Wyjątkowy sposób na upamiętnienie karmienia piersią

Dla wielu kobiet karmienie dziecka piersią to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Dlatego pragną jak najdłużej zachować wspomnienia z tego czasu. Pewna Amerykanka wpadła na nietypowy pomysł upamiętnienia tych intymnych chwil spędzonych z dzieckiem.

Prawidłowe karmienie piersią

Prawidłowy rozwój i wzrost niemowlęcia zapewnia mu karmienie piersią do końca 6. miesiąca jego życia. Ten czas jednak jest dość ruchomy i może być różny...

Mleko jest moją ozdobą

Z takiego założenia prawdopodobnie wyszła Alicia Mogavero. Karmienie piersią tak bardzo zmieniło jej życie, że postanowiła te przełomowe chwile upamiętnić w wyjątkowy sposób. Zdecydowała się na wykonanie biżuterii... ze swojego mleka. To nie wszystko. Postanowiła też, że nie zachowa tego pomysłu tylko dla siebie, ale podzieli się nim z innymi mamami. Tak powstała firma Mommy Milk Creations.

Polecane wideo:

Biżuteria z mleka matki – brzmi to co najmniej dziwnie. Być może niektórzy zadają sobie pytanie: Czy to jest możliwe? Tak, okazuje się, że mleko matki jest wdzięcznym materiałem do wykonywania ozdób. Można wykorzystać je do stworzenia pierścionków czy zawieszek. Mleko matki jest wówczas zamknięte w niewielkim oczku, które może mieć różne kształty: serca, rączki, kropelki, kwiatuszka, krzyżyka.

Mamy, które chciałyby mieć taką pamiątkę, dostarczają do firmy odrobinę swojego mleka w pojemniczku lub torebce na żywność – wystarczą już dwie łyżki stołowe. Następnie Alicia przekształca je w plastyczną masę, z której można wykonać ozdobę. Autorka projektu zaznacza, że wszystko odbywa się w sterylnych warunkach.

Czy warto mieć taką biżuterię?

Biżuteria z mleka matki to nowatorskie rozwiązanie. To ozdoby, które nie tylko bardzo ładnie wyglądają, ale również przywołują na myśl najpiękniejsze wspomnienia. Ze względu na wyjątkowość tej biżuterii, jej cena nie należy do najniższych. Koszt takich „świecidełek” sięga kilkuset dolarów i jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju biżuterii. Na przykład srebrny pierścionek z oczkiem, w którym znajduje się mleko kosztuje około 500 dolarów. Za srebrny naszyjnik trzeba zapłacić prawie 600 dolarów, a za jeden koralik do bransoletki typu charms 300 dolarów. Pomimo takich kosztów, biżuteria cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na jej wykonanie trzeba czekać nawet rok.

Czy warto mieć biżuterię ze swojego mleka? To pytanie, na które powinnaś odpowiedzieć sobie sama. Jeśli chwile spędzone z dzieckiem podczas karmienia piersią mają dla ciebie nieocenioną wartość, to na pewno warto.

Obecnie w naszym kraju nie ma firmy, która zajmowałaby się produkcją takich gadżetów, jednak na stronie Mommy Milk Creations można zamówić specjalny zestaw do samodzielnego wykonania biżuterii z mleka z instrukcją wykonania.

Źródło: mommymilkcreations.com

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Karmienie piersią
Karmienie piersią

Odbijanie powietrza po karmieniu

Żeby karmienie piersią przebiegało prawidłowo potrzebne jest współdziałanie zarówno matki, jak i dziecka. Istotną rolę odgrywa tutaj odruch (...) przez matki jako zanik pokarmu. Jeśli dojdzie do takiego zjawiska...

Karmienie piersią

Prawidłowe karmienie piersią

Prawidłowy rozwój i wzrost niemowlęcia zapewnia mu karmienie piersią do końca 6. miesiąca jego życia. Ten czas jednak jest dość ruchomy (...) i dziecka i matki, i nie należy dostosowywać go do książkowych schematów. W...

Karmienie piersią

Niemowlę nie chce mleka...

Niemowlę nie chce mleka...

dziecka, kiedy początkowo nie było z tym problemów. Istnieje kilka przyczyn problemów z karmieniem niemowlęcia piersią.

Karmienie piersią

Antykoncepcja a karmienie piersią

Antykoncepcja a karmienie piersią

Słowo „antykoncepcja" samo w sobie jest gorącym tematem, a jak dorzucimy do niego „hormonalna" i „podczas laktacji" mamy zagwarantowaną burzliwą dyskusję.

Karmienie piersią

Co powinna jeść mama karmiąca piersią

Co powinna jeść mama karmiąca piersią

Delikatne mięso z kurczaka i pieczywo to dla wielu mam ulubiony posiłek w okresie karmienia piersią. Menu karmiącej mamy powinno być przede wszystkim zdrowe i dostarczać niezbędnych witamin zarówno jej jak i maleństwu.

Karmienie piersią

Ile je niemowlę

, że jeżeli maluch karmiony piersią jest zdrowy, sam będzie kontrolował ilość zjadanego pokarmu. Gdy widzisz, że dziecko rośnie we właściwym tempie, a (...) ilości spożywanych w ciągu dnia posiłków jest trudniejsze zwłaszcza...

Karmienie piersią

Matki przedłużajcie karmienie piersią!

Matki przedłużajcie karmienie piersią!

Pomimo, że coraz więcej matek decyduje się na przedłużone karmienie piersią swoich dzieci, mają problemy z brakiem pokarmu. Obecnie trwa Światowy (...) Tydzień Karmienia Piersią. Matki...