Suplementy diety, które pomagają w odchudzaniu

Każdy z nas marzy o szczupłej, zgrabnej sylwetce. Coraz więcej osób sięga po suplementy na odchudzanie, licząc na to, że w krótkim czasie uda im się osiągnąć wymarzoną wagę. Na rynku znajdziemy różne rodzaje suplementów. Jak zatem wybrać takie, które nie tylko będą skuteczne, ale też bezpieczne dla zdrowia?

Suplementy diety

Suplementy diety to wieloskładnikowe preparaty, które ułatwiają spalanie tłuszczu i wspomagają proces przemiany materii. Zazwyczaj są dostępne bez recepty i występują w formie tabletek lub ziołowych herbatek.

Polecane wideo:

Dużą popularnością cieszą się suplementy zawierające naturalne wyciągi roślinne. Nie ma jednak takich preparatów, które na wszystkich działałyby jednakowo.

Każdy organizm jest inny i reaguje w różny sposób na konkretne składniki, dlatego warto wybrać takie, które najbardziej będą odpowiadały naszym potrzebom. Należy pamiętać, że najlepsze efekty można uzyskać poprzez połączenie suplementacji z aktywnością fizyczną oraz zbilansowaną dietą.

Rodzaje suplementów diety

Niewątpliwie dużą popularnością cieszy się zielona herbata. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, nie tylko poprawia samopoczucie, ale też znacznie przyspiesza proces odchudzania. Katechiny znajdujące się w herbacie pomagają zmniejszyć masę ciała. Regularne picie zielonej herbaty sprzyja również utrzymaniu prawidłowego metabolizmu.

Innym, często stosowanym suplementem, jest L-karnityna. Ułatwia ona spalanie tłuszczu oraz zmniejsza zapotrzebowanie na kalorie. Szczególnie zalecana jest w przypadku dużej aktywności fizycznej i intensywnych treningów. Dawka L-karnityny nie powinna przekraczać 3 g dziennie.

Do popularnych suplementów diety należy również chrom. Jest on istotnym pierwiastkiem, który bierze udział w metabolizmie węglowodanów oraz lipidów.

Z kolei stosowanie kwasu HCA pomaga zmniejszyć apetyt oraz zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Cykoria dzięki zawartości fruktanów pomaga znacznie obniżyć poziom cholesterolu. Jednak przyjmowanie jej w większych dawkach niż 20 g na dobrę może być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Czy wszystkie suplementy są bezpieczne?

Wiele suplementów diety można zamówić przez Internet, zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, warto dokładnie sprawdzić informacje o producencie lub skonsultować się z dietetykiem.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia, lepiej kupować go w sprawdzonych miejscach – aptekach, drogeriach itp. Wybierając suplementy sprawdzone i zatwierdzone przez Europejski Urząd do Spraw Bezpieczeństwa Żywieniowego, możemy mieć pewność, że są one legalne i nie stanowią zagrożenia.

Nie zapominajmy, że samo przyjmowanie suplementów bez aktywności fizycznej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli nie zmienimy dotychczasowego siedzącego trybu życia, możemy zapomnieć o utracie zbędnych kilogramów. Kilka tabletek nie zastąpi zrównoważonej diety i regularnych ćwiczeń.

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak odzyskać figurę po ciąży?
Jak odzyskać figurę po ciąży?

Matka karmiąca i odchudzanie

Matka karmiąca i odchudzanie

Dieta dla kobiety karmiącej Matka karmiąca musi szczególnie dbać o swój sposób odżywiania i nie chodzi tutaj tylko o zdrowie dziecka, ale również o powrót do odpowiedniej formy i zmniejszenie wagi ciała po ciąży.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Kiedy ćwiczyć po porodzie?

. Z reguły kobiety ćwiczące przed ciążą i w czasie jej trwania szybciej wracają do swojej kondycji po porodzie. U niektórych z nich, jeśli poród przebiegł (...) do kondycji sprzed ciąży, wzmocnienie mięśni,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Powiększenie piersi po ciąży

Piersi po ciąży mogą ulec deformacji. U jednych kobiet staną się większe, u innych mniejsze. Wiele pań ma z tego powodu kompleksy i czuje się mało (...) . Operacje powiększania biustu z powodzeniem mogą być wykonywane już po przebytej...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Łatwe do zrobienia, zdrowe i niskokaloryczne. Dzięki tym napojom zapomnisz o oponce i będziesz się cieszyć płaskim brzuchem. Idealna alternatywa dla pełnych cukru i konserwantów napojów dostępnych w sklepach. Woda smakowa Na sklepowych...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Odsysanie tłuszczu po ciąży

Ciąża potrafi bardzo zmienić kobietę, nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. W okresie oczekiwania na dziecko nie tylko pojawiają się rozstępy (...) prawda o liposukcji Kobiety w ciąży przybierają na...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Jak się odchudzić po ciąży?

ruchowa w zdrowiu i chorobie, Medicina Sportiva, Kraków 2004, ISBN 1429-0022, Waterhouse D. Jak odzyskać figurę po urodzeniu dziecka, KDC, Warszawa 2003 (...) Po ciąży w domu pojawia się nowy...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Ćwiczenia brzucha po porodzie

Niejedna świeżo upieczona mama zastanawia się, kiedy może bez obaw zacząć ćwiczenia brzucha, by odzyskać figurę sprzed ciąży. Specjaliści są zdania, że można stopniowo wracać do aktywności fizycznej,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Zmniejszenie piersi po ciąży

Każda kobieta jest inna, ale wszystkie łączy to samo - budowa ciała charakterystyczna tylko dla płci żeńskiej. Panuje powszechne przekonanie, że panie z dużym biustem są o wiele bardziej pożądane niż te z małym. Nie zawsze jednak jest to zaletą, ponieważ...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Poza kanonem piękna? Patrząc na zdjęcia modelek z czasopism, wydaje się, że wiele kobiet pozostaje poza kreowanym ideałem piękna. Fotografka Jade Beall wyszła naprzeciw promowaniu odrealnionych sylwetek w magazynach i uwiecznia na zdjęciach ciała kobiet,...