Urodziła trojaczki. Wróciła do domu i zmarła

Casi Rott była niezwykle szczęśliwa. Miała dwie córki, a oczekiwała narodzin trojaczków. By być bliżej szpitala, postanowiła na trzy miesiące przed porodem wyprowadzić się do rodziny. Nieszczęście przyszło jednak dopiero później. Tydzień po przyjściu na świat dzieci – kobieta zmarła. Pozostawiła męża i piątkę pociech.

Chociaż ciąża Casi Rott do zagrożonych nie należała, kobieta na trzy miesiące przed planowanym rozwiązaniem postanowiła przeprowadzić się do rodziny szwagra. Chciała być bliżej szpitala. Gdyby została w domu, transport mógłby trwać dłużej, co wiązało się z poważnymi powikłaniami. Kobieta przez trzy miesiące nie widziała swoich starszych córek – Chloe i Tenley.

Polecane wideo:

Pewnego dnia poczuła przejmujący ból w klatce piersiowej. Ucisk był coraz silniejszy i kobieta zdecydowała się pojechać do szpitala. Lekarze postawili diagnozę – zator krwi w płucach. - Wykonano mnóstwo badań i testów, podano jej leki, które miały rozrzedzić skrzep – opowiada Joey Rott, mąż kobiety.

Ryzyko było jednak za duże i trzeba było decydować o porodzie. Casie urodziła przez cesarskie cięcie w 34. tygodniu ciąży. Jej stan po porodzie lekarze określili jako stabilny – badania nie wykazały obecności innego zatoru w płucach, lecz zalecili odpoczynek. Dzieci również urodziły się zdrowe, jednak specjaliści zdecydowali się na wykonanie szeregu badań, dlatego musiały pozostać w szpitalu. Casi została wypisana do domu.

Po trzech miesiącach nieobecności, wróciła do domu. Radości nie było końca. Kobieta wreszcie mogła zobaczyć się ze starszymi córkami.

  • Widziałem jej szczęście w tamtym momencie – wspomina Joey Rott.

Radość nie trwała jednak długo. Już po kilku minutach pobytu w domu Casi znowu poczuła silny ból w klatce piersiowej. Mąż zabrał ją na izbę przyjęć, jednak kobiety nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu. - Była w domu tylko kilka minut, ale to był piękny czas – mówi Joey.

Co było przyczyną śmierci kobiety? Lekarze twierdzą, że drugi zator w płucach.

Kobieta osierociła piątkę dzieci, pozostawiła zrozpaczonego męża, który musiał w pojedynkę zająć się wychowaniem dzieci. Aby mu w tym pomóc, przyjaciele mężczyzny zorganizowali lokalną zbiórkę pieniężną.

Zator płucny najczęściej jest powikłaniem po zabiegu chirurgicznym. Jego objawy są podobne do zawału: pojawia się przyspieszony puls, duszności, ból w klatce piersiowej. W Polsce na zator tętnicy płucnej umiera około 50 tys. pacjentów rocznie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 1 tydzień temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Leah Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły (...) , że identyczne siostry specjalnie starały się zajść w ciążę...

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby (https://parenting.pl/portal/zabieg-in-vitro)...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi (https://parenting.pl/portal/objawy-ciazy-blizniaczej) w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone...

Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.