Te matki ryzykowały życiem, by uratować swe dzieci

Nie ma uczucia silniejszego niż miłość matki do swojego dziecka. Często jednak los stawia przed nami sytuacje, z których teoretycznie nie ma wyjścia. Przedstawione kobiety musiały zmagać się z tornadem lub pożarem, by uratować swoje dzieci. Te historie wzruszają do łez.

Według ekspertów, w ludziach podczas strachu lub paniki wyzwalają się siły, o których nie mieli wcześniej pojęcia. Jest to skutek zwiększonego poziomu adrenaliny we krwi oraz woli przeżycia. Poniższe historie pokazują, że kobiety nie są wcale słabe. Ich siła nie zna granic, jeżeli chodzi o własną rodzinę.

Polecane wideo:

Walka z tornado

Jak podaje amerykański portal abcnews.com, Stephanie Decker, podczas szalejącego tornada osiągającego prędkość nawet 280 km/h, chroniła swoje dzieci własnym ciałem. Żywioł zniszczył ich dom, jednak dzieci (ośmioletni syn Dominic oraz pięciolatka Reese) nie odniosły żadnych obrażeń. Matka dopiero po jakimś czasie spostrzegła, co stało się z jej ciałem. Stephanie miała kilka złamanych żeber oraz zmiażdzone nogi.

Ucieczka z pożaru

W bloku, w którym mieszkała 36-letnia Mila Akakowa wraz z dziećmi, niespodziewanie wybuchł pożar. Kobieta, zdając sobie sprawę z faktu rozprzestrzeniania się ognia, wyrzuciła 13-letnią córkę Natalię oraz czteroletniego syna Wanię przez okno z trzeciego piętra.

Dzieci skoczyły bezpośrednio na prześcieradło, które wcześniej rozłożyli sąsiedzi. Ich matka, obawiając się skoku, modliła się w oknie i czekała na ratunek. Na pomoc przybyli strażacy.

Na ratunek kierowcy autobusu

W 2012 roku portal Hufftingtonpost.com opublikował artykuł o Rhondzie Carlsen. Matka-bohaterka jechała autem, gdy zauważyła, jak kierowca autobusu szkolnego znajdującego się sąsiednim pasie traci panowanie nad kierownicą. Kobieta wytłumaczyła uczniom, w jaki sposób mają otworzyć drzwi. Gdy dzieci zastosowały się do jej wskazówek, Carlsen wskoczyła do jadącego pojazdu i przejęła jego prowadzenie.  

Dzięki jej poświęceniu, zarówno kierowcy, jak i dzieciom, nic się nie stało.

Uratowała dziecko przed groźnym psem

Bohaterką jest także Polka, 41-letnia Katarzyna, która wybrała się na spacer ze swoją małą córką. Na drodze spotkały trzy rozzłoszczone psy i tylko szybka reakcja matki ochroniła niemowlę przed śmiercią z powodu zagryzienia.

Dziecku nic się nie stało, jednak kobieta cudem uniknęła śmierci. Psy rozszarpały jej nogi. Obecnie nie porusza się samodzielnie i jest pod nieustanną opieką lekarzy.

Odepchnęła dziecko przechodzące przez ulicę

Pełna grozy sytuacja miała miejsce również w Gdańsku. Podczas spaceru matki z dzieckiem, samochód z dużą prędkością przejechał przez przejście dla pieszych bez hamowania. Dzięki opanowaniu, matka odepchnęła dziecko, tym samym ratując maluchowi życie.

Uratowała czwórkę dzieci z pożaru, sama zginęła

Takiego szczęścia nie miała jednak 35-letnia kobieta z Daliowej (woj. podkarpackie). W 2015 roku kanał TVN24 podał informację o wybuchu pożaru w jednym z domów. Matka wyprowadziła czwórkę swoich dzieci (w wieku: 2, 3, 7 i 9 lat) z płonącego budynku. Sama jednak zginęła na miejscu. O jej bohaterskiej postawie i miłości do swoich dzieci mówi się wśród mieszkańców do dziś.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Pierwszy noworodek uratowany To była najzimniejsza noc tej zimy. Noworodek był zmarznięty, prawie nagi. Miał niezawiązaną pępowinę. Nie urodził się w szpitalu. Gdyby nie pomoc czuwających przy oknie sióstr, mógłby tej nocy nie przeżyć. Teraz o jego losie...

Niemowlę

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

Wybór nie jest prosty Wybór imienia to ważny element przygotowań do narodzin dziecka, ale także ogromne wyzwanie. Rodzice wierzą często, że może ono zdeterminować całe życie, dlatego czytają o jego znaczeniu, korzystają ze słowników i forów internetowych....

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...

Niemowlę

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Uspokajanie dziecka Czasami uspokojenie dziecka nie sprawia większych trudności. Wystarczy twój delikatny dotyk i ciepły głos, aby przestało płakać. Jednak są i takie chwile, gdy maluch płacze bez ustanku, żadne sposoby nie pomagają, a rodzic czuje się...

Niemowlę

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Jedyne takie imiona Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Jedni chcą imieniem uczcić pamięć o bliskich, inni - nazwać dziecko niepowtarzalnie. Dla kolejnych imiona to symbole i ogromną wagę przykładają do ich pochodzenia oraz znaczenia....

Niemowlę

Fast foody - czy jest na nie miejsce w diecie dziecka?

Fast foody - czy jest na nie miejsce w diecie dziecka?

Fast food a dieta najmłodszych Frytki, kebab, pizza, hamburgery - tego rodzaju żywność spotkać można niemal na każdym kroku. Kuszą zapachem, ładnym wyglądem. Stanowią swego rodzaju atrakcję dla dzieci. Czy jednak fast foody powinny być obecne w diecie...