Wybierz wygodne biurko dla ucznia

Biurko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Przy meblu tym uczeń spędzi zapewne wiele godzin, zarówno doskonaląc swoje szkolne umiejętności, jak i oddając się pasjom czytelniczym, plastycznym czy informatycznym. Rozwój ergonomii sprawił, że stanowisko pracy edukacyjnej młodego człowieka już dawno przestało sprowadzać się do blatu, czterech nóg i krzesła. Okazuje się, że wybierając odpowiednie biurko, możemy sprawić, że przyswajanie wiedzy odbywać się będzie w warunkach dostosowanych do możliwości psychofizycznych dziecka, a więc będzie nasuwać dobre skojarzenia i pozytywnie motywować do dalszych starań.

Polecane wideo:

Miejsce pracy ucznia

Biurko dla ucznia powinno być przede wszytskim funkcjonalne, a także wygodne. Jest to tak ważne, ponieważ dziecko spędzi przy nim z pewnością mnóstwo...

Estetyka i wytrzymałość biurek

Biurko powinno być solidne, przygotowane z materiałów o długiej żywotności, odpornych na zabrudzenia, ale i łatwych w czyszczeniu. Zazwyczaj jest to lakierowane drewno. Dla dodatkowej ochrony na blat można położyć podkład, który dodatkowo ochroni mebel w przypadku „awarii” podczas wykonywania prac. Dzieci lubią ładne rzeczy w swoich ulubionych kolorach. Zadziwiające, że wybierając design zgodnie z ich preferencjami, można je potem łatwiej zmotywować do użytkowania. Pamiętajmy jednak, że zadaniem biurek jest pomoc, a nie odciąganie od nauki, a powierzchnia upstrzona wieloma kolorowymi kontrastami może odciągać uwagę od zeszytu.

Funkcjonalne rozwiązania nowoczesnego biurka

Nowoczesne meble są konstruowane tak, by umożliwiały zachowanie prawidłowej postawy. Praktyczną funkcjonalnością jest ustawianie kąta nachylenia blatu. Warto wspomnieć, że ten o wartości 16 stopni jest najlepszy do czytania i pisania. System regulacji wysokości pozwoli na dostosowanie tego parametru z każdym rokiem do aktualnej budowy dziecka. Jest to ważne, zważywszy, że dzieci rosną ze średnią prędkością 7 cm na rok. Jeśli posiadamy biurko, które nie daje takiej możliwości, możemy wyposażyć je w nadstawkę. Pozwoli to nadążać za tempem wzrostu i np. ustawić komputer na właściwej wysokości, umożliwiającej zachowanie prawidłowej postawy i dobrego przeglądania treści.

W przypadku, gdy dom zamieszkuje kilku młodych uczniów, biurko wielostanowiskowe pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w porównaniu z zakupem dwóch oddzielnych mebli. Wyposażone jest ono w przedłużony blat, dzięki któremu znajdzie się na nim wystarczająco dużo miejsca na działania więcej niż jednego dziecka. Nieodłącznym elementem biurka jest krzesło, na którym siedzi dziecko. Powinno mieć ono oparcie, podłokietniki i regulację poziomu siedziska. Dla przykładu, dziecko mierzące 98-112 cm powinno siedzieć na wysokości 26 cm, a uczeń o wzroście 157-172 cm – na wysokości 42 cm. Fotel na kółkach to dodatkowy komfort, który niejednokrotnie udogadnia pracę.

Duża ilość zamykanych półek i szuflad pozwoli zachować estetykę i porządek w pokoju. Ułatwia również właściwą organizację pracy oraz skraca czas poszukiwań pożądanych przedmiotów. Są to elementy, które udogodnią trzymanie się właściwych nawyków, a tym samym realizację celów. Jest to bardzo ważne w życiu młodego żaka.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jakie studia?

sorbetta • ostatni post około miesiąca temu

7
Artykuły Pokój dla ucznia
Pokój dla ucznia

Sprzęty w dziecięcym pokoju

Sprzęty w dziecięcym pokoju

Co dziecko może mieć w pokoju? Rodzic coraz częściej zastanawiają się, co ich dziecko może mieć w swoim pokoju. Czy pozwolić mu na telewizor lub konsolę do gier?

Pokój dla ucznia

Porządek u dziecka w pokoju

Porządek u dziecka w pokoju

Schludny pokój dziecięcy Utrzymanie porządku w pokoju u dziecka to nie jest prosta sprawa, jednak z pewnością są sposoby na to, by się udało.

Pokój dla ucznia

Meble dla dziecka

Meble dla dziecka

Kolorowe meble dla dziecka Meble dla dziecka powinny być zarówno ładne, jak i wygodne. Kolorowych mebli nie może zabraknąć w pokoju malucha.

Pokój dla ucznia

Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?

Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?

Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto wcześniej się do tego przygotować, by nie podjąć (...) rozeznamy się w materiach, z których powstają najnowsze kolekcje, obowiązujących...

Pokój dla ucznia

Jak urządzić pokój, gdy mieszka w nim rodzeństwo?

Jak urządzić pokój, gdy mieszka w nim rodzeństwo?

Urządzenie sypialni dla dwójki dzieci to spore wyzwanie dla ich rodziców. Umieszczając rodzeństwo w tym samym pokoju, powinniśmy poświęcić więcej (...) warunki do wypoczynku, zabawy i nauki dla naszych dzieci. Umeblowanie...

Pokój dla ucznia

Zabezpieczenia w domu, w którym mieszka dziecko

się dla nich miejscem do zabawy. Kreatywność najmłodszych potrafi zaskakiwać, dlatego aranżując wnętrze pokoju czy kuchni, trzeba pomyśleć o odpowiednich (...) i wszystkie inne przedmioty, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie...

Pokój dla ucznia

Jak praktycznie zaplanować przestrzeń w mieszkaniu?

Na odbiór wizualny pomieszczenia silnie wpływa jego (//parenting.pl/portal/kolory-pokoju-dzieciecego) . Jasne ściany sprawiają, że wnętrze (...) wydaje się większe. Jest to szczególnie ważne w pokojach o niewielkiej...

Pokój dla ucznia

Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla rodzeństwa

Rodzeństwo w jednym pokoju Nie zawsze każde dziecko może mieć swój oddzielny pokój. Czasami rodzeństwo musi zmieścić sie w jednym pomieszczeniu, nie zatracając jednocześnie swojej indywidualności.