Zabawa w czytanie z Kapitanem Nauką – już od 1. roku życia!

Czy wiecie, że nauka czytania może być wspaniałą zabawą już dla rocznych maluchów? Wystarczy skorzystać z kart z serii Odkrywam świat i wprowadzać dzieci w świat wyrazów metodą czytania globalnego.

W tradycyjnej nauce czytania nacisk kładzie się przede wszystkim na poznanie liter i umiejętność składania z nich wyrazów. Całkowicie odmienne podejście do tej kwestii zaproponował Glenn Doman, autor metody globalnego czytania. Metoda wykorzystuje niezwykłe zdolności umysłów najmłodszych dzieci, które na wczesnym etapie życia posiadają pamięć niemalże fotograficzną, i polega na pokazywaniu dzieciom plansz z napisanym słowem przy równoczesnym wymówieniu go przez opiekuna. Znaczenie słowa musi być zrozumiałe dla dziecka, dlatego najlepiej, by zostało przedstawione za pomocy kolorowej ilustracji.

Jak to się dzieje, że dziecko w ten sposób uczy się czytać? Dzięki swojej fantastycznej pamięci przyswaja słowo jako konkret, całość graficzną i łączy ten konkret ze znaczeniem. Nie patrzy na nie jak na symbol czy abstrakcyjne pojęcie. Traktuje wyraz jak ilustrację. Takie „oglądanie słów” wzbudza w dziecku ciekawość świata i uczy, czym jest słowo pisane.

Po wielokrotnym „obejrzeniu” różnych wyrazów, najmłodsi nie tylko je zapamiętują, lecz także bezwiednie zaczynają wyciągać wnioski dotyczące budowy wyrazów z poszczególnych liter. Dzieje się to bez przymusu, przy okazji, dzięki czemu nie zniechęca dzieci do nauki – przeciwnie, sprawia im radość i daje mnóstwo satysfakcji, stanowi bowiem niejako ich własne odkrycie. Ułatwia również naukę czytania na kolejnym etapie w szkole podstawowej.

Zestawy z serii Odkrywam świat to propozycja, jak przygotować maluchy do nauki czytania tą metodą. Każdy zestaw składa się z 17 usztywnianych, dwustronnych kart z kolorowymi ilustracjami, które pomagają w zapamiętywaniu, oswajają z pismem i przyciągają uwagę dzieci. Można je wykorzystać do kilkudziesięciu gier i zabaw opisanych w poradniku dla opiekunów i rodziców, stworzonym przez parę doświadczonych psychologów dziecięcych, Natalię i Krzysztofa Minge. Oczywiście można wymyślić własne propozycje! W poradniku rodzic znajdzie też przydatne informacje o tym, jak wspierać rozwój małych dzieci i jak stosować metodę czytania globalnego.

Karty z serii Odkrywam świat są gwarancją świetnej zabawy, a przy okazji również kreatywnym sposobem na naukę!

W skład serii wchodzą:

  • Odkrywam świat. Owoce
  • Odkrywam świat. Pierwsze słowa
  • Odkrywam świat. Transport
  • Odkrywam świat. Zwierzęta wiejskie
  • Odkrywam świat. Zwierzęta dzikie

Cena zestawu: 14,99 zł

Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl

Kapitan Nauka jest również na facebooku: www.facebook.com/KapitanNauka

Redakcja parenting.pl,
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Perypetie uroczej i niesfornej Maszy po raz pierwszy w Polsce na DVD

Perypetie uroczej i niesfornej Maszy po raz pierwszy w Polsce na DVD

"Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie" ODCINKI: Pierwsze spotkanie, Masza i kasza, Wielkie pranie, W razie czego dzwoń, Sama wśród wilków, Konfiturki, Bądź zdrów, Ślady zwierząt niewidzialnych, Pierwsza klasa."Masza i Niedźwiedź. Masza i przyjaciele"...

Patronaty

Targi Mother & Baby - Gdańsk

Targi Mother & Baby - Gdańsk

Targi dla matek, ojców i dzieci Zapraszymy do udziału w Targach Mother & Baby, które odbędą się w Gdańsku 29-30 marca 2014 roku.Targi dla rodziców i ich dzieci Tarki Mother & Baby to wspaniały pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny.

Patronaty

Targi Kids&Fun

Targi Kids&Fun

Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci - Opole Już 8-9 listopada odbędą się Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci w Opolu. Serdecznie zapraszamy.8-9 listopad 2014 - Targi w Opolu Zapraszamy na Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci do Opola!

Patronaty

Audiobook "Tworzenie więzi"

Audiobook "Tworzenie więzi"

Świeżo upieczeni ojcowie nierzadko doświadczają poczucia bezradności na samą myśl o opiece nad noworodkiem. Mycie i przewijanie dziecka stanowi dla nich niemałe wyzwanie, są bowiem zmuszeni przełamać wewnętrzne opory i wykazać się daleko idącą delikatnością...