Zapełnij pusty wigilijny talerz SMS-em!

To nie musi być puste nakrycie!

Przyłącz się do akcji i pomóż nakarmić potrzebujących. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Puste nakrycie na wigilijnym stole jest jedną z najstarszych i doskonale znanych nam tradycji. Tymczasem, w tym roku można zapełnić pusty talerz i pomóc najbiedniejszym jednym SMS-em.

Zwyczaj pozostawiania pustego nakrycia, choć niezwykle szlachetny, nie przekłada się na rzeczywistą pomoc. Z tego powodu, wiele osób uznać może, że to jedynie pusty gest. Niestety, jedynie nieliczne osoby potrzebujące pomocy mają odwagę o nią poprosić, pukając do obcych drzwi w wieczór wigilijny. Dlatego też, pomimo że w całej Polsce dla najbiedniejszych szykuje się miliony pustych nakryć, niewielu z nas miało okazję przyjąć takiego gościa.

Polecane wideo:

Tymczasem w tym roku możliwe jest zapełnienie pustego wigilijnego nakrycia. A wszystko za sprawą pustego SMS-a (lub, w przypadku niektórych telefonów, ze spacją), wysłanego pod numer 72052. Jedna wiadomość kosztuje 2,46 zł z VAT i w całości przekazywana jest na potrzeby najuboższych osób. Dzięki zebranym środkom Caritas Diecezja Warszawsko-Praska zorganizuje wieczerzę wigilijną dla potrzebujących.

Za sprawą akcji świątecznej organizacji Caritas doskonale znana nas tradycja wigilijna nabiera nowego wymiaru, a puste talerze naprawdę się zapełniają. Jest to wspaniała lekcja dla dzieci – wysłany SMS nauczy je, że pielęgnowane przez nas tradycje nie muszą być pustym rytuałem, a postępowaniem, które rzeczywiście niesie pomoc.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

Praha dzieciom - plakat

Praha dzieciom - plakat

Plakat - Praha dzieciom Zachęcamy do wspólnej zabawy razem z dziećmi. Już w lutym czeka na Was mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

Aktualności

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Siri i Brudasek Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest zazdrość? Zobacz, jak Siri radzi sobie z tego typu emocjami. Siri i nowi przyjaciele Siri bardzo chce mieć rodzeństwo... Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce. Przeczytajcie, jak dziewczynka...