Waleczny i oddany

Wszystko ma swój kres. Czy czas wojownika dobiega końca, a w Podziemiu zapanują rządy zębaczy?

„Gregor i Kod Pazura” to piąty i ostatni tom serii „Kroniki Podziemia” światowej sławy autorki – Suzanne Collins.

Gregor i Botka powrócili właśnie z wyprawy w poszukiwaniu zaginionych chrupaczy. Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, aby Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewa, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobraża sobie, do jakiego stopnia – wizja Bartholomew Sandwicha zapowiada śmierć wojownika.

Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i siostry Gregora, wojownik musi odnaleźć w sobie siły, by bezpiecznie zaprowadzić rodzinę do domu i pomóc Regalianom bronić się przed olbrzymim Mortiferem i jego hordą krwiożerczych zębaczy.

Los Podziemia leży w rękach Gregora, a czas płynie. Jest kod do złamania, tajemnicza nowa księżniczka, coraz silniejsza ciemna strona Gregora oraz wojna, która ma zakończyć wszystkie konflikty.

Gregor odważnie podąża ku przeznaczeniu, pozostaje oddany rodzinie i podziemnym przyjaciołom. Nie troszczy się o swoją przyszłość, gdyż cel ma tylko jeden – ochronić rodzinę i Regalię przed zagładą w morderczej walce z zębaczami.

Jak się zakończy niezwykła podziemna przygoda Gregora? Czy proroctwa Sandwicha na pewno głoszą prawdę? Czy Gregorowi uda się ujść z życiem? Czy w Podziemiu zapanuje pokój?

Odpowiedzi na te pytania fani serii „Kroniki Podziemia” odkryją w ostatnim tomie „Gregor i Kod Pazura”. Akcja całej sagi trzyma w napięciu, dostarczając dużej dawki nie tylko adrenaliny, lecz niezwykłych przeżyć – coś, co wydaje się oczywiste, w rzeczywistości okazuje się zupełnie czymś innym. Seria „Kroniki Podziemia” wciągnie każdego młodego miłośnika fantasy.

Nagrody przyznane serii „Kroniki Podziemia” Suzanne Collins: New York Times Bestselling Series, USA Today Bestseller, Book Sense Bestselling Series, Kirkus Reviews Editor’s Choice (2003), NY Public Library 100 Titles for Reading and Sharing, Book Sense Children’s Pick, CCBC Book of the Week, 12004 NAIBA Children’s Novel Award, 2006 ALSC Notable Children’s Recording.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 440 | Seria: „Kroniki Podziemia” | Cena: 34,90 zł

ISBN 978-83-7966-024-7| Data premiery: 28.09.2016| Wiek 9+

Więcej o serii „Kroniki Podziemia” na: www.kronikipodziemia.pl

Redakcja parenting.pl, 6 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.