Ubranka dla dzieci

Ubranie spełnia ważne funkcje - nie tylko chroni przed zimnem, ale i zapewnia dziecku poczucie komfortu. Zasady doboru stroju są ściśle związane z wiekiem dziecka i warunkami atmosferycznymi. W domu noworodki należy ubierać warstwowo, w ubranka wykonane z miękkich, cienkich tkanin. Podczas spacerów w chłodne, wietrzne dni, niezbędne jest ciepłe okrycie wierzchnie, nie należy jednak przegrzewać dziecka, gdyż może to prowadzić do nadmiernego pocenia się i przeziębienia. Ilość warstw materiału, które ma na sobie noworodek lub niemowlak powinna być zbliżona do ubrania osoby dorosłej - zaleca się jedynie nałożenie jednej dodatkowej warstwy ubrań.

Ubrania dla dzieci

Kupowanie koszulek dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Największym problemem jest dopasowanie ubrań do wzrostu rozwijającego się malca i do jego upod...

Kilkuletnie dzieci są dużo bardziej aktywne ruchowo niż niemowlęta, dlatego ich ubrania muszą być przede wszystkim wygodne. Skóra przedszkolaka jest tak samo wrażliwa i delikatna jak skóra niemowlęcia, dlatego najlepszym wyborem są naturalne, miękkie tkaniny, na przykład elastyczna bawełna. Warto zwrócić uwagę na wykończenie ubrań - grube szwy, szorstkie metki i ozdobne aplikacje mogą podrażniać naskórek i powodować świąd skóry.

Niemowlęta z oczywistych względów nie wykazują zainteresowania modą. Podobnie przedszkolaki - choć istnieją wyjątki od tej reguły. W przypadku dzieci w wieku szkolnym kwestia trendów w ubiorze jest już jednak dość istotna. Uczniowie, zwłaszcza w starszych klasach, przywiązują dużą uwagę do sposobu ubierania się. Z jednej strony, cenią sobie wygodę, z drugiej - starają się wyglądać modnie i bardziej dorośle. Rolą rodzica jest zadbanie o to, by dziecko było ubrane stosownie do okazji. W szkole ubiór dziecka powinien być stonowany i skromny. Na odrobinę szaleństwa można pozwolić sobie po lekcjach i w weekend.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

dyskusje na forum