Procter & Gamble i Fundacja Polsat tworzą pierwszy pokój "Z dumą wspieramy mamy"

Nowy projekt P&G we współpracy z Fundacją Polsat zapewni mamom domowe warunki podczas pobytu ich dzieci w szpitalu

Łódź, 23.06.2015 r. – W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki został otwarty pokój dla mam, stworzony w ramach projektu „Z dumą wspieramy mamy”, realizowanego przez firmę P&G i Fundację Polsat. Zadaniem tego miejsca jest zapewnienie mamom domowych warunków podczas pobytu ich dzieci w szpitalu, tak by mogły wspierać swoje dzieci w powrocie do zdrowia.

Polecane wideo:

Mama jest najważniejszą osobą dla dziecka, pomaga mu pokonywać problemy, rozwijać się i realizować marzenia. Dzieli z nim również trudne momenty, takie jak choroba lub pobyt w szpitalu. To właśnie bliskość mamy zapewnia dziecku bezpieczeństwo i przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia – tłumaczy prof. Anna Piaseczna-Piotrowska z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mama sprawia, że dziecko czuje się bezpieczne, a jej opieka przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia – wyjaśnia.

Pokój dla mam od P&G i Fundacji Polsat

Jednak nie zawsze warunki w szpitalach pozwalają mamom całkowicie skupić się na opiece nad dzieckiem. Właśnie z myślą o mamach powstał pomysł stworzenia dla nich pokojów w placówkach medycznych. P&G i Fundacja Polsat chcą wspomóc mamy, tworząc w szpitalu, na oddziale, gdzie leczone jest ich dziecko, warunki, w których będą mogły zadbać o swoje podstawowe potrzeby,a dzięki temu skupić całą uwagę na opiece nad małym pacjentem. Oprócz samego pokoju, do dyspozycji mam będą również pomieszczenia sanitarne i kuchnia, a w nich produkty P&G potrzebne w codziennym życiu takie jak: Fairy, Pantene, Always, Ariel, Pampers czy Lenor.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy poprzez ten projekt poprawić jakość życia mam i ich dzieci. Misją firmy Procter & Gamble jest poprawa jakości życia konsumentów na całym świecie. W ramach współpracy z międzynarodowym ruchem olimpijskim dziękujemy mamom olimpijczyków, a za ich pośrednictwem wszystkim mamom, za trud wkładany w opiekę i wychowanie dzieci. W Polsce, poprzez projekt „Z dumą wspieramy mamy” chcemy podziękować mamom wspierając je naszymi produktami i tworząc dla nich godne warunki w sytuacji, w której ich opieka ma największe znaczenie – w szpitalu, w którym leczone są ich dzieci. Dzięki temu będą mogły spokojnie czuwać nad dzieckiem podczas jego powrotu do zdrowia – mówi Marek Kapuściński, Prezes Zarządu P&G w Europie Centralnej.

W projekcie tym znaleźliśmy sojusznika, Fundację Polsat, z którą od wielu lat wspólnie realizujemy projekty, które służą polskiemu społeczeństwu – dodaje.

Fundacja Polsat od 18 lat każdego dnia realizuje swoje cele statutowe, którymi są ratowanie życia i zdrowia dzieci. Na co dzień - dofinansowujemy rehabilitację chorych dzieci. Pomagamy także szpitalom w zakupie specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu medycznego czy też przekazując środki na remont i modernizację oddziałów dziecięcych. Bardzo nas cieszy fakt, że jednym z takich oddziałów jest Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej, w którym chore dzieci będą mogły wracać do zdrowia przebywając razem ze swoją mamą – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Pierwszy pokój „Z dumą wspieramy mamy” powstał w Łodzi, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, na Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Instytut jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i sprawuje opiekę nad mamą oraz dzieckiem do 18 roku życia. Rocznie przyjmuje ponad 40 tysięcy pacjentów.

Nie sposób w kilku zdaniach wymienić wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą pobyt matki razem z chorym dzieckiem w szpitalu – podkreśla dyrektor Instytutu prof. Maciej Banach. W ubiegłym roku w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej przebywało razem z hospitalizowanymi maluchami około 600 mam - dodaje.

P&G aktywnie angażuje się w życie społeczności, w których działa. W rejonie łódzkim mamy 3 fabryki: 2 fabryki ostrzy i maszynek do golenia Gillette w Łodzi i fabrykę kosmetyków do pielęgnacji skóry Olay w Aleksandrowie Łódzkim. Jesteśmy tu obecni od wielu lat i zawsze szukamy okazji do tego, aby pomóc innym. Dlatego Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi był dla nas naturalnym wyborem – dodaje Marek Kapuściński.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Bezpieczeństwo niemowlaka
Bezpieczeństwo niemowlaka

Bezpieczny sen dziecka

Bezpieczny sen dziecka

o bezpieczeństwo dziecka. Pomiędzy szczebelkami i innymi częściami łóżeczka a materacem nie może być wyczuwalnych przerw. Okazuje się, że najbardziej

Bezpieczeństwo niemowlaka

Ukradła dziecko i niezauważona wyszła ze szpitala

Ukradła dziecko i niezauważona wyszła ze szpitala

Kobieta ukradła dwudniowego noworodka. Dzięki nagraniu z kamer policja ma nadzieję schwytać podejrzaną i oddać dziecko zrozpaczonej matce. Do zdarzenia doszło w szpitalu w Indiach. Kobieta jest poszukiwana przez policję, a internauci masowo udostępniają...

Bezpieczeństwo niemowlaka

Actimel przedstawia ACTI - innowację w opiece nad dziećmi!

Przegrzane czy przechłodzone? Spocone czy nie? Wątpliwości, jak właściwie ubrać dziecko zimą, jest całe mnóstwo. Fora są pełne rad: temperaturę należy sprawdzać na karku, rączce czy nosku… rodzice nie są pewni czemu ufać. Teraz Actimel, zimowy pomocnik...

Bezpieczeństwo niemowlaka

Co to jest pieluszkowy udar cieplny? ​

Co to jest pieluszkowy udar cieplny? ​

Śpiące niemowlę przed promieniami słonecznym chcemy ochronić nakładając na wózek pieluszkę tetrową. W ten jednak sposób narażamy je na poważne niebezpieczeństwo. W upalny dzień w głębokim wózku jest naprawdę gorąco. Jest on obity grubym materiałem,...

Bezpieczeństwo niemowlaka

Niebezpieczne wózki dla dzieci

Niebezpieczne wózki dla dzieci

Zjednoczonych prawie 362 tys. dzieci doznało uszczerbku na zdrowiu, którego przyczyną był wózek nie spełniający norm bezpieczeństwa lub niebezpieczne (...) kontuzji. Wypadki z udziałem nosideł częściej kończyły się hospitalizacją niż...

Bezpieczeństwo niemowlaka

Bicie dziecka to głupota?

Ponure statystyki W tamtym roku w Polsce policja interweniowała w ramach procedury Niebieska Karta 73 531 razy. Ogólna liczba ofiar przemocy domowej wyniosła 91 789, w tym 14 223 stanowiły dzieci. Te statystyki przerażają, szczególnie, że nie uwzględniają...