Trwała w ciąży

Większość kobiet w trakcie ciąży zastanawia się, czy może bezpiecznie wykonywać zabiegi na włosy takie jak trwała. Mimo wielu sprzecznych opinii na ten temat, pewna jest jedna rzecz – niewiele wiadomo na temat wpływu tego typu zabiegów na rozwijający się płód. Co powinnaś wiedzieć na temat wykonywania trwałej na włosy u kobiety w ciąży?

Bezpieczeństwo wykonywania trwałej w ciąży

Niewątpliwie w czasie ciąży, przez okres całych 9 miesięcy jej trwania, najbezpieczniej by było zrezygnować z zabiegów wykorzystujących działanie silnie chemicznych substancji.

Niektóre z kobiet decydują się na zabieg trwałej na włosy już po upływie pierwszego trymestru ciąży.

Pierwsze trzy miesiące to okres ciąży, gdzie ryzyko poronienia jest bardzo wysokie. Dlatego w tym czasie nie należy poddawać się jakimkolwiek zabiegom, które mają niewiadomy wpływ na płód.

Ogólnie istnieją różne opinie na temat wykonywania trwałej w ciąży. Przed wykonaniem tego zabiegu powinnaś wiedzieć kilka podstawowych rzeczy.

Polecane wideo:

Co powinnaś wiedzieć na temat trwałej ondulacji w czasie ciąży

Brakuje jednoznacznych badań sugerujących bezpieczeństwo stosowania substancji silnie chemicznych na włosy, podczas gdy kobieta jest w ciąży.

Istnieją badania naukowe sugerujące, że narażenie zwierząt na działanie dużej dawki silnie działających substancji chemicznych może spowodować uszkodzenia ich chromosomów oraz raka.

Istnieją opinie naukowców mówiące o ryzyku, że część substancji chemicznych działających na skórę głowy mogłaby przedostać się do organizmu przez skórę. Jednak mówi się również, że substancje te mogą być następnie identyfikowane w moczu – co z kolei sugeruje, że są wydalane z organizmu.

Ze względu na brak jednoznacznych badań dotyczących wpływu trwałej ondulacji na rozwijający się płód, większość lekarzy odradza jej wykonanie w czasie ciąży. Szczególnie w tracie pierwszego trymestru ciąży.

Jeżeli kobieta czuje silną potrzebę wykonania trwałej, po odczekaniu pierwszych trzech miesięcy sugeruje się zrezygnowanie z tego silnie działającego na włosy zabiegu na rzecz półtrwałej niezawierającej amoniaku.

Bardzo ważne jest to, aby w czasie zabiegu przebywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uniknąć oparów związanych z nakładaniem na włosy substancji do trwałej ondulacji.

W czasie ciąży najbezpieczniej byłoby okiełznać niesforne włosy, splatając je w warkocz bądź spinając. Niewątpliwie tylko wtedy będziesz miała pewność, że twojemu dziecku w 100% nic nie zagraża. Unikaj stosowania na włosy zabiegu trwałej ondulacji czy farbowania włosów preparatami zawierającymi amoniak.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ibuprom

~Baforciti • ostatni post 3 dni temu

1

Pomocy ...

kocsar • ostatni post 6 dni temu

12
Artykuły Włosy w ciąży
Włosy w ciąży

Oleje na zniszczone włosy

Oleje na zniszczone włosy

Niekorzystne dla włosów czynniki zewnętrzne Latem włosy są nieustannie poddawane niekorzystnemu działaniu promieniowania słonecznego oraz chlorowanej (...) . Zastanawiasz się, jakich?Oleje na piękne włosy Powszechnie...

Włosy w ciąży

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Dlaczego włosy przetłuszczają się? Problem nadmiernego przetłuszczania się włosów jest wynikiem wzmożonej aktywności gruczołów łojowych (...) zlokalizowanych w obrębie skóry głowy, które produkują stosunkowo dużą ilość łoju skórnego....

Włosy w ciąży

Wypadające włosy

Wypadające włosy

Zmiany hormonalne u kobiety ciężarnej mogą powodować wypadanie włosów.

Włosy w ciąży

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

czy chlorowana woda. Dowiedz się, co jeszcze negatywnie działa na twoje włosy.Kosmetyki zawierające silikon Jeżeli masz cienkie włosy, to lepiej (...) unikaj kosmetyków bazujących na silikonie. Składnik ten doskonale wygładza i nabłyszcza...

Włosy w ciąży

Sposoby na szybki porost włosów

Sposoby na szybki porost włosów

Szampony i odżywki Szampony i odżywki wzmacniające włosy mogą stymulować porost włosów. Zawarte w nich składniki, takie jak wyciąg z żeń-szenia (...) , chinina czy czarna rzepa, pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Dzięki temu...

Włosy w ciąży

Witaminy, które pomogą twoim włosom rosnąć

Witaminy, które pomogą twoim włosom rosnąć

działa na układ krwionośny. Ma to wpływ na poprawę ukrwienia cebulki włosa, a to z kolei warunkuje jego dobry wzrost oraz wytrzymałość jego struktury (...) ta stymuluje przepływ krwi, a tym samym zwiększa dopływ składników odżywczych...

Włosy w ciąży

Łupież w ciąży

Masz problem, ponieważ dokucza ci uporczywy łupież? Istnieją naturalne sposoby, aby go zredukować. Co ważne, można je stosować także w ciąży (...) . W jaki sposób zniwelować łupież naturalnymi środkami? Skąd się bierze...

Włosy w ciąży

Urodziłam dziecko, a teraz wypadają mi włosy! Co robić?

Urodziłam dziecko, a teraz wypadają mi włosy! Co robić?

bowiem włosy, które powinny wypaść w ciągu dziewięciu miesięcy ciąży oraz włosy, które w sposób naturalny powinny wypaść właśnie w tym czasie - stąd wrażenie utraty dużej ilości włosów. Jak wzmocnić...