Zapełnij pusty wigilijny talerz SMS-em!

To nie musi być puste nakrycie!

Przyłącz się do akcji i pomóż nakarmić potrzebujących.
*Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Puste nakrycie na wigilijnym stole jest jedną z najstarszych i doskonale znanych nam tradycji. Tymczasem, w tym roku można zapełnić pusty talerz i pomóc najbiedniejszym jednym SMS-em.

Polecane wideo:

Zwyczaj pozostawiania pustego nakrycia, choć niezwykle szlachetny, nie przekłada się na rzeczywistą pomoc. Z tego powodu, wiele osób uznać może, że to jedynie pusty gest. Niestety, jedynie nieliczne osoby potrzebujące pomocy mają odwagę o nią poprosić, pukając do obcych drzwi w wieczór wigilijny. Dlatego też, pomimo że w całej Polsce dla najbiedniejszych szykuje się miliony pustych nakryć, niewielu z nas miało okazję przyjąć takiego gościa.

Tymczasem w tym roku możliwe jest zapełnienie pustego wigilijnego nakrycia. A wszystko za sprawą pustego SMS-a (lub, w przypadku niektórych telefonów, ze spacją), wysłanego pod numer 72052. Jedna wiadomość kosztuje 2,46 zł z VAT i w całości przekazywana jest na potrzeby najuboższych osób. Dzięki zebranym środkom Caritas Diecezja Warszawsko-Praska zorganizuje wieczerzę wigilijną dla potrzebujących.

Za sprawą akcji świątecznej organizacji Caritas doskonale znana nas tradycja wigilijna nabiera nowego wymiaru, a puste talerze naprawdę się zapełniają. Jest to wspaniała lekcja dla dzieci – wysłany SMS nauczy je, że pielęgnowane przez nas tradycje nie muszą być pustym rytuałem, a postępowaniem, które rzeczywiście niesie pomoc.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.