Waleczny i oddany

Wszystko ma swój kres. Czy czas wojownika dobiega końca, a w Podziemiu zapanują rządy zębaczy?

„Gregor i Kod Pazura” to piąty i ostatni tom serii „Kroniki Podziemia” światowej sławy autorki – Suzanne Collins.

Gregor i Botka powrócili właśnie z wyprawy w poszukiwaniu zaginionych chrupaczy. Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, aby Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewa, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobraża sobie, do jakiego stopnia – wizja Bartholomew Sandwicha zapowiada śmierć wojownika.

Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i siostry Gregora, wojownik musi odnaleźć w sobie siły, by bezpiecznie zaprowadzić rodzinę do domu i pomóc Regalianom bronić się przed olbrzymim Mortiferem i jego hordą krwiożerczych zębaczy.

Los Podziemia leży w rękach Gregora, a czas płynie. Jest kod do złamania, tajemnicza nowa księżniczka, coraz silniejsza ciemna strona Gregora oraz wojna, która ma zakończyć wszystkie konflikty.

Gregor odważnie podąża ku przeznaczeniu, pozostaje oddany rodzinie i podziemnym przyjaciołom. Nie troszczy się o swoją przyszłość, gdyż cel ma tylko jeden – ochronić rodzinę i Regalię przed zagładą w morderczej walce z zębaczami.

Jak się zakończy niezwykła podziemna przygoda Gregora? Czy proroctwa Sandwicha na pewno głoszą prawdę? Czy Gregorowi uda się ujść z życiem? Czy w Podziemiu zapanuje pokój?

Odpowiedzi na te pytania fani serii „Kroniki Podziemia” odkryją w ostatnim tomie „Gregor i Kod Pazura”. Akcja całej sagi trzyma w napięciu, dostarczając dużej dawki nie tylko adrenaliny, lecz niezwykłych przeżyć – coś, co wydaje się oczywiste, w rzeczywistości okazuje się zupełnie czymś innym. Seria „Kroniki Podziemia” wciągnie każdego młodego miłośnika fantasy.

Nagrody przyznane serii „Kroniki Podziemia” Suzanne Collins: New York Times Bestselling Series, USA Today Bestseller, Book Sense Bestselling Series, Kirkus Reviews Editor’s Choice (2003), NY Public Library 100 Titles for Reading and Sharing, Book Sense Children’s Pick, CCBC Book of the Week, 12004 NAIBA Children’s Novel Award, 2006 ALSC Notable Children’s Recording.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 440 | Seria: „Kroniki Podziemia” | Cena: 34,90 zł

ISBN 978-83-7966-024-7| Data premiery: 28.09.2016| Wiek 9+

Więcej o serii „Kroniki Podziemia” na: www.kronikipodziemia.pl

Redakcja parenting.pl, 3 miesiące temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.