Trwa ładowanie...

Procter & Gamble i Fundacja Polsat tworzą pierwszy pokój "Z dumą wspieramy mamy"

Nowy projekt P&G we współpracy z Fundacją Polsat zapewni mamom domowe warunki podczas pobytu ich dzieci w szpitalu

Zobacz film: "Jak przygotować dom na raczkowanie dziecka?"

Łódź, 23.06.2015 r. – W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki został otwarty pokój dla mam, stworzony w ramach projektu „Z dumą wspieramy mamy”, realizowanego przez firmę P&G i Fundację Polsat. Zadaniem tego miejsca jest zapewnienie mamom domowych warunków podczas pobytu ich dzieci w szpitalu, tak by mogły wspierać swoje dzieci w powrocie do zdrowia.

Mama jest najważniejszą osobą dla dziecka, pomaga mu pokonywać problemy, rozwijać się i realizować marzenia. Dzieli z nim również trudne momenty, takie jak choroba lub pobyt w szpitalu. To właśnie bliskość mamy zapewnia dziecku bezpieczeństwo i przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia – tłumaczy prof. Anna Piaseczna-Piotrowska z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mama sprawia, że dziecko czuje się bezpieczne, a jej opieka przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia – wyjaśnia.

1. Pokój dla mam od P&G i Fundacji Polsat

Jednak nie zawsze warunki w szpitalach pozwalają mamom całkowicie skupić się na opiece nad dzieckiem. Właśnie z myślą o mamach powstał pomysł stworzenia dla nich pokojów w placówkach medycznych. P&G i Fundacja Polsat chcą wspomóc mamy, tworząc w szpitalu, na oddziale, gdzie leczone jest ich dziecko, warunki, w których będą mogły zadbać o swoje podstawowe potrzeby,a dzięki temu skupić całą uwagę na opiece nad małym pacjentem. Oprócz samego pokoju, do dyspozycji mam będą również pomieszczenia sanitarne i kuchnia, a w nich produkty P&G potrzebne w codziennym życiu takie jak: Fairy, Pantene, Always, Ariel, Pampers czy Lenor.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy poprzez ten projekt poprawić jakość życia mam i ich dzieci. Misją firmy Procter & Gamble jest poprawa jakości życia konsumentów na całym świecie. W ramach współpracy z międzynarodowym ruchem olimpijskim dziękujemy mamom olimpijczyków, a za ich pośrednictwem wszystkim mamom, za trud wkładany w opiekę i wychowanie dzieci. W Polsce, poprzez projekt „Z dumą wspieramy mamy” chcemy podziękować mamom wspierając je naszymi produktami i tworząc dla nich godne warunki w sytuacji, w której ich opieka ma największe znaczenie – w szpitalu, w którym leczone są ich dzieci. Dzięki temu będą mogły spokojnie czuwać nad dzieckiem podczas jego powrotu do zdrowia – mówi Marek Kapuściński, Prezes Zarządu P&G w Europie Centralnej.

W projekcie tym znaleźliśmy sojusznika, Fundację Polsat, z którą od wielu lat wspólnie realizujemy projekty, które służą polskiemu społeczeństwu – dodaje.

Fundacja Polsat od 18 lat każdego dnia realizuje swoje cele statutowe, którymi są ratowanie życia i zdrowia dzieci. Na co dzień - dofinansowujemy rehabilitację chorych dzieci. Pomagamy także szpitalom w zakupie specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu medycznego czy też przekazując środki na remont i modernizację oddziałów dziecięcych. Bardzo nas cieszy fakt, że jednym z takich oddziałów jest Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej, w którym chore dzieci będą mogły wracać do zdrowia przebywając razem ze swoją mamą – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Pierwszy pokój „Z dumą wspieramy mamy” powstał w Łodzi, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, na Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Instytut jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i sprawuje opiekę nad mamą oraz dzieckiem do 18 roku życia. Rocznie przyjmuje ponad 40 tysięcy pacjentów.

Nie sposób w kilku zdaniach wymienić wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą pobyt matki razem z chorym dzieckiem w szpitalu – podkreśla dyrektor Instytutu prof. Maciej Banach. W ubiegłym roku w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej przebywało razem z hospitalizowanymi maluchami około 600 mam - dodaje.

P&G aktywnie angażuje się w życie społeczności, w których działa. W rejonie łódzkim mamy 3 fabryki: 2 fabryki ostrzy i maszynek do golenia Gillette w Łodzi i fabrykę kosmetyków do pielęgnacji skóry Olay w Aleksandrowie Łódzkim. Jesteśmy tu obecni od wielu lat i zawsze szukamy okazji do tego, aby pomóc innym. Dlatego Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi był dla nas naturalnym wyborem – dodaje Marek Kapuściński.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.