Trening umysłu przy wspólnej zabawie!

Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, a także poznawania i odkrywania świata. Charakterystyczny dla dzieci w tym wieku głód wiedzy najlepiej zaspokoić w sposób adekwatny do ich predyspozycji i aktualnych potrzeb, tak aby każde dziecko miało możliwość doskonalenia różnorodnych umiejętności, zdobywania i porządkowania wiedzy, a zarazem odczuwało satysfakcję dzięki samodzielnemu znajdowaniu rozwiązań i rozwijaniu swoich zainteresowań.

Jednymi z najlepszych form zabawy, które wspierają rozwój umysłowy maluchów, są łamigłówki i zagadki. Rozwiązywanie zagadek to nie tylko atrakcyjna rozrywka dla najmłodszych, lecz także taki sposób nauki, który pozwala mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Takie podejście do uczenia się, kształtowane od dzieciństwa, ułatwia start w szkole i pomaga lepiej radzić sobie w nowych, nieznanych dotąd dziecku sytuacjach.

Warto zadbać przede wszystkim o to, by nauka była dla dziecka przyjemnością. Kolorowe, zabawne obrazki ułatwiają zapamiętywanie, a wiedza o świecie podana w formie ciekawych pytań i zadań będzie zachęcać do samodzielnych poszukiwań i uczyć myślenia przyczynowo-skutkowego. Ilustracje nie tylko wspomagają naukę, lecz także pobudzają wyobraźnię i kształtują poczucie estetyki od najmłodszych lat.

Zagadki obrazkowe z serii Kapitan Nauka to książeczka edukacyjna w formie połączonych kart, która gwarantuje świetną, wielogodzinną zabawę i rozwija różne kompetencje, m.in.: społeczne, emocjonalne i językowe. Dzięki zabawie z zagadkami obrazkowymi dzieci poszerzają zakres słownictwa, uczą się zasad zdrowej rywalizacji, ustalania reguł oraz czekania na swoja kolej. Z pomocą kart możesz uczyć swoje dziecko języka angielskiego i zasad ortografii, wprowadzić je w świat matematyki, rozwijać jego zdolność myślenia logicznego i wnioskowania, koncentrację, pamięć i spostrzegawczość, a także, po prostu, dostarczyć mnóstwo radości.

Zagadki obrazkowe zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów i specjalistów specjalnie z myślą o dzieciach, ich potrzebach i są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych: 3-5 oraz 6-9 lat. Każdy zestaw zawiera około 100 zagadek o różnym stopniu trudności na 50 kolorowych, dwustronnych kartach. Po jednej stronie każdej karty znajdują się jedna lub dwie interesujące zagadki z zabawnymi ilustracjami, a po drugiej – rozwiązania, dzięki czemu dziecko szybko może samodzielnie sprawdzić odpowiedź lub wiedzę dorosłych, jeśli odwrócimy role. Nauka podczas wspólnej zabawy z opiekunami będzie również doskonałą propozycją na twórcze spędzanie wolnego czasu i pogłębianie więzi z dzieckiem.

W skład serii wchodzą następujące zestawy:

  1. Zagadki obrazkowe Łamigłówki (3-5 lat)
  2. Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (3-5 lat)
  3. Zagadki obrazkowe Angielski (3-5 lat)
  4. Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (6-9 lat)
  5. Zagadki obrazkowe Koncentracja (6-9 lat)
  6. Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć (6-9 lat)
  7. Zagadki obrazkowe Ortografia (6-9 lat)
  8. Zagadki obrazkowe Angielski (6-9 lat)

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.

Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl

Kapitan Nauka jest również na facebooku: www.facebook.com/KapitanNauka

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Relaksująca i uspokajająca muzyka dla dziecka Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.Muzyka relaksacyjna dla małych dzieci Muzyka łączy pokolenia, a dodatkowo...

Patronaty

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

Płyta z lekcjami rytmiki 10 piosenek, 10 podkładów karaoke oraz 10 lekcji rytmiki na jednej płycie.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.