Ruszyła akcja społeczna „Bezpieczne dziecko w podróży”

Artykuł sponsorowany

Planujecie wakacyjne wyjazdy? Jeśli wybraliście już miejsce, zaplanowaliście atrakcje dla całej rodziny, czas na odpowiednie przygotowanie do podróży. Podczas jazdy samochodem twoje dziecko potrzebuje nie tylko smacznych przekąsek i ciekawej rozrywki, ale przede wszystkim odpowiedniej ochrony. Jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie podróży? Wiele przydatnych informacji i cennych wskazówek można uzyskać dzięki akcji społecznej „Bezpieczne dziecko w podróży”.

Polecane wideo:

Głównym partnerem akcji jest marka Britax Romer, producent fotelików samochodowych, wózków i innych akcesoriów dla dzieci, a partnerem medialnym Akpol Baby – dystrybutor produktów firmy Britax Romer. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy i świadomości wśród rodziców o bezpieczeństwie dzieci w czasie podróży autem. Ogólnopolska kampania społeczna trwa przez całe wakacje, ponieważ właśnie w lipcu i sierpniu dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci. Statystyki są przerażające – w 2014 roku w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy doszło do ponad 6500 wypadków, w których zginęło prawie 600 osób. Bardzo często uczestnikami niebezpiecznych zdarzeń drogowych były właśnie rodziny udające się na letni odpoczynek lub wracające z urlopu.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet dla rodziców niezależnie od tego, czy jadą na zakupy, czy w długą podróż liczącą kilka tysięcy kilometrów. Najważniejszy jest oczywiście fotelik – dziecko używa go od urodzenia aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu (bez względu na wiek). Każdy odpowiedzialny rodzic powinien wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model fotelika, dostosować go do budowy ciała dziecka oraz jak go prawidłowo użytkować. To bezcenna wiedza, która poprawia zarówno bezpieczeństwo malucha, jak i komfort podróży.

Akcja „Bezpieczne dziecko w podróży” zachęciła do udziału polskie gwiazdy telewizyjne, które same są rodzicami i na co dzień podróżują samochodem ze swoimi pociechami. Monika Mrozowska, Paulina Chylewska, Ada Fijał, Magda Modra i Krzysztof Wieszczek wzięli udział w filmikach, które pokazują, jak korzystać z fotelików samochodowych i bezpiecznie jeździć autem z dziećmi. Można się z nich również dowiedzieć więcej o zwiększeniu wygody w czasie długich podróży oraz sposobach na walkę z nudą.

Instruktaże w formie wideo można obejrzeć na stronie internetowej kampanii. Rodzice znajdą tam również więcej informacji o projekcie i ambasadorach oraz zapowiedzi kolejnych spotkań w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na zapoznanie się z filmikami, by nie tylko znacznie zwiększyć komfort długich i krótkich podróży z dziećmi, ale przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo.

Sylwia Stachura, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów