W największej rodzinie w Wielkiej Brytanii urodziło się 19 dziecko

Chris, Chloe, Daniel, Luke, Millie, Katie, James, Ellie. Nie, to nie są najpopularniejsze angielskie imiona. Tak nazywają się niektóre z potomków największej rodziny w Wielkiej Brytanii. Noel i Sue Radford mają 19 dzieci. Najstarsze ma 27 lat, a najmłodsze urodziło się kilka dni temu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a dzieci oszalały na punkcie najmłodszej siostrzyczki – mówi Noel Radford. I od razu zaznacza, że nie wyklucza dziecka "numer 20".

Polecane wideo:

Noel i Sue poznali się, kiedy dziewczyna miała zaledwie 7 lat. Byli sąsiadami. Kilka lat później Noel zaczął przyjaźnić się z bratem Sue. I wtedy między nastolatkami wybuchło uczucie.

W pierwszą ciążę Sue zaszła mając zaledwie czternaście lat. Mimo tak młodego wieku, para pozostała razem i kilka miesięcy później przywitała na świecie pierwsze dziecko. Chłopcu nadano imię Chris. Drugie dziecko – córka o imieniu Sophie - urodziło się po trzech latach. Wtedy też para zdecydowała się wziąć ślub.

Wtedy małżeństwo postanowiło, że chcą mieć dużą, wielodzietną rodzinę. Kiedy Sue urodziła kolejną córkę (Chloe) oraz syna (Jacka), zgodnie stwierdzili, że to już koniec powiększania rodziny. Jednak rok później zaszła w kolejną ciążę.

Zanim jednak Daniel pojawił się na świecie, rodzina postanowiła spełnić marzenia o posiadaniu własnego biznesu. Kupili piekarnię, którą prowadzą do dzisiaj. Firma Radfordów prosperuje na tyle dobrze, że rodzina nie korzysta z zasiłków na dzieci.

Przedsiębiorstwo wspiera cała rodzina. Najstarszy syn Chris oraz córka Sophie razem z ojcem prowadzą biznes. Sue zrezygnowała z pracy. Zajmuje się domem.

I zajęć tych wcale nie jest mało. Aby utrzymać dom w czystości, kobieta musi codziennie wstawiać pranie. Przygotowanie śniadania zajmuje jej ponad godzinę. Zmywarkę do naczyń uruchamia kilka razy dziennie.

300 funtów na tydzień - tyle kosztuje jedzenie dla całej rodziny Radfordów. Zjadają 20 bochenków chleba tygodniowo, wypijają 18 butelek mleka i 3 litry soku. W ciągu jednego dnia potrafią opróżnić dwa duże pudełka płatków kukurydzianych.  

Na urodzinowe prezenty przeznaczają zazwyczaj 100 funtów na dziecko, a podczas świąt Bożego Narodzenia budżet ten wzrasta do 250 funtów. - Rodzina jest wszystkim, co mam – mówi Sue.

Niestety, dwa lata temu Sue i Noel stracili jedno ze swoich dzieci. - W 23. tygodniu ciąży przestałam czuć ruchy maleństwa. Natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Okazało się, że dziecko zmarło - mówi przez łzy kobieta. Sue musiała urodzić martwy płód.

- Od tamtej pory jestem zupełnie inną kobietą. Uśmiecham się, ale stale pamiętam o moim nienarodzonym synku - mówi.

Najmłodsze dziecko Sue i Noela – córeczka Phoebe Willow – urodziło się 24 lipca 2016 roku. Dziewczynka ważyła ponad trzy kilogramy.

Poród trwał tylko 40 minut, a w domu na szczęśliwą mamę i maleńką siostrę czekało rodzeństwo: Chris, Sophie, Chloe, Jack, Daniel, Luke, Millie, Katie, James, Ellie, Aimee, Josh, Max, Tillie, Oscar, Casper i Hallie. Czy to koniec? Czy Sue i Noel nie zdecydują się na kolejne dziecko?

- Wszystko w rękach natury – mówią. - Nigdy nie mówimy nigdy.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rodzina
Rodzina

Monika Mrozowska "Super MAMA"

Monika Mrozowska - aktorka, autorka książek, programów i warsztatów kulinarnych. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i...

Rodzina

Kim są znane "Super MAMY"?

w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina, z teściową na czele, więc nie mam, na co narzekać". Monika ma jednak inne metody: „Równowaga

Rodzina

Novika "Super MAMA"

Katarzyna Nowicka „Novika" - artystka, wokalistka, „królowa clubbingu". Mama 7-letniej Niny. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa...

Rodzina

Rola rodziny

Rola rodziny

Rodzina powinna kojarzyć się dzieciom z poczuciem akceptacji i bezpieczeństwa.

Rodzina

Zadbaj o swoją cerę

Zadbaj o swoją cerę

Odpowiednia dieta Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa.Ręce z dala od twarzy! Staraj się nie dotykać rękami twarzy oraz czyścić telefon komórkowy i słuchawki. Takie proste czynności pozwolą ograniczyć kontakt...

Rodzina

Jak dbać o suchą skórę rąk?

Jak dbać o suchą skórę rąk?

Istnieje wiele sposobów na suchą skórę dłoni Używamy rąk tak często, że zawsze są narażone na szkodliwe działanie - zła pogoda, klimatyzacja i chemia w produktach do czyszczenia wysuszają skórę. Ważne jest, aby zadbać odpowiednio o skórę rąk. Dowiedz...

Rodzina

Strefa T - jak o nią dbać?

Strefa T - jak o nią dbać?

Pielęgnacja tłustej cery Tłusta cera ma swoje zalety, ale i wady - zwłaszcza jeśli chodzi o nakładanie makijażu. Więc następnym razem kiedy będziesz szykowała się na imprezę, skorzystaj z naszych wskazówek na zmatowienie i upiększenie tłustej cery.Odpowiednie...

Rodzina

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Zmniejszenie czy raczej zakrycie? Sposoby na zmniejszenie porów na twarzy mogą być różne: niektórzy zalecają dostępne na rynku kosmetyki, inni domowe sposoby. Nie ma jednak sposobu na faktyczne zmniejszenie porów, ale istnieją sposoby na to, aby wyglądały...

Rodzina

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Wiedza to podstawa Jeśli nie wiesz, jaką masz cerę niemożliwa jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Wybieranie niewłaściwych kosmetyków może skończyć się katastrofą. Przykładowo, jeśli masz tłustą strefę T, nie chcesz nakładać na nią gęstych, ciężkich kremów...