jako rodzic początkowo wpadałem w panikę. Ale kiedy mój strach opadł zdałem sobie sprawę z czegoś bardzo ważnego: moja córka ma otwarte serce. Kiedy ją o to zagadnąłem wzruszyła ramionami i powiedziała: „Wszystkie zwierzęta są moimi przyjaciółmi. Co w tym dziwnego?”. To mnie bardzo poruszyło. Wiedziałem, że będę chciał opowiedzieć tę historię.

Tworząc postać wróżki Jelonki, reżyser przekazał jej wiele cech swojej córki, przede wszystkim podejście do zwierząt, przyjaciół i do świata. Z kolei inspiracją dla elitarnego oddziału nieustraszonych wróżek zwiadowców stała się drużyna gimnastyczna, do której należała jego pociecha. Jak mówi Loter:

– Byłem kiedyś z córką na mityngu gimnastycznym, a kiedy jej koleżanki dowiedziały się, że przygotowuję film o Dzwoneczku, poprosiły: „Może pan stworzyć wróżki takie jak my? Lubimy skakać i biegać, jesteśmy bardzo sprawne”. Od razu pomyślałem: „Aha, tego jeszcze w Przystani Elfów nie było – wróżki do zadań specjalnych”.

Mówiąc o swoich inspiracjach, reżyser wspomina: – Chciałem nakręcić film, który wywoła w widzach podobne odczucia, jakich ja doświadczyłem w dzieciństwie oglądając „Pinokia”, „Bambi” czy „Dumbo”. To piękne bajki o bardzo dużej rozpiętości emocji. Chciałem, aby również mój film był dla publiczności niczym przejażdżka na kolejce górskiej. „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” to wielka przygoda i wielkie emocje.

3. Kim jest Mruk?

– Początkowo ten stwór może wydawać się trochę straszny – przyznaje reżyser Steve Loter. – Kiedy Jelonka go znajduje jest ranny, a przy rannych zwierzętach zawsze trzeba zachować ostrożność. Ale ona dostrzega w nim coś wyjątkowego.

Mruk wygląda groźnie, tymczasem żywi się wyłącznie roślinami. Ma świecące zielone oczy, krowie uszy, korpus bizona, ogon oposa, łapy hipopotama, kły rekina, żabi język, grube futro, rogi i garb na plecach skrywający olbrzymie błoniaste skrzydła. A do tego przemawia głosami wielu zwierząt. Producent Michael Wigert wyjaśnia: – Dźwięki wydawane przez stwora powstały z połączenia różnych odgłosów zwierzęcych. Połączyliśmy głosy lamy, wielbłąda, psa i kota. Dzięki temu mocno osadziliśmy Mruka w rzeczywistości. To całkowicie niespotykany głos, ale sprawia wrażenie prawdziwego. Jest jednocześnie z innego świata i jakby znajomy. Dzięki temu ten olbrzym ożywa.

Ale kim tak naprawdę jest Mruk? Skąd przybył i jakie ma zamiary? Czemu służą tajemnicze kamienne konstrukcje, które tak wytrwale buduje? Pozostawienie tych pytań bez odpowiedzi tak długo, jak to tylko możliwe, stanowiło największe wyzwanie dla filmowców. Odpowiedzialny za fabułę Lawrence Gong mówi: – Chcieliśmy, aby widzowie go pokochali, a jednocześnie nie byli pewni jego zamiarów. To prawdziwy klucz do tej opowieści.

Jelonka wierzy, że Mruk jest z natury dobrym i nieszkodliwym stworzeniem. Nyks podejrzewa, że to bestia, która wedle prastarej legendy ma doprowadzić do zagłady Przystani Elfów... Która z nich ma rację?

4. Materiały dodatkowe

W wydaniu Blu-ray znajdą się także fantastyczne materiały dodatkowe:

  • Prawdziwa historia bestii
  • Sceny niewykorzystane ze wstępem reżysera
  • Jak zostać Mrukiem?
  • M jak Mruk
  • Krótkometrażówka z Myszką Miki
  • i dużo więcej!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.