Wellness

Zawsze myślałam, że pojęcie Wellness definiuje serię zabiegów w gabinecie kosmetycznym, plus kolorowe, smakowicie pachnące kosmetyki. Wiecie, miłe Panie - masaż kamieniami, maseczka z kawioru, błoto, algi i relaksacyjna muzyka. Luksusowe wnętrza, luksusowa obsługa, luksusowe marki. Ogólnie mówiąc wszystko to, na co przeciętnie zarabiająca matka pozwolić sobie nie może. No, chyba że rodzina złoży się w ramach prezentu z okazji -dziestych urodzin. A skoro w taki sposób sobie Wellness wyobrażałam, starałam się nie zgłębiać tego tematu dla snobów. Jeszcze wpadłabym w depresję albo zaczęła szukać alternatywnych dla pracy źródeł finansowania tych ekskluzywnych przyjemności. Kto wie, co mogłoby strzelić do zdesperowanej głowy? Ostatnio jednak „świat się nade mną ulitował" i spłynęło na mnie oświecenie w tej materii.

Polecane wideo:

Co to jest Wellness?

Okazało się, że Wellness to wcale nie wyłącznie nowobogacka moda. Wręcz przeciwnie, to pewna filozofia życia o kilkudziesięcioletniej tradycji. A oznacza ni mniej ni więcej tylko Dobre Samopoczucie, szeroko pojęte zadowolenie. To styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem. Co więcej, wcale nie trzeba mieć milionów na koncie, by wieść życie w Wellness (choć nieco gotówki zdecydowanie sprawę ułatwi i uprzyjemni). Tak naprawdę, by wkroczyć na ścieżkę Dobrego Samopoczucia wystarczy uświadomić sobie, że to, jak żyjemy i jak się czujemy zależy głównie, jeśli nie wyłącznie od nas samych.

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Nasze ciało, duch i umysł tworzą „system naczyń połączonych". Wzajemnie na siebie oddziałują. Jeżeli jesteśmy zdrowi i sprawni fizycznie, to mamy więcej zapału i energii do aktywnego życia, do pracy, do poznawania i smakowania świata. Dzięki temu nasze życie staje się bogatsze, pełniejsze, dostarczamy umysłowi i emocjom coraz to nowych bodźców. To z kolei utrzymuje cały nasz organizm w idealnej formie.

Gdy ktoś chce żyć w stylu Wellness, powinien mieć pozytywne nastawienie do życia. Optymizm, umiejętność konstruktywnego rozwiązywania codziennych problemów, koncentracja na swoich silnych stronach, walka z tymi słabymi, aktywność fizyczna, otwartość na ludzi. Wszystko to sprawia, że człowiek tryska zdrowiem i energią, czuje się dopieszczony i spełniony, zaś świat stoi przed nim otworem. Jeżeli człek da się przygnieść zmęczeniu, stresowi i problemom dnia codziennego, jeżeli da się opanować pesymizmowi i złym emocjom, to zacznie podupadać na zdrowiu, a szczęście pokaże mu język i pójdzie do kogoś innego.

Jak tu się jednak nie dać złemu, gdy kasy brak, dzieci chorują, lata lecą, szaro i buro za oknem? W tej sytuacji z pomocą mogą przyjść aromatyczne kąpiele, orzeźwiające prysznice, sauna, tai chi, joga, medytacja, zielona herbata, a więc wszystko to, co umiejętnie zastosowane poprawi nam nastrój i da motywacje do działania. 90% tych mających nas zrelaksować zabiegów można przeprowadzić we własnym domu bez specjalnych nakładów finansowych. Dla Mam jedynym problemem może być wygospodarowanie czasu. Trzeba jednak pamiętać, że odrobina zdrowego egoizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie. Kiedy mama się odpręży i spojrzy na otoczenie przychylnym okiem, dzieciakom wyjdzie to na dobre.

Gdy już uda się zobaczyć promyk słońca na szarym niebie, trzeba wziąć się z życiem za bary i udowodnić mu, że sami kreujemy swoją rzeczywistość poprzez odpowiednie nastawienie. Jednym słowem, Wellness to zadowolenie, spełnienie, aktywność, to pozytywne nastawienie do życia i „umiejętne nagradzanie samych siebie".

Aneta Stawiszyńska Marciniak, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 6 dni temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.