W największej rodzinie w Wielkiej Brytanii urodziło się 19 dziecko

Chris, Chloe, Daniel, Luke, Millie, Katie, James, Ellie. Nie, to nie są najpopularniejsze angielskie imiona. Tak nazywają się niektóre z potomków największej rodziny w Wielkiej Brytanii. Noel i Sue Radford mają 19 dzieci. Najstarsze ma 27 lat, a najmłodsze urodziło się kilka dni temu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a dzieci oszalały na punkcie najmłodszej siostrzyczki – mówi Noel Radford. I od razu zaznacza, że nie wyklucza dziecka "numer 20".

Polecane wideo:

Noel i Sue poznali się, kiedy dziewczyna miała zaledwie 7 lat. Byli sąsiadami. Kilka lat później Noel zaczął przyjaźnić się z bratem Sue. I wtedy między nastolatkami wybuchło uczucie.

W pierwszą ciążę Sue zaszła mając zaledwie czternaście lat. Mimo tak młodego wieku, para pozostała razem i kilka miesięcy później przywitała na świecie pierwsze dziecko. Chłopcu nadano imię Chris. Drugie dziecko – córka o imieniu Sophie - urodziło się po trzech latach. Wtedy też para zdecydowała się wziąć ślub.

Wtedy małżeństwo postanowiło, że chcą mieć dużą, wielodzietną rodzinę. Kiedy Sue urodziła kolejną córkę (Chloe) oraz syna (Jacka), zgodnie stwierdzili, że to już koniec powiększania rodziny. Jednak rok później zaszła w kolejną ciążę.

Zanim jednak Daniel pojawił się na świecie, rodzina postanowiła spełnić marzenia o posiadaniu własnego biznesu. Kupili piekarnię, którą prowadzą do dzisiaj. Firma Radfordów prosperuje na tyle dobrze, że rodzina nie korzysta z zasiłków na dzieci.

Przedsiębiorstwo wspiera cała rodzina. Najstarszy syn Chris oraz córka Sophie razem z ojcem prowadzą biznes. Sue zrezygnowała z pracy. Zajmuje się domem.

I zajęć tych wcale nie jest mało. Aby utrzymać dom w czystości, kobieta musi codziennie wstawiać pranie. Przygotowanie śniadania zajmuje jej ponad godzinę. Zmywarkę do naczyń uruchamia kilka razy dziennie.

300 funtów na tydzień - tyle kosztuje jedzenie dla całej rodziny Radfordów. Zjadają 20 bochenków chleba tygodniowo, wypijają 18 butelek mleka i 3 litry soku. W ciągu jednego dnia potrafią opróżnić dwa duże pudełka płatków kukurydzianych.  

Na urodzinowe prezenty przeznaczają zazwyczaj 100 funtów na dziecko, a podczas świąt Bożego Narodzenia budżet ten wzrasta do 250 funtów. - Rodzina jest wszystkim, co mam – mówi Sue.

Niestety, dwa lata temu Sue i Noel stracili jedno ze swoich dzieci. - W 23. tygodniu ciąży przestałam czuć ruchy maleństwa. Natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Okazało się, że dziecko zmarło - mówi przez łzy kobieta. Sue musiała urodzić martwy płód.

- Od tamtej pory jestem zupełnie inną kobietą. Uśmiecham się, ale stale pamiętam o moim nienarodzonym synku - mówi.

Najmłodsze dziecko Sue i Noela – córeczka Phoebe Willow – urodziło się 24 lipca 2016 roku. Dziewczynka ważyła ponad trzy kilogramy.

Poród trwał tylko 40 minut, a w domu na szczęśliwą mamę i maleńką siostrę czekało rodzeństwo: Chris, Sophie, Chloe, Jack, Daniel, Luke, Millie, Katie, James, Ellie, Aimee, Josh, Max, Tillie, Oscar, Casper i Hallie. Czy to koniec? Czy Sue i Noel nie zdecydują się na kolejne dziecko?

- Wszystko w rękach natury – mówią. - Nigdy nie mówimy nigdy.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Poród

Nova2 • ostatni post 2 tygodnie temu

1

Żylaki

~nikolani • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Rodzina
Rodzina

Monika Mrozowska "Super MAMA"

Monika Mrozowska - aktorka, autorka książek, programów i warsztatów kulinarnych. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i wychowywania...

Rodzina

Novika "Super MAMA"

Katarzyna Nowicka „Novika" - artystka, wokalistka, „królowa clubbingu". Mama 7-letniej Niny. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i...

Rodzina

Kim są znane "Super MAMY"?

z dwumiesięczną córeczką. Wtedy oczywiście wsparcie partnera było niezastąpione, musiał czekać z nią w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina

Rodzina

Stres w rodzinie a problemy z wagą

Stres w rodzinie a problemy z wagą

, często nieświadomie i bez potrzeby podjadamy. Sposób na ulgę: ogranicz czas, jaki rodzina spędza przed telewizorem, do maks. 2 godzin dziennie. Nie pozwalaj (...) też na jedzenie przed telewizorem, ponieważ skupiając uwagę na programie...

Rodzina

Różnica wieku

Różnica wieku

Nieduża różnica wieku między dziećmi jest trudna na początku rodzicielskiej drogi, ale procentuje kiedy dzieci podrastają.

Rodzina

Małżeństwa i rozwody w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat

Małżeństwa i rozwody w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat

. Widać, że młodzi ludzie przed zawarciem związku małżeńskiego inwestują w siebie - stawiają na edukację, pracę, dopiero potem na dom i rodzinę (...) , którzy w pierwszej kolejności chcą zdobyć wykształcenie i osiągnąć stabilizację ekonomiczną,...

Rodzina

Najpiękniejsze matki świata

Najpiękniejsze matki świata

Być matką... Mówi się, że macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz jaka może spotkać kobietę. Nic dziwnego, że ta niezwykła więź jest od wieków źródłem inspiracji dla reżyserów, malarzy czy fotografów, bo blasku miłości, który bije z oczu matki nie da się...

Rodzina

Tego powinnaś nauczyć swoją córkę

Tego powinnaś nauczyć swoją córkę

Od małego tłumacz córce, co znaczy "być kobietą" Masz córkę? Spójrz, czas płynie niezwykle szybko. Jeszcze wczoraj była niemowlakiem, a dzisiaj już powoli zmienia się w małą kobietkę. To najlepszy czas, by zacząć rozmawiać z nią o zmianach, jakie czekają...