Radek walczy z białaczką. Pomóżmy mu wygrać tę walkę!

Nasz syn zacho­­­rował w 2013 roku. Diagnoz było wiele, a leczenie, długie, monotonne i ciężkie. Z dala od bliskich w czte­­­rech ścia­­­nach szpi­­­tala. Z nieodłącznym towa­­­rzy­­­szem stra­­­chem o życie własnego ukocha­­­nego dziecka. Wtedy nikt nie dawał gwarancji na życie naszego synka, 4 stadium choroby mówiło samo za siebie. Nikt nie dawał nam nawet najmnie­­j­szych szans nadziei. Do dzisiaj nie wiemy skąd wzięło się w nas tyle wiary w to, że wszystko będzie dobrze.

Polecane wideo:

Pokonać białaczkę - ostatnia prosta

Dzia­­d­kowie Radka znosili to równie niedo­­­brze - ciągła nieobe­­c­ność wnuka, długa rozłąka.. Ciężko nam o tym wszystkim mówić, ciężko myśleć co dalej, staramy się nie okazywać tego wszy­­st­kiego przy dziecku. Jednak Radek wszystko rozumie, wie, że jest chory, że jest poważnie, my nic nie musimy mu mówić.

Zobacz także: Skonstruował dla chorej córeczki wózek inwalidzki

To on mówi nam ,,wszystko będzie dobrze”. Przez 14 miesięcy prze­­­sz­liśmy 18 bloków  chemio­­­te­­­rapii i 3 operacje, a w między­­­czasie odbyła się radio­­­te­­­rapia. To wszystko zmie­­­niło naszego syna w powa­­ż­nego czło­­­wieka. Wszystkie te dzia­­­łania na niego mocno wpły­­­nęły. Każda chemia odci­­­snęła piętno nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale i psychicznym. Utrata nerki, problemy z płucami i sercem. Wysoka gorączka, zawroty głowy. Szpital jest naszym drugim dome­­­m, tym niepo­­­żą­­­danym.

Wszystko zaczęło się układać, co więcej nasza rodzina miała się powię­­k­szyć! Radek wybrał dla swojego młodszego brata imię Maks. Gdy maluch pojawił się na świecie, wróg dał o sobie znać. Rozstanie z 3 miesięcznym Maksem nie nale­­­żało do najła­­­twie­­j­szych. Radek zamiast poże­­­gnać pierwszą klasę, przy­­­witał się z ostrą białaczką szpi­­­kową.

Zobacz także: Wolontariusze zrobili coś wyjątkowego dla dzieci chorych na raka

Szok, niedo­­­wie­­­rzanie, poczucie winy i pytanie, dlaczego znowu nasz syn? Jednak my już wiedzie­­­liśmy, że się nie poddamy! Drugi raz stoczy­­­liśmy walkę, z ogromną pomocą przy­­­ja­­­ciół, rodziny i dobrych ludzi zebra­­­liśmy ponad 112 tysięcy euro na trans­­­pla­­n­tacje szpiku.

Teraz już jest prawie po wszy­­st­kim - ,,prawie” robi ogromną różnicę. Przed nami ostatnia prosta! Leczenie, na które już nie mamy pieniędzy. Wszystkie oszczędności i fundusze, które zebra­­­liśmy pochło­­­nęło doty­­ch­cza­­­sowe leczenie: czte­­r­na­­­­­ście miesięcy: 18 bloków chemio­­­te­­­rapii, 3 operacje, a w między­­czasie radio­­­te­­­rapia. Czte­­r­na­­­­­ście długich miesięcy bez rodziny, nadziei i żadnych rokowań na lepsze jutro… Czte­­r­na­­­­­ście miesięcy w czte­­­rech ścia­­­nach szpi­­­tala z dala od domu.

Zobacz także: Niuśka walczy o życie - możesz pomóc

Wtedy nikt nie dawał nadziei na życie, zdrowie i powrót do domu naszego 7-le­­t­niego syna. Dzisiaj jest szansa na normalne, życie! Proszę o pomoc, jesteś naszą jedyną nadzieją!

 

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Dziecięce choroby
Dziecięce choroby

Poznaj powszechne przyczyny wysypki u dzieci

Poznaj powszechne przyczyny wysypki u dzieci

Podrażnienia skóry wywołane kremem przeciwsłonecznym Kremy z filtrami UV zapewniają ochronę przed szkodliwymi promieniami, ale niektóre składniki w nich zawarte mogą powodować problemy, jeśli dziecko ma wrażliwą skórę. Wybieraj te produkty, które nie...

Dziecięce choroby

Choroby oczu dzieci, które można wykryć na podstawie zdjęcia

Choroby oczu dzieci, które można wykryć na podstawie zdjęcia

udało się jednak uratować wzrok dziewczynki. Jakie zmiany widoczne na zdjęciu mogą wskazywać na choroby oczu? Jaką chorobę może ujawnić zdjęcie dziecka (...) się coś niepokojącego. Zdarza się, że o****bjaw tzw. „białej źrenicy" wskazuje...

Dziecięce choroby

Preparat Latopic

Preparat Latopic

Probiotyk Latopic zawiera trzy szczepy bakterii, które są bezpieczne dla polskiej populacji. Latopic jest pierwszym krokiem w alergii pokarmowej

Dziecięce choroby

Najlepsze domowe sposoby na ból zęba

Najlepsze domowe sposoby na ból zęba

Znaczenie bólu Ból jest sygnałem ostrzegawczym dla organizmu, że dzieje się coś nieprawidłowego. W przypadku wystąpienia silnej bolesności zęba konieczna jest wizyta u stomatologa, który zasugeruje ewentualne leczenie przyczyny odpowiedzialnej za wywołanie...