Trwa ładowanie...

Ruszyła akcja społeczna „Bezpieczne dziecko w podróży”

Planujecie wakacyjne wyjazdy? Jeśli wybraliście już miejsce, zaplanowaliście atrakcje dla całej rodziny, czas na odpowiednie przygotowanie do podróży. Podczas jazdy samochodem twoje dziecko potrzebuje nie tylko smacznych przekąsek i ciekawej rozrywki, ale przede wszystkim odpowiedniej ochrony. Jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie podróży? Wiele przydatnych informacji i cennych wskazówek można uzyskać dzięki akcji społecznej „Bezpieczne dziecko w podróży”.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Głównym partnerem akcji jest marka Britax Romer, producent fotelików samochodowych, wózków i innych akcesoriów dla dzieci, a partnerem medialnym Akpol Baby – dystrybutor produktów firmy Britax Romer. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy i świadomości wśród rodziców o bezpieczeństwie dzieci w czasie podróży autem. Ogólnopolska kampania społeczna trwa przez całe wakacje, ponieważ właśnie w lipcu i sierpniu dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci. Statystyki są przerażające – w 2014 roku w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy doszło do ponad 6500 wypadków, w których zginęło prawie 600 osób. Bardzo często uczestnikami niebezpiecznych zdarzeń drogowych były właśnie rodziny udające się na letni odpoczynek lub wracające z urlopu.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet dla rodziców niezależnie od tego, czy jadą na zakupy, czy w długą podróż liczącą kilka tysięcy kilometrów. Najważniejszy jest oczywiście fotelik – dziecko używa go od urodzenia aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu (bez względu na wiek). Każdy odpowiedzialny rodzic powinien wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model fotelika, dostosować go do budowy ciała dziecka oraz jak go prawidłowo użytkować. To bezcenna wiedza, która poprawia zarówno bezpieczeństwo malucha, jak i komfort podróży.

Akcja „Bezpieczne dziecko w podróży” zachęciła do udziału polskie gwiazdy telewizyjne, które same są rodzicami i na co dzień podróżują samochodem ze swoimi pociechami. Monika Mrozowska, Paulina Chylewska, Ada Fijał, Magda Modra i Krzysztof Wieszczek wzięli udział w filmikach, które pokazują, jak korzystać z fotelików samochodowych i bezpiecznie jeździć autem z dziećmi. Można się z nich również dowiedzieć więcej o zwiększeniu wygody w czasie długich podróży oraz sposobach na walkę z nudą.

Instruktaże w formie wideo można obejrzeć na stronie internetowej kampanii. Rodzice znajdą tam również więcej informacji o projekcie i ambasadorach oraz zapowiedzi kolejnych spotkań w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na zapoznanie się z filmikami, by nie tylko znacznie zwiększyć komfort długich i krótkich podróży z dziećmi, ale przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.