Wspaniały prezent od ojca dla chorego syna. Chłopiec miał żyć dwa lata, niedługo kończy 30

Chad Cloward wie, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym jego syn zaśnie na zawsze, a on sam nigdy więcej nie usłyszy jedynych trzech słów, które 29-letni Dallas potrafi wypowiedzieć: „Cześć", "Do widzenia", "Czapka!". Dlatego zdecydował, że na trzydzieste urodziny podaruje najstarszemu dziecku jeszcze więcej czasu. Chce spędzić z synem 30 długich dni na różnych aktywnościach.

Dallas Cloward urodził się w 1986 roku. Tuż po narodzinach lekarze zwrócili uwagę, że „coś jest z chłopcem nie tak”. Niemowlę szybko skierowano na odpowiednie badania. Okazało się, że chłopiec urodził się zespołem Wolfa-Hirschhorna. To bardzo rzadka choroba genetyczna - zespół wad wrodzonych, na które składa się cała grupa różnorodnych schorzeń.

Polecane wideo:

ZWH diagnozuje się zazwyczaj w pierwszym tygodniu życia. Jego objawami są przede wszystkim niezwykle niska masa urodzeniowa, obniżenie napięcia mięśniowego, małogłowie i niepełnosprawność intelektualna.

Oprócz tego dla choroby charakterystyczna jest dysmorfia twarzy - czoło jest wysokie, a żuchwa bardzo mała. Można również zauważyć szeroko rozstawione oczy, opadające powieki, szeroki nos, nisko osadzone uszy.

Gdy lekarze rozpoznali u chłopca chorobę, dali mu dwa lata życia. - Długo nie mogłem się z tym pogodzić – mówi Chad, ojciec Dallasa. - Wtedy jeden z lekarzy powiedział mi, że jeśli nie dam synowi od siebie wszystkiego, co mogę mu dać, później będę tego żałować. Te słowa bardzo do mnie przemówiły. Postanowiłem, że zaopiekuję się synem najlepiej jak potrafię – wspomina.

Dwa lata minęły szybko, chłopiec nadal żył, choć owszem, zdarzały się sytuacje, w których jest stan robił się nagle krytyczny. Zawsze jednak udawało się zwyciężać z chorobą. Najgorsze były te momenty, w których Dallas tracił na wadze. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie waży tylko o około 30 kilogramów, może to stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla jego organizmu.

12 sierpnia Dallas skończy 30 lat. Aby uczcić to wydarzenie, jego ojciec postanowił zorganizować pewien projekt. Na pełne sześć tygodni zaplanował różne wydarzenia dla syna. - To jest dla mnie bardzo ważne. Chciałbym mu podziękować za to, czego mnie nauczył i za to, co dla mnie zrobił – mówi Chad.

Mężczyzna nie do końca miał jednak pomysł, dokąd mógłby się z synem udać. Dlatego o opinię poprosił znajomych na Facebooku. Otrzymał setki podpowiedzi, z których wybrał trzydzieści.

27 czerwca Chad i Dallas odwiedzili Wielki Kanion na rzece Kolorado, gdzie spacerowali i rozbili namiot. Wybrali się także na przejażdżkę czterokołowcem w Utah's Snow College. Jeździli także na kolejce górskiej. Jednak dla Dallasa największą frajdą okazała się wizyta w National Ability Center, gdzie spełnił swoje marzenie, jeżdżąc na wózku inwalidzkim przyczepionym do roweru.

Przygoda Dallasa dopiero się zaczęła. W najbliższym czasie jego ojciec planuje wyjazd do Disneylandu, wizytę w meksykańskiej restauracji nad oceanem, gdzie koncerty dają mariachi, zamierzają także odwiedzić Szpital Dziecięcy w Phoenix i podarować dzieciom balony.

  • Nie mam pojęcia, jak długo Dallas będzie jeszcze z nami. Dlatego staram się robić wszystko, by czas spędzony na Ziemi był radosny – kończy Chad.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Pierwszy noworodek uratowany To była najzimniejsza noc tej zimy. Noworodek był zmarznięty, prawie nagi. Miał niezawiązaną pępowinę. Nie urodził się w szpitalu. Gdyby nie pomoc czuwających przy oknie sióstr, mógłby tej nocy nie przeżyć. Teraz o jego losie...

Niemowlę

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

Wybór nie jest prosty Wybór imienia to ważny element przygotowań do narodzin dziecka, ale także ogromne wyzwanie. Rodzice wierzą często, że może ono zdeterminować całe życie, dlatego czytają o jego znaczeniu, korzystają ze słowników i forów internetowych....

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...

Niemowlę

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Uspokajanie dziecka Czasami uspokojenie dziecka nie sprawia większych trudności. Wystarczy twój delikatny dotyk i ciepły głos, aby przestało płakać. Jednak są i takie chwile, gdy maluch płacze bez ustanku, żadne sposoby nie pomagają, a rodzic czuje się...

Niemowlę

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Jedyne takie imiona Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Jedni chcą imieniem uczcić pamięć o bliskich, inni - nazwać dziecko niepowtarzalnie. Dla kolejnych imiona to symbole i ogromną wagę przykładają do ich pochodzenia oraz znaczenia....

Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

Poród w domu kontra poród w szpitalu

Poród w domu kontra poród w szpitalu

Co mówią przepisy Jeszcze na początku XX wieku kobiety ciężarne rodziły w domu i nikt się temu nie dziwił. Dzisiaj, gdy słyszymy o porodzie domowym, pukamy się w czoło. To niebezpieczne i lekkomyślne - odradzamy przyszłej matce. Tymczasem okazuje się,...