Stwórz z nami bajkę dla Twojego dziecka!

Jak przekazać najmłodszym ciekawe i przydatne informacje? Z pomocą zwykle przychodzą bajki. A co, gdyby to rodzice mogli stworzyć edukacyjną opowiastkę dla swoich dzieci? To naprawdę możliwe i nawet nie trzeba znać się na pisaniu.

Polecane wideo:

Bajkowa Energia Słów

Bajka o biomasie, wietrze i wodzie.

Użytkownik Facebooka zamieszcza nowy wpis zwykle kilka razy w tygodniu. Większość z tych słów szybko odchodzi w niepamięć – można więc pomyśleć, że wiele nie znaczą. Tymczasem za sprawą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej energiaslow.pl każdy użytkownik Facebooka może przekazać słowa, których wcześniej sam użył, na rzecz bajek na temat energii odnawialnej. Następnie nasze wyrazy wezmą na warsztat zaangażowani w akcję bajkopisarze: piosenkarka Paulina Przybysz, raper Silk i pisarka Sylwia Chutnik. Artyści ułożą ze słów mądre opowiastki o trzech zielonych źródłach energii: wodzie, biomasie i wietrze. I tak oto własne wyrazy potraktujemy zupełnie identycznie jak odnawialny surowiec energetyczny i nauczymy malców czegoś nowego.

Słowa możecie przekazywać od 18 września do 16 października, natomiast stworzone przez artystów bajki będzie można przeczytać na stronie energiaslow.pl już od grudnia. Energia Słów przybliży dzieciom zagadkę powstawania prądu i zachęci do dalszego zgłębiania wiedzy na temat jego odnawialnych źródeł. - Prąd wypływa z gniazdka, ale skąd tam się bierze i jak się go wytwarza? I co to właściwie są odnawialne źródła energii? To wszystko dobrze byłoby wyjaśnić dzieciom. Problem w tym, że nawet rodzicom trudno mówić o takich zagadnieniach w sposób zrozumiały dla najmłodszych.

Z pomocą - dzieciom i dorosłym - przyjdzie akcja "Energia słów" - wyjaśnia Jowita Michalska, dyrektor departamentu marketingu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej S. A. Udział w akcji Energia słów to prosty sposób na włączenie się w edukowanie najmłodszych. Wystarczy kilka kliknięć, by stać się współautorem mądrej bajki o zielonych źródłach prądu. Wydobycie energii z facebookowych wpisów ułatwia PGE Polska Grupa Energetyczna S. A.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.