Premiera pierwszej części serii Atopowi Bohaterowie

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) jest jednym z najczęstszych schorzeń wieku dziecięcego. W Polsce choruje na nie co piąte dziecko. Kampania Atopowi Bohaterowie zwraca uwagę na emocje związane z ograniczeniami, z którymi na co dzień zmagają się mali atopicy. Jednym z nich jest obniżone poczucie własnej wartości. Aby pomóc dzieciom zaakceptować siebie i zrozumieć chorobę, powstaje kilkuczęściowa bajka terapeutyczna. Pierwszy odcinek pt. "Swędzący potwór" pojawił się już dzisiaj na stronie kampanii.

Polecane wideo:

Jak dbać o skórę niemowląt?

Zmarszczki, zaczerwienienia, sucha skóra – niemowlęta nie mają skóry idealnej, ale nie oznacza to, że coś jest nie tak. Skóra dziecka przyzwyczaja się...

Pielęgnuj emocje maluchów

Często zapominamy o tym, że troska o stan emocjonalny małego Atopika jest tak samo ważna, jak dbałość o kondycję jego skóry. AZS ma podłoże psychosomatyczne dlatego organizator kampanii podkreśla konieczność pielęgnowania dziecięcych emocji. Celem bajki jest uświadomienie maluchom, że nie są osamotnione w swojej chorobie, a obok jest wiele innych dzieci borykających się z takimi samymi problemami.  Bohaterowie bajki Emil i Emilka, chorują na AZS. W każdym odcinku bohaterowie zmagać się będą z innymi atopowymi problemami. Pierwszym z nich jest świąd.

AZS zmienia życie chorych zarówno w obszarze fizycznym, jak i psychicznym.  Chorzy muszą radzić sobie nie tylko z suchą, swędzącą skórą ale także ze wstydem, trudnościami w koncentracji uwagi, problemami ze snem, zaczepkami, wyśmiewaniem, irytacją, lękiem, nieśmiałością oraz bezsilnością, które pojawiają się jako skutek uboczny choroby.  Nadmiar emocji i przeżyć może przytłoczyć każdego, a w szczególności małe dziecko, które nie ma wyrobionych ani mechanizmów obronnych, ani metod radzenia sobie z niektórymi uczuciami. Najczęstszą konsekwencją tego stanu rzeczy jest obniżone poczucie własnej wartości. (mówi Marta Żysko-Pałuba)

Bajki terapeutyczne są coraz bardziej popularnym narzędziem redukującym dziecięce lęki istymulującym rozwój. Seria Atopowi Bohaterowie powstaje we współpracy autorki Roksany Jędrzejewskiej Wróbel, psycholog dziecięcej Marty Żysko-Pałubą i rodziców atopików.

Celem organizatora jest zaangażowanie rodzin, które dotyka problem AZS, w tworzenie kolejnych odcinków bajki. Dlatego na koniec każdego odcinka pojawi się quiz z pytaniami dla dzieci. Kolejnym publikacją towarzyszyć też będą liczne konkursy. W oparciu o porady zaproszonych do współpracy specjalistów, dowiemy się jak skutecznie oswoić uciążliwe schorzenie, jak radzić sobie w trudnych i stresujących sytuacjach oraz jak przekuć negatywne doświadczenia w pozytywne. Wprowadzone do bajki postaci pomogą małym odbiorcom znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil.

Emil ma 5 lat i uczęszcza do przedszkolnej zerówki. Jest nieśmiałym, zamkniętym w sobie chłopcem. AZS sprawia, że jest niepewny siebie, wycofany, smutny i płaczliwy. Emilka ma 7 lat i chodzi do drugiej klasy. Dziewczynka jest przeciwieństwem swojego kolegi. Lubi aktywnie spędzać czas, jest przedsiębiorcza, zaradna, miewa trochę szalone pomysły. AZS sprawia, że bohaterka często się denerwuje, jest to jej wróg, z którym musi walczyć.

Bajka daje dziecku możliwość przebycia z bohaterami całej drogi wyjścia z złych emocji. W pierwszym odcinku bohaterka próbuje poradzić sobie ze złością, którą potęguje, nieodzownie związane z AZS, uporczywe swędzeniem.

Czy Emilce uda się oswoić swędzącego potwora? Czy znajdzie sposób na opanowanie negatywnych emocji? Dowiedz się już dziś na www.atopowibohaterowie.pl.

 Do udziału w kampanii zaproszeni zostali mali atopicy, którzy pomimo  codziennych ograniczeń, realizują marzenia, rozwijają pasję, odnoszą sukcesy. Jest to możliwe ponieważ tak jak bohaterowie bajki zrozumieli chorobę i uwierzyli w siebie.

Komentarze

dyskusje na forum

Wyniki

mika17 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Atopowe zapalenie skóry
Atopowe zapalenie skóry

Łagodzenie swędzenia - praktyczne sposoby

Artykuł sponsorowany Swędzenie jest z pewnością najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Z biegiem lat występowanie tej choroby wzrasta, szczególnie w krajach...

Atopowe zapalenie skóry

Co należy wiedzieć na temat atopowego zapalenia skóry?

Artykuł sponsorowany Na atopowe zapalenie skóry (AZS) uskarża się dziś coraz więcej osób. Jest to przewlekłe nawracające schorzenie (...) układu immunologicznego (wywołującego przewlekły stan zapalny,...

Atopowe zapalenie skóry

Praktyczne rady dla atopików

Artykuł sponsorowany Atopowe zapalenie skóry (AZS) to jedna z najczęściej występujących chorób alergicznych skóry. W większości choroba ta dominuje w krajach wysoko uprzemysłowionych,...

Aktualności

Eliot Schrefer - Nieśmiertelni strażnicy

Eliot Schrefer - Nieśmiertelni strażnicy

Tom 1. Seria SPIRIT ANIMALS. UPADEK BESTII Premiera 12.04.2017 Wiek 9+ Przekład: Bartosz Czartoryski UPADEK BESTII to druga seria Spirit Animals (...) się jednak tajemnicza siła, która przez wieki...

Wspólne spędzanie czasu

Gears of War

Gears of War

Bohaterowie, którzy dużą ilość czasu spędzają w wirtualnej siłowni, a swoją masę wykorzystują w walce.

Patronaty

Seria "Rosnę i poznaję" - Zielona Sowa

Seria "Rosnę i poznaję" - Zielona Sowa

"Kształty i kolory" Okładka książki "Kształty i kolory" z serii "Rosnę i poznaję". "Pojazdy" Okładka książki "Pojazdy" z serii "Rosnę i poznaję (...) ". "W domu i w parku" Okładka książki "W domu i w parku" z serii...