Syrop w ciąży

Kobiety w ciąży wiele razy zapewne słyszały, by koniecznie dbały o siebie i swoje dziecko. Dlatego powinny unikać kontaktu z wirusami, gdyż nie jest wskazane przyjmowanie leków w ciąży. Jednak katar, kaszel czy też inne infekcje nie są bezpośrednim zagrożeniem dla płodu. Istotne jest niebagatelizowanie problemu i przy ponad trzydniowej infekcji zgłoszenie się do lekarza.

Ważne, by nie przyjmować samodzielnie leków, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Można jednak rozszerzyć swoją wiedzę na temat naturalnie i samodzielnie przygotowanych syropów, które mają właściwości wspomagające w zwalczaniu wszelkich infekcji. Po jakie syropy można sięgać, będąc w ciąży?

Polecane wideo:

Infekcje wirusowe a ciąża

Odporność w ciąży maleje, dlatego w okresie jesienno-zimowym kobieta ciężarna powinna zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Nierzadko bywa tak, że nawet sam męczący kaszel może spowodować skracanie się szyjki i w konsekwencji doprowadzić do wystąpienia przedwczesnych skurczów macicy czy też nawet do porodu.

Najczęściej właśnie w tej materii konieczne jest poszukiwanie receptur najbardziej naturalnych (we wstępnych etapach choroby), a kiedy już to nie wystarcza, potrzebne jest zastosowanie leków bezpiecznych dla matki i płodu specjalnie zleconych przez lekarza.

Do takich zaliczyć należy leki przeciwhistaminowe i paracetamol. Unikać natomiast należy sięgania po leki przeciwzapalne typu ibuprofen i kwas acetylosalicylowy oraz leków przeciwkaszlowych zawierających pochodne dekstrometorfanu.

Naturalne sposoby na infekcje w ciąży

W aptece istnieje wiele preparatów uśmierzających np. ból gardła czy nieżyt nosa, których receptura oparta jest na ziołach leczniczych. Do nich zaliczyć można podbiał, tymianek, propolis, prawoślaz, kwiat lipy, melisę. Na bazie tych ziół przygotowywane są tabletki do ssania, syropy na kaszel czy herbatki ułatwiające relaks.

Dodatkowo w domu można samemu przygotować syrop z cebuli łagodzący ból gardła. Wystarczy pokroić 1-2 cebule, wymieszać z cukrem i odstawić, by cebula puściła sok. Należy ten sok wypić. Innym sprawdzonym syropem jest syrop z buraka, który ma właściwości osłaniające na gardło i dodatkowo wspomaga łagodzenie kaszlu i chrypki.

Jest prosty w wykonaniu, gdyż wystarczy obrać kilka sztuk buraków, zasypać je cukrem i poczekać, aż puszczą sok. Istnieje także syrop z wykorzystaniem czosnku. Wystarczy kilka ząbków zetrzeć na tarce, dodać kilka kropel soku z cytryny i zalać zimną wodą.

Tak przygotowaną miksturę wlewamy do słoika i czekamy 2-3 dni, aż pomieszane produkty wypuszczą sok. Jest to kolejny dobry naturalny sposób na ból gardła, który można samodzielnie, bez większego problemu przygotować.

Oprócz ww. syropów kobieta ciężarna w sytuacji doświadczania infekcji wirusowej powinna pamiętać o dostarczaniu organizmowi naturalnego źródła witaminy C w postaci soków owocowych na bazie pomarańczy, czarnej porzeczki czy grejpfrutów.

Odpowiednie nawadnianie organizmu, stosowanie płukanek, np. z szałwii czy roztworem soli, mogą przyspieszyć zwalczanie infekcji, ale także wpłynąć na szybsze uśmierzenie nieprzyjemnego bólu gardła czy nosa. Infekcje wirusowe w ciąży można zwalczać samodzielnie w domu naturalnymi składnikami, np. syropem z cebuli, buraka czy czosnku.

Również bez większego problemu ciężarna kobieta może sięgać po leki przygotowane na bazie ziół. Jednakże zbyt długo trwająca infekcja nie powinna być bagatelizowana i należy zgłosić się do lekarza.

DYSKUSJE NA FORUM

Poród

Nova2 • ostatni post 1 tydzień temu

1

Żylaki

~nikolani • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Rodzina
Rodzina

Monika Mrozowska "Super MAMA"

Monika Mrozowska - aktorka, autorka książek, programów i warsztatów kulinarnych. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i wychowywania...

Rodzina

Novika "Super MAMA"

Katarzyna Nowicka „Novika" - artystka, wokalistka, „królowa clubbingu". Mama 7-letniej Niny. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i...

Rodzina

Kim są znane "Super MAMY"?

z dwumiesięczną córeczką. Wtedy oczywiście wsparcie partnera było niezastąpione, musiał czekać z nią w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina

Rodzina

Stres w rodzinie a problemy z wagą

Stres w rodzinie a problemy z wagą

, często nieświadomie i bez potrzeby podjadamy. Sposób na ulgę: ogranicz czas, jaki rodzina spędza przed telewizorem, do maks. 2 godzin dziennie. Nie pozwalaj (...) też na jedzenie przed telewizorem, ponieważ skupiając uwagę na programie...

Rodzina

Różnica wieku

Różnica wieku

Nieduża różnica wieku między dziećmi jest trudna na początku rodzicielskiej drogi, ale procentuje kiedy dzieci podrastają.

Rodzina

Małżeństwa i rozwody w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat

Małżeństwa i rozwody w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat

. Widać, że młodzi ludzie przed zawarciem związku małżeńskiego inwestują w siebie - stawiają na edukację, pracę, dopiero potem na dom i rodzinę (...) , którzy w pierwszej kolejności chcą zdobyć wykształcenie i osiągnąć stabilizację ekonomiczną,...

Rodzina

Najpiękniejsze matki świata

Najpiękniejsze matki świata

Być matką... Mówi się, że macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz jaka może spotkać kobietę. Nic dziwnego, że ta niezwykła więź jest od wieków źródłem inspiracji dla reżyserów, malarzy czy fotografów, bo blasku miłości, który bije z oczu matki nie da się...

Rodzina

Tego powinnaś nauczyć swoją córkę

Tego powinnaś nauczyć swoją córkę

Od małego tłumacz córce, co znaczy "być kobietą" Masz córkę? Spójrz, czas płynie niezwykle szybko. Jeszcze wczoraj była niemowlakiem, a dzisiaj już powoli zmienia się w małą kobietkę. To najlepszy czas, by zacząć rozmawiać z nią o zmianach, jakie czekają...