"Zawodniacy" w walce z otyłością

Wyniki aktualnych badań przeprowadzonych przez ekspertów z zakresu żywności i żywienia przedstawiają dość niepokojące fakty. Po przebadaniu 2994 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych okazuje się iż ok. 25% z nich (dot. to 28% chłopców i 22% dziewcząt) ma nadwagę bądź jest otyłych. Wpływa to negatywnie na ich stan zdrowia fizycznego oraz relacje w obrębie grupy rówieśniczej.

Nadwaga u dzieci to duży problem - potrzebna jest profilaktyka.

Otyłość stanowi realny problem, który – biorąc pod uwagę statystyki – będzie się pogłębiał, chyba że zostaną podjęte odpowiednie kroki. Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych w ramach kampanii edukacyjnej „Zawodniacy” prowadzi działania, których bezpośrednim celem jest promocja picia wody jako zdrowej alternatywy dla słodkich napojów. Wybór wody ma być świadomym działaniem, które z czasem stanie się nawykiem. Organizatorzy podkreślają szczególnie walory picia wody z kranu.

Polecane wideo:

Odbiorcami kampanii są dzieci w wieku od 6 do 11 lat oraz ich rodzice i opiekunowie. Długofalowym celem całego programu jest obniżenie ryzyka wystąpienia nadwagi i otyłości u dzieci nim objętych.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa zawodniacy.pl oraz profil na Facebooku. Znaleźć można tam tematyczne gry edukacyjne, a dla rodziców szereg informacji. Poradnik zawiera zarówno treści merytoryczne, jak i porady wychowawcze, które mogą stosować rodzice, by wpajać dzieciom zdrowe postawy wobec picia wody. Całość nadzorowana jest przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych pod okiem lekarza pediatry Michała Brzezińskiego. Kampanię objęli swoim patronatem m.in. Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Naczelna Izba Lekarska.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Bony zakupowe Sodexo

Bony zakupowe Sodexo

Bony zakupowe Sodexo można zrealizować w wielu hipermarketach w Polsce.

Aktualności

Konkurs Mother&Baby - Produkt przyjazny mamie

Konkurs Mother&Baby - Produkt przyjazny mamie

Palmer's CBF Pielęgnacyjny balsam przeciw rozstępom 250 ml. Chicco Spray przeciw komarom i łagodzący sztyft po ukąszeniu. Dostawka do wózka Bumprider. Laktator LOVI Prolactis. Łóżeczko dostawne Bedside Crib. Luksusowy koc dla kobiet Rosetta. Poduszka...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Jak odchudzić własne dziecko?

Nadwaga i otyłość to coraz powszechniejszy problem Jak zacząć odchudzać dziecko i zadbać o jego zdrowie? Na pytania odpowiadają: Grzegorz Łapanowski, kucharz i promotora zdrowego żywienia oraz Zuzanna Antecka, dietetyk.