Syrop w ciąży

Kobiety w ciąży wiele razy zapewne słyszały, by koniecznie dbały o siebie i swoje dziecko. Dlatego powinny unikać kontaktu z wirusami, gdyż nie jest wskazane przyjmowanie leków w ciąży. Jednak katar, kaszel czy też inne infekcje nie są bezpośrednim zagrożeniem dla płodu. Istotne jest niebagatelizowanie problemu i przy ponad trzydniowej infekcji zgłoszenie się do lekarza.

Ważne, by nie przyjmować samodzielnie leków, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Można jednak rozszerzyć swoją wiedzę na temat naturalnie i samodzielnie przygotowanych syropów, które mają właściwości wspomagające w zwalczaniu wszelkich infekcji. Po jakie syropy można sięgać, będąc w ciąży?

Polecane wideo:

Infekcje wirusowe a ciąża

Odporność w ciąży maleje, dlatego w okresie jesienno-zimowym kobieta ciężarna powinna zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Nierzadko bywa tak, że nawet sam męczący kaszel może spowodować skracanie się szyjki i w konsekwencji doprowadzić do wystąpienia przedwczesnych skurczów macicy czy też nawet do porodu.

Najczęściej właśnie w tej materii konieczne jest poszukiwanie receptur najbardziej naturalnych (we wstępnych etapach choroby), a kiedy już to nie wystarcza, potrzebne jest zastosowanie leków bezpiecznych dla matki i płodu specjalnie zleconych przez lekarza.

Do takich zaliczyć należy leki przeciwhistaminowe i paracetamol. Unikać natomiast należy sięgania po leki przeciwzapalne typu ibuprofen i kwas acetylosalicylowy oraz leków przeciwkaszlowych zawierających pochodne dekstrometorfanu.

Naturalne sposoby na infekcje w ciąży

W aptece istnieje wiele preparatów uśmierzających np. ból gardła czy nieżyt nosa, których receptura oparta jest na ziołach leczniczych. Do nich zaliczyć można podbiał, tymianek, propolis, prawoślaz, kwiat lipy, melisę. Na bazie tych ziół przygotowywane są tabletki do ssania, syropy na kaszel czy herbatki ułatwiające relaks.

Dodatkowo w domu można samemu przygotować syrop z cebuli łagodzący ból gardła. Wystarczy pokroić 1-2 cebule, wymieszać z cukrem i odstawić, by cebula puściła sok. Należy ten sok wypić. Innym sprawdzonym syropem jest syrop z buraka, który ma właściwości osłaniające na gardło i dodatkowo wspomaga łagodzenie kaszlu i chrypki.

Jest prosty w wykonaniu, gdyż wystarczy obrać kilka sztuk buraków, zasypać je cukrem i poczekać, aż puszczą sok. Istnieje także syrop z wykorzystaniem czosnku. Wystarczy kilka ząbków zetrzeć na tarce, dodać kilka kropel soku z cytryny i zalać zimną wodą.

Tak przygotowaną miksturę wlewamy do słoika i czekamy 2-3 dni, aż pomieszane produkty wypuszczą sok. Jest to kolejny dobry naturalny sposób na ból gardła, który można samodzielnie, bez większego problemu przygotować.

Oprócz ww. syropów kobieta ciężarna w sytuacji doświadczania infekcji wirusowej powinna pamiętać o dostarczaniu organizmowi naturalnego źródła witaminy C w postaci soków owocowych na bazie pomarańczy, czarnej porzeczki czy grejpfrutów.

Odpowiednie nawadnianie organizmu, stosowanie płukanek, np. z szałwii czy roztworem soli, mogą przyspieszyć zwalczanie infekcji, ale także wpłynąć na szybsze uśmierzenie nieprzyjemnego bólu gardła czy nosa. Infekcje wirusowe w ciąży można zwalczać samodzielnie w domu naturalnymi składnikami, np. syropem z cebuli, buraka czy czosnku.

Również bez większego problemu ciężarna kobieta może sięgać po leki przygotowane na bazie ziół. Jednakże zbyt długo trwająca infekcja nie powinna być bagatelizowana i należy zgłosić się do lekarza.

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rodzina
Rodzina

Monika Mrozowska "Super MAMA"

Monika Mrozowska - aktorka, autorka książek, programów i warsztatów kulinarnych. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i...

Rodzina

Kim są znane "Super MAMY"?

w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina, z teściową na czele, więc nie mam, na co narzekać". Monika ma jednak inne metody: „Równowaga

Rodzina

Novika "Super MAMA"

Katarzyna Nowicka „Novika" - artystka, wokalistka, „królowa clubbingu". Mama 7-letniej Niny. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa...

Rodzina

Rola rodziny

Rola rodziny

Rodzina powinna kojarzyć się dzieciom z poczuciem akceptacji i bezpieczeństwa.

Rodzina

Zadbaj o swoją cerę

Zadbaj o swoją cerę

Odpowiednia dieta Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa.Ręce z dala od twarzy! Staraj się nie dotykać rękami twarzy oraz czyścić telefon komórkowy i słuchawki. Takie proste czynności pozwolą ograniczyć kontakt...

Rodzina

Jak dbać o suchą skórę rąk?

Jak dbać o suchą skórę rąk?

Istnieje wiele sposobów na suchą skórę dłoni Używamy rąk tak często, że zawsze są narażone na szkodliwe działanie - zła pogoda, klimatyzacja i chemia w produktach do czyszczenia wysuszają skórę. Ważne jest, aby zadbać odpowiednio o skórę rąk. Dowiedz...

Rodzina

Strefa T - jak o nią dbać?

Strefa T - jak o nią dbać?

Pielęgnacja tłustej cery Tłusta cera ma swoje zalety, ale i wady - zwłaszcza jeśli chodzi o nakładanie makijażu. Więc następnym razem kiedy będziesz szykowała się na imprezę, skorzystaj z naszych wskazówek na zmatowienie i upiększenie tłustej cery.Odpowiednie...

Rodzina

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Zmniejszenie czy raczej zakrycie? Sposoby na zmniejszenie porów na twarzy mogą być różne: niektórzy zalecają dostępne na rynku kosmetyki, inni domowe sposoby. Nie ma jednak sposobu na faktyczne zmniejszenie porów, ale istnieją sposoby na to, aby wyglądały...

Rodzina

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Wiedza to podstawa Jeśli nie wiesz, jaką masz cerę niemożliwa jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Wybieranie niewłaściwych kosmetyków może skończyć się katastrofą. Przykładowo, jeśli masz tłustą strefę T, nie chcesz nakładać na nią gęstych, ciężkich kremów...