"Zawodniacy" w walce z otyłością

Wyniki aktualnych badań przeprowadzonych przez ekspertów z zakresu żywności i żywienia przedstawiają dość niepokojące fakty. Po przebadaniu 2994 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych okazuje się iż ok. 25% z nich (dot. to 28% chłopców i 22% dziewcząt) ma nadwagę bądź jest otyłych. Wpływa to negatywnie na ich stan zdrowia fizycznego oraz relacje w obrębie grupy rówieśniczej.

Nadwaga u dzieci to duży problem - potrzebna jest profilaktyka.

Otyłość stanowi realny problem, który – biorąc pod uwagę statystyki – będzie się pogłębiał, chyba że zostaną podjęte odpowiednie kroki. Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych w ramach kampanii edukacyjnej „Zawodniacy” prowadzi działania, których bezpośrednim celem jest promocja picia wody jako zdrowej alternatywy dla słodkich napojów. Wybór wody ma być świadomym działaniem, które z czasem stanie się nawykiem. Organizatorzy podkreślają szczególnie walory picia wody z kranu.

Polecane wideo:

Odbiorcami kampanii są dzieci w wieku od 6 do 11 lat oraz ich rodzice i opiekunowie. Długofalowym celem całego programu jest obniżenie ryzyka wystąpienia nadwagi i otyłości u dzieci nim objętych.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa zawodniacy.pl oraz profil na Facebooku. Znaleźć można tam tematyczne gry edukacyjne, a dla rodziców szereg informacji. Poradnik zawiera zarówno treści merytoryczne, jak i porady wychowawcze, które mogą stosować rodzice, by wpajać dzieciom zdrowe postawy wobec picia wody. Całość nadzorowana jest przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych pod okiem lekarza pediatry Michała Brzezińskiego. Kampanię objęli swoim patronatem m.in. Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Naczelna Izba Lekarska.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

Praha dzieciom - plakat

Praha dzieciom - plakat

Plakat - Praha dzieciom Zachęcamy do wspólnej zabawy razem z dziećmi. Już w lutym czeka na Was mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

Aktualności

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Siri i Brudasek Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest zazdrość? Zobacz, jak Siri radzi sobie z tego typu emocjami. Siri i nowi przyjaciele Siri bardzo chce mieć rodzeństwo... Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce. Przeczytajcie, jak dziewczynka...