Zabezpieczenia w domu, w którym mieszka dziecko

Urządzając mieszkanie, wielu rodziców stara się, aby było nie tylko przytulne, ale i bezpieczne dla ich malucha. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, są bardzo ciekawe świata i każda przestrzeń czy zakamarek domu może stać się dla nich miejscem do zabawy. Kreatywność najmłodszych potrafi zaskakiwać, dlatego aranżując wnętrze pokoju czy kuchni, trzeba pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach.

Dom bezpieczny dla dziecka

Dom, w którym mieszka małe dziecko musi być funkcjonalny i bezpieczny, dlatego należy tak go urządzić, aby spełniał wszystkie wymogi.

Zabezpieczenia w kuchni

W pierwszej kolejności należy zamontować odpowiednie nakładki ochronne na stole i blacie kuchennym.Ważnym zabezpieczeniem są także blokady na drzwi wykonane z elastycznego tworzywa, które uniemożliwiają ich zamknięcie. Można je montować na górze skrzydła lub podłodze. Zamiast tradycyjnej kuchenki można zakupić płytę indukcyjną, która wyłącza się automatycznie, dzięki czemu ryzyko oparzenia jest znacznie mniejsze. Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych. Wszystkie ostre narzędzia powinny być przechowywane z dala od dzieci w zamkniętej szufladzie. Detergenty oraz różnego rodzaju lekarstwa należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Podobnie zapałki, reklamówki i wszystkie inne przedmioty, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka powinniśmy przechowywać w górnych szafkach.

Polecane wideo:

Zabezpieczenia w pokoju

Wybierając meble do salonu czy też pokoju dziecięcego, trzeba poza atrakcyjnym wyglądem zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Należy pamiętać o zabezpieczeniu ostrych krawędzi, aby podczas beztroskiej zabawy dziecko nie uległo wypadkowi. W sklepach meblarskich możemy zakupić specjalne nakładki na narożniki, które występują w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu możemy dopasować je do wnętrza każdego pokoju. Coraz bardziej popularne są meble bez uchwytów, jeżeli jednak posiadamy tradycyjne meblościanki, to należy zadbać o to, żeby uchwyty były odpowiednio zaokrąglone. Pamiętajmy o solidnym przymocowaniu regałów i witryn. Dobrym pomysłem jest zamontowanie w szafkach i szufladach specjalnych amortyzatorów, które stanowią dodatkową ochronę podczas ich gwałtownego zamykania. Mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka, powinniśmy również zrezygnować ze szklanych stolików i ozdób. Warto także zwrócić uwagę na rośliny doniczkowe, które posiadamy w naszych pomieszczeniach. Chociaż stanowią piękny dodatek do naszych mieszkań, wiele z nich zawiera toksyczne substancje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zabezpieczenia w łazience

Kosmetyki i środki czystości najlepiej przechowywać w szafce zamykanej na klucz. Nie zapominajmy wyłączać z kontaktu wszelkich urządzeń elektrycznych, jak suszarka, prostownica itp. Bezpieczeństwo malucha na pewno zwiększy również przymocowanie specjalnych uchwytów, które ułatwią dziecku wychodzenie z wanny i uniemożliwią mu poślizgnięcie się. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu WC, np. za pomocą specjalnego haczyka.

Bez względu na to, czy urządzamy wnętrze domu, czy mieszkania, musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Dzięki zastosowaniu właściwych rozwiązań technicznych opieka nad dzieckiem stanie się znacznie łatwiejsza.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jakie studia?

sorbetta • ostatni post około miesiąca temu

7
Artykuły Pokój dla ucznia
Pokój dla ucznia

Sprzęty w dziecięcym pokoju

Sprzęty w dziecięcym pokoju

Co dziecko może mieć w pokoju? Rodzic coraz częściej zastanawiają się, co ich dziecko może mieć w swoim pokoju. Czy pozwolić mu na telewizor lub konsolę do gier?

Pokój dla ucznia

Porządek u dziecka w pokoju

Porządek u dziecka w pokoju

Schludny pokój dziecięcy Utrzymanie porządku w pokoju u dziecka to nie jest prosta sprawa, jednak z pewnością są sposoby na to, by się udało.

Pokój dla ucznia

Meble dla dziecka

Meble dla dziecka

Kolorowe meble dla dziecka Meble dla dziecka powinny być zarówno ładne, jak i wygodne. Kolorowych mebli nie może zabraknąć w pokoju malucha.

Pokój dla ucznia

Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?

Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?

Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto wcześniej się do tego przygotować, by nie podjąć (...) rozeznamy się w materiach, z których powstają najnowsze kolekcje, obowiązujących...

Pokój dla ucznia

Jak urządzić pokój, gdy mieszka w nim rodzeństwo?

Jak urządzić pokój, gdy mieszka w nim rodzeństwo?

Urządzenie sypialni dla dwójki dzieci to spore wyzwanie dla ich rodziców. Umieszczając rodzeństwo w tym samym pokoju, powinniśmy poświęcić więcej (...) warunki do wypoczynku, zabawy i nauki dla naszych dzieci. Umeblowanie...

Pokój dla ucznia

Wybierz wygodne biurko dla ucznia

Wybierz wygodne biurko dla ucznia

Biurko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Przy meblu tym uczeń spędzi zapewne wiele godzin, zarówno doskonaląc (...) pracę. Duża ilość zamykanych półek i szuflad pozwoli zachować estetykę i porządek...

Pokój dla ucznia

Jak praktycznie zaplanować przestrzeń w mieszkaniu?

Na odbiór wizualny pomieszczenia silnie wpływa jego (//parenting.pl/portal/kolory-pokoju-dzieciecego) . Jasne ściany sprawiają, że wnętrze (...) wydaje się większe. Jest to szczególnie ważne w pokojach o niewielkiej...