Świat w sam raz dla malucha - konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Niepokojące jest to, co dzieje się teraz na świecie. Dane demograficzne pokazują, że rodzi się coraz mniej dzieci, a młodzi, ambitni i wykształceni ludzie dziesiątkami tysięcy wyjeżdżają z Polski. Czy nasz kraj staje się państwem ludzi starych? Czy to naprawdę nieuniknione?

Przykładem państwa należącego do Unii Europejskiej, w którym rodzi się najwięcej dzieci, jest Szwecja. Badania wskazują na to, że w Szwecji rodzice i dzieci czują się bezpiecznie i po prostu dobrze. Dlaczego akurat tam? Czy to kwestia doskonałej polityki prorodzinnej, czy może jest jeszcze inny powód?

Polecane wideo:

Szwedzi są uważani za bardzo dobrych organizatorów. Aktywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i dbają o to, by ich dzieci miały gdzie kształcić się oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. W związku z tym, młodzi ludzie wiedzą, że nie zostaną sami z wychowywaniem dzieci, ale mogą liczyć na pomoc zarówno państwa, jak i społeczności.

Może zauważyłeś, że w Twojej okolicy nie ma miejsca, w które można by było pójść z dzieckiem? Może brakuje placu zabaw, świetlicy lub zajęć czy warsztatów rozwijających zainteresowania i wyobraźnię maluchów? Bardzo ważne jest też angażowanie rodziców oraz wspieranie ich w wychowywaniu dzieci. Czy są u Was w okolicy dostępni specjaliści, pedagodzy, psycholodzy? Jeśli nie do końca, możesz wykazać się inicjatywą i coś z tym zrobić! Zastanów się lub zapytaj sąsiadów, co sprawiłoby, że Wasze osiedle czy miejscowość stałyby się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla rodzin.

Każdy pomysł może zostać zrealizowany! Nie masz funduszy? Możesz je wygrać w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”, który jest organizowany przez Fundację Aviva. Fundacja ta ma na celu wspieranie lokalnych inicjatyw, które pomagają rodzicom w trudzie wychowywania dzieci. Na konkurs przeznaczyła 100 tysięcy złotych!

Wystarczy wejść na stronę Fundacji Aviva, zapoznać się z regulaminem i zgłosić swój pomysł. Projekt trzeba opisać, znaleźć organizację, która zechce zająć się jego realizacją oraz określić, jakie są koszta takiej realizacji. Zgłoszenia można robić do 28 marca, a internauci swoimi głosami wyznaczą 20 najciekawszych pomysłów, spośród których jury Fundacji wybierze zwycięzcę.

Ty też możesz coś zdziałać! Zachęcamy do udziału w konkursie i dzielenia się swoimi pomysłami.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi.Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich.Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat.Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Symulator farmy - galeria

Symulator farmy - galeria

Jak urządzić swoją farmę? Gra Symulator Farmy pokazuje, w jaki sposób wygląda codzienne życie w gospodarstwie wiejskim.Areał w Symulatorze farmy Zbiór zboża odbywa się każdego roku, mniej więcej o tej samej porze.Snopek w Symulatorze farmy Tworzenie snopków...

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole.Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi

Modem Linksys Smart Wi-Fi Router Linksys to urządzenie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci na wszystkich urządzeniach, które podłączamy do Internetu w domowej sieci.

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Wonderbook

Wonderbook

, deszczowe popołudnie spędzane w domu. Za pomocą różdżki wykreślamy wybrany kształt i rzucamy czar. W grze Księga Czarów możemy kreować swój świat i władać

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Uncharted

Uncharted

Jeden z bohaterów w grze Uncharted w trakcie strzelaniny.