Zapełnij pusty wigilijny talerz SMS-em!

To nie musi być puste nakrycie!

Przyłącz się do akcji i pomóż nakarmić potrzebujących. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Puste nakrycie na wigilijnym stole jest jedną z najstarszych i doskonale znanych nam tradycji. Tymczasem, w tym roku można zapełnić pusty talerz i pomóc najbiedniejszym jednym SMS-em.

Zwyczaj pozostawiania pustego nakrycia, choć niezwykle szlachetny, nie przekłada się na rzeczywistą pomoc. Z tego powodu, wiele osób uznać może, że to jedynie pusty gest. Niestety, jedynie nieliczne osoby potrzebujące pomocy mają odwagę o nią poprosić, pukając do obcych drzwi w wieczór wigilijny. Dlatego też, pomimo że w całej Polsce dla najbiedniejszych szykuje się miliony pustych nakryć, niewielu z nas miało okazję przyjąć takiego gościa.

Polecane wideo:

Tymczasem w tym roku możliwe jest zapełnienie pustego wigilijnego nakrycia. A wszystko za sprawą pustego SMS-a (lub, w przypadku niektórych telefonów, ze spacją), wysłanego pod numer 72052. Jedna wiadomość kosztuje 2,46 zł z VAT i w całości przekazywana jest na potrzeby najuboższych osób. Dzięki zebranym środkom Caritas Diecezja Warszawsko-Praska zorganizuje wieczerzę wigilijną dla potrzebujących.

Za sprawą akcji świątecznej organizacji Caritas doskonale znana nas tradycja wigilijna nabiera nowego wymiaru, a puste talerze naprawdę się zapełniają. Jest to wspaniała lekcja dla dzieci – wysłany SMS nauczy je, że pielęgnowane przez nas tradycje nie muszą być pustym rytuałem, a postępowaniem, które rzeczywiście niesie pomoc.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.