Supertata to ja! - konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Mężczyzna opiekujący się dzieckiem, zmieniający mu pieluszkę, idący z nim na spacer? Tak! Coraz częściej widzimy takie sytuacje i przestają nas one dziwić.

W dzisiejszych czasach mężczyźni nie wstydzą się pokazywać, że sprawdzają się w roli tatusiów i chcą uczestniczyć w ich życiu, śledzić rozwój i służyć swoją pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Wielu ojców żałuje, że nie może więcej czasu poświęcić swojemu synowi lub córce ze względu na pracę lub inne obowiązki. Taki zaangażowany w wychowanie dziecka tata to nowoczesny model ojcostwa, który jeszcze paręnaście lat temu był zupełnie obcy społeczeństwu.

Polecane wideo:

Właśnie z tego powodu współcześni tatusiowie powinni być wspierani. Czy masz jakieś propozycje na specjalne zajęcia dla młodych ojców? Jak można im pomóc poprawić więzi rodzinne, nauczyć opieki nad noworodkiem i nie załamywać się w przypadku niepowodzeń? Przecież bycie ojcem to powód do dumy, a spotkania z pewnością pomogłyby tatusiom otworzyć się na dzieci, uczyć się od innych mężczyzn oraz dzielić się swoimi doświadczeniami. Każdy pomysł jest wart uwagi, dlatego podzielcie się nimi z Fundacją Aviva.

Fundacja w styczniu rozpoczęła konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, który ma na celu wspieranie rodziców w ich trudzie wychowywania dzieci. Aviva przeznaczyła na to 100 tysięcy złotych, więc jest o co walczyć.

Postaraj się o wypracowanie planu zajęć dla dzieci i ich ojców. Podziel się nim z innymi, aby zyskać duże poparcie. Wyznacz też koszty, które należy ponieść przy realizacji wymyślonego przez Ciebie planu. Musisz też znaleźć organizację, która będzie chciała podjąć się zorganizowania tych zajęć.

Kolejnym krokiem jest zgłoszenie projektu do konkursu na stronie Fundacji Aviva. Tam też jest zamieszczony regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje. Internauci spośród wszystkich projektów wybierają 20, z których jury Fundacji wybiera jednego zwycięzcę. Głosowanie na stronie internetowej trwa do 28 marca.

Zgłoszenia trwają! Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej z województwa opolskiego już zamieścił swój pomysł: „Z Tatą na szlaku rycerskiej przygody”. Zaproponował specjalny biwak dla tatusiów i ich dzieci, w czasie którego będą oni mieli możliwość jeszcze lepiej się poznać i wzmocnić swoje więzi. Harcerze proponują mieszkanie w obozowisku, które ma zostać urządzone tak, by przypominało osadę rodem ze średniowiecza. Dodatkowo planują prowadzić specjalne zajęcia i warsztaty np. strzelania z łuku czy tańca.

Tego rodzaju pomysłów jest już bardzo dużo. Podziel się więc swoim lub zagłosuj na ten, który najbardziej Ci się spodobał.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole.Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak powstawała gra "Wonderbook: Księga Czarów"?

ogień poszedł EyePet, ponieważ gra była mniej złożona i wymagała śledzenia tylko jednego znacznika. Z czasem technologia ta została zastosowana (...) podczas prac nad książką, która "ożywa" w czasie gry. W czasie...

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.

Wspólne spędzanie czasu

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi

Modem Linksys Smart Wi-Fi Router Linksys to urządzenie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci na wszystkich urządzeniach, które podłączamy do Internetu w domowej sieci.

Wspólne spędzanie czasu

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Na samym początku przygody z Księgą Czarów gracz znajduje się w bibliotece Hogwartu. Tam poznaje profesora, który pomoże mu stać się czarodziejem. Księga Czarów składa się z pięciu rozdziałów, a każdy z nich koncentruje się na kolejnych cechach dobrego...

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi. Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich. Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat. Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka

Dzieci często lepiej znają obsługę tabletów niż ich rodzice.